Mavi-Banner

Gönderen Konu: Fobik arkadaşlara yaptırım uygulanmaya başlanmıştır !!!!!  (Okunma sayısı 2350 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
Gökyüzü adlı kullanıcı  artık  sitenin amacı dışında  sorular  sormaya  başladı  ve cevap  vermeyince  bana  saçma  sapan ithamlarda  bulundu. Yazdığı  tüm yorumlar  silinip  forumdan  uzaklaştırılması  yöününde  uyarı  verildi.

DiĞER fobik arkadaşımız ise  herkese  mail atarak aynı soruları sorduğu için uyarı alıp  tekrarlaması durumunda  siteden  uzaklaştırılması  için  gerekli  önlemler  alındı

Bu forumda  birçok  hiv pozitif  arkadaşımız ve  yeni  tanı almış  hiv pozitif arkadaşlarımız  yer almaktadır.

Hiçbir üye  yada  kullanıcı  ÇOK  ŞÜKÜR TESTİM  NEGATİF GELDİ, HİV BULAŞIÇI HASTALIGI ÇOK KÖTÜ, BULAŞIRSA İNTİHAR  EDERİM , TESTİM NEGATİF  GELİRSE  ADAKLAR  KESİCEM  GİBİ CÜMLELER  KULLA-NA-MAZ

BU cümleleri  kullanarak  yeni  tanı almış  arkadaşların  psikolojisini bozmaya  ayrıca  kimsenin kimseye  hakaret  etme  gibi bir lüksü yok

Ayrıca  burası  date  yada  hornet gibi  partner  bulabilecegin bir sitede degil, kimsenin cinsel  tercihi, ne iş yaptıgı  gibi  durumlar  kendi özel  bilgileridir

TÜM  HERKESE  UYARI  NİTELİGİNDEDİR.........

BİL ÖNEMSE  KORUN.

Kullanıcı teşekkür etti: Akare, guylian

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Fobik arkadaşlara yaptırım uygulanmaya başlanmıştır !!!!!
« Yanıtla #1 : Mayıs 31, 2016, 02:33:15 ÖS »
Süper 👍

Kullanıcı teşekkür etti: Akare, Okaliptüs80

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Mayıs 31, 2016, 02:39:25 ÖS »
Siz kafayi yemisiniz ya. Cok mu zor iki satir yazmak. Bide yaptirim felan yazmas. Inan suan en buyuk fobim bu siteden ban yemek. Belirtiler basladi siteden ban yiycem diye cok korkuyorum.
İki satır cümle mi duymak istiyorsan git doktoruna danış ya da psikoloğuna görün bence.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Mayıs 31, 2016, 03:58:51 ÖS »
Daha  önce  gerekli uyarılar  yapıldı. Müsahama  gösterilmeyecektir.
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Mayıs 31, 2016, 07:23:17 ÖS »
Gökyüzü adlı kullanıcı  artık  sitenin amacı dışında  sorular  sormaya  başladı  ve cevap  vermeyince  bana  saçma  sapan ithamlarda  bulundu. Yazdığı  tüm yorumlar  silinip  forumdan  uzaklaştırılması  yöününde  uyarı  verildi.

DiĞER fobik arkadaşımız ise  herkese  mail atarak aynı soruları sorduğu için uyarı alıp  tekrarlaması durumunda  siteden  uzaklaştırılması  için  gerekli  önlemler  alındı

Bu forumda  birçok  hiv pozitif  arkadaşımız ve  yeni  tanı almış  hiv pozitif arkadaşlarımız  yer almaktadır.

Hiçbir üye  yada  kullanıcı  ÇOK  ŞÜKÜR TESTİM  NEGATİF GELDİ, HİV BULAŞIÇI HASTALIGI ÇOK KÖTÜ, BULAŞIRSA İNTİHAR  EDERİM , TESTİM NEGATİF  GELİRSE  ADAKLAR  KESİCEM  GİBİ CÜMLELER  KULLA-NA-MAZ

BU cümleleri  kullanarak  yeni  tanı almış  arkadaşların  psikolojisini bozmaya  ayrıca  kimsenin kimseye  hakaret  etme  gibi bir lüksü yok

Ayrıca  burası  date  yada  hornet gibi  partner  bulabilecegin bir sitede degil, kimsenin cinsel  tercihi, ne iş yaptıgı  gibi  durumlar  kendi özel  bilgileridir

TÜM  HERKESE  UYARI  NİTELİGİNDEDİR.........

Gökyüzü bana da aynılarını söledi.
Aklına estikçe yakışıklı prensim nasılsın napıyosun diye yazıyodu.Numarasını verdi aramadım diye açtı ağzını yumdu gözünü.
Kaile almayınca da pis sarhoş demeye başladı.
Manyak afedersin..
Hiv pozitif olmak ahlâki değil,tıbbi bir durumdur.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Mayıs 31, 2016, 08:16:25 ÖS »
moderatör  arkadaşlar  affetmeyelim  diger  site  gibi  fobikler sarmasın burayıda
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Snowman

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mayıs 31, 2016, 10:32:31 ÖS »
Açık ve net konusmak gerekirse bir pozitif olarak fobisi olan arkadaşların bilerek veya bilmeyerek yazdığı bazı şeyler moralimi bozuyor. Bu sitenin test sonucu yorumlanmasindan ziyade sadece pozitif bilgi paylaşımı yapılan dışarıya kapalı bir site olmasını yeğlerdim.
Bugüne kadar yaşadığın her şey ayrı bir hikayedir. Bugünden sonra yaşayacakların ise ayrı bir hikaye.

spring

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Mayıs 31, 2016, 10:46:11 ÖS »
Snowman haklısın.uygulanacaksa bu fıkır uygulanmalı. veya negatıflere ayrı bolum yapılıp pozıtıf koselere erısememeleri de olabılır.

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Mayıs 31, 2016, 10:47:48 ÖS »
Bence de snowmanın dediği gibi olsun

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Mayıs 31, 2016, 10:48:41 ÖS »
hayır   herkese açık bir forum  ayrımcılık  yapmamalıyız.Lakin sürekli aynı soruları  tekrarlayanlar zaten  uzaklaştırılacak.
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Snowman

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Haziran 01, 2016, 10:02:39 ÖS »
Sevgili A.Ö tanı aldıktan sonra ayrımcılığı iliklerine kadar hissetmiş biri olarak başkasına aynı davranışlarda bulunmam kesinlikle mümkün değil. Bu söylediklerim ayrımcılık değil, eski sitede yapılmış olan bir çok hatanın burada yapılmamasını istemediğimdendir. Bu forumun kuruluş amacı eski sitenin kapanmasından dolayı pozitif arkadaşların kendisini bir nevi boşlukta hissetmiş olması değil mi. Kendi adıma konusayım eski sitenin kapandığını görünce gerçekten boşlukta hissettim kendimi. Çünkü yaşadığım durumla alakalı kendimi en iyi anlatabileceğim ve beni en iyi anlayabilecek arkadaşların bulunduğu bir ortam burası. Diğer bir yanı da yaşamış olduğumuz sorunlara, problemlere veya aklımıza takılan herhangi bir soruya anında ve tecrübe etmiş olan arkadaşlarımdan cevap alıyor oluşumuz. Kendi doktorumuza ulaşabilmek için kırk takla atıyoruz ve bir çok soruna burdan cevap bulabiliyoruz. Açıkcası dernekten daha fazla dayanışmanın olduğu bir yer burası. Tabi işin psikolojik olarak rahatlama boyutuna girmiyorum bile. Çünkü yaşantılarımız farklı bile olsa pozitif olarak yaşadığımız sorunlar gerçekten birbirine çok benzer ve ortak.

Forumun adı hivveaids. Fakat elinizi vicdanınıza koyup forumu bir inceleyin. Yüzde doksanı test yorumlanması, test tavsiyesi ve bulaşı olmuş mudur olmamış mıdır tripleri. Pozitif dayanışması bu mudur. Veya burası fobiklerin sırtını sıvazlatabileceği bir ortam mıdır. Test çeşitleri, kaçıncı gün yapılması gerektiği ve bulaşı şekilleri sabit değil midir. Bulaşı olmasından şüphelenen bir arkadaşın yapması gereken şey şu değil midir; gidip günü geldiğinde test yaptırmak. Ama herkese sürekli sürekli ve durmadan aynı şeylerin cevaplanması, bitmek bilmeyen "lütfen yardım", "Allah'ını seven yardım etsin', 'Deliriyorum yardım edin' gibi başlıkların açılması acaba benim yaşadığım durum bu kadar mı kötü diye kendimi sorgulatır oldu, hiç unutmam önceki sitede herif 'üstüme işettim acaba hiv kaptım mı' diye sordu ya. Alelade fanteziler yazıldı çizildi. Eski forumun üzerimizde yarattığı boşluk sebebiyle oluşturulan hivveaids.net umarım eski foruma dönmez. Fakat şu anda ki durum gerçekten de o tarafa doğru kaydığını açıkca gösteriyor. Allah sonumuzu hayır etsin ne diyeyim.
Bugüne kadar yaşadığın her şey ayrı bir hikayedir. Bugünden sonra yaşayacakların ise ayrı bir hikaye.

Kullanıcı teşekkür etti: umutxxx

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #11 : Haziran 01, 2016, 10:52:50 ÖS »
Ben de snowmana katılıyorum. Gerçekten artık insanlarda şüphe varsa gider test olurlar. Hepimiz gittik test olduk sonuçta. Bence burda hiçbir şekilde test yorumlanmamalı doktoruna danış en net cevaptır. Adam bana bardaktan su içtim bulaşır mı diye soruyor ben de bulaştığını düşünüyorsan git test yaptır diyorum. Ne diyim. Negatif so ucuna güvenmiyor o zaman git bir daha yaptır diyorum. Yani burda ah canım pış Pış yapacak değiliz. Adam Yüzümde sivilce çıktı bulaş olmuşmudur diyor. Tabiki git test yaptır diyorum. Walla amme hizmeti gördüğümü düşünüyorum. Gereksiz de olsa bir sürü insanı teste yönlendiriyorum :)

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Haziran 01, 2016, 11:50:51 ÖS »
Site tamamen kapalı olursa gerçekten bir şeyler paylaşmak isteyen akil insanlar nasıl ulaşacak ki? Sitenin eski arkadaşlıklarına sonsuz saygı duyuyorum ama en başından beri kapalı bir kutu olsaydı kendileri nasıl bu güzel insanlara ve yarattıkları dayanışmaya ulaşacaklardı? Sonuçta insanın alnında yazmıyor hiv taşıdığı ve yüzyüze görüşülen hadi gel sen de aramıza katıl denilemiyor. Gerçekten iyi niyetli arkadaşların gelecekte yine katılabileceğini ve desteğinizin giderek büyüyeceğini düşünen yeni üye olarak tamamen kapatmayın derim.

Ben de dahil, yeni üyeler için forumun bazı kısımlarına kısıtlama getirebilir, dışarıdan gelenlerin belli bir süre ortak forumda paylaşımda bulunduktan sonra uygun görürseniz o üyeye kısıtlamayı kaldırma fırsatı bulabilirsiniz. Belirli bir mesaj hakkından sonra başlık açma limiti getirerek forumdaki çöp başlıkların sayısını azaltabilirsiniz. Sonuçta başlıkları kontrol etmektense daha az başlık altında yazılan mesajları arada ayıklayıp gerekli cezaları vermek daha kolay olur.

Bu arada sıfır mesajı olan üye nasıl oluyor da başkasına e-mail atabiliyor? Sadece moderatör ve yetkililere mail atılma fırsatı olursa diğer üyelerin de rahatsız edilmesi engellenebilir diye düşünüyorum.

Gerekli bilgilendirme vs. gerçekten yeterince var sitede. Bu nedenle soru bölümünde kısıtlamalara gidebilirsiniz. Sonuçta az kişi kaliteli paylaşım yapıyor burada. Ancak forumu dışarıya tamamen kapatmak demek o az kişinin de size katılmasını engellemek ve sizlerin tamamen izole olması demek. Ayrıca dışarıdan rastgele gelen insanların güzel paylaşımlarınızı okuması ön yargının kırılmasına vesile olur.

Ha sen de kim oluyorsun derseniz, yine saygı duyarım. Ayrıca burası olmasaydı ve bu dayanışmayı görmeseydim ondan tamamen uzaklaşıp bugün yaşadığım mutluluğu yakalayamayabilirdim. Daha önce internet ortamında karşılaştığım sorunlar ve bunlara karşı bir takım nacizane öneriler getirdim. Gerisi size kalmış. Sevgiler, saygılar.
« Son Düzenleme: Haziran 02, 2016, 12:18:06 ÖÖ Gönderen: cercei »
There's a light guiding my way.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Haziran 02, 2016, 10:31:27 ÖÖ »
Arkadaşlar  eski site  kapandığı zaman  hemen  hemen  herkes sudan çıkmış  balığa döndük,Evet birbirimizi tanımasak  bile güzel  paylaşımlar  ve  güzel sohbetler ettik, Hatta  yeni  tanı alır almaz  o kadar  çok site  olmasına  rağmen direk  hivveaids sitesine  üye  olarak, yasadıklarımı  hatta  hikayemi  paylaşmıştım  hatırlarsanız :) Site  kapandıktan  bir  müddet sonra  GÖLGE ile  konuştum.Adam  çok aşırı  stress ve depresyona  girmişti  bunun sebebini sorduğumda  fobik  insanların  sorduğu saçma  sapan  sorular, ve  insanların  kendisi hakkında  ileri  geri  konuşmaları  malum labaratuar  ile  ortak olduğu  yönünde  ithamlarda  bulunmalarından  kaynaklandığını  belirtti.Biraz  dinlendikten sonra  siteyi  geri açıçcagını  belirtse de aradan  yaklaşık 3 ay  gibi bir zaman  geçti.

Siteye  üye  olarak  arkadaşların  kendisine göre  masumane  olan soruları  hiv pozitif arkadaşlarda  bilinç altlarında  istemsiz olarak  kötü izlenimler  yaratıp  ciddi şekilde  depresyona  girmelerine, hatta intihar  etmeyi  düşünmelerine  bile  imkan sağlayabiliyor.

Bunun  içindir  ki dikkat  ettyiseniz  bana  rapor  edilen  tüm  üyeler izlemeye  alınmakta  ve  UYARI verilmekte  kendilerine, ve  uyarı almalarına  rağmen  hala  ileri  geri  (AMAN ÇOK  KORKTUM  ,KENDİNİZİ BİRŞEY  Mİ SANIYORSUNUZ GİBİ  CÜMLELER KURAN ARKADAŞLAR) tamamen erişimi engellenmekte

Sizler  test  olup  sonuçlarınızın  negatif gelmesi için  3 saat içinde  40 takla  atarken  biz  HİV POZİTİFLER  bu  virüs ile  yaşıyoruz !!!!  aramızda ki  fark  bu   üstüne üstlük  erdemlik  yaparak  sizlere  herşeye  rağmen  yardımcı  olmaya  çalıştıkça Zeytinyağı  misali  su üstüne  çıkmaya çalışmakta  neyin nesi !!!!!

Açık  ve  net  konuşuyorum, 1 DEFA  SORU sorabilirsin  gereken  cevabı  verecek  birçok bilgili  arkadaşlarımız mevcut  AMA  sürekli  aynı şeyi  soruyorsan üzgünüm 

Sitenin kıdemli  arkadaşalrımdan  ve  moderatörlerinden  ricam  bu  tür  paylaşım  yapan arkadaşları  derhal  rapor  etsinler  ve  gerekeni anında  yapalım.

ACISA DA ÖLDÜRMEZ...........
BİL ÖNEMSE  KORUN.

kont

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Haziran 12, 2016, 12:01:45 ÖÖ »
Bence forumun bir manifestosu olmalı. Üyelik başvurusu yapan kişi kısa bir hiv bilgilendirmesi alıp,  forumun esas amacı konusunda bilgilendirilip,  manifestoyu okumadan üyeliği gercekleştirilmez.

"bu denenmiş ve başarılı bir yöntemdir "

Kullanıcı teşekkür etti: Theodor, cercei, turuncu