Mavi-Banner

Gönderen Konu: 4 yıl  (Okunma sayısı 500 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mert3434

• Yeni Üye
  • *
4 yıl
« : Şubat 26, 2017, 02:55:02 ÖÖ »
@Mavera                                                  abi Nolur ya yalvarırım bana yardım et. Abi asagidaki yaziyi okuyunca yıkıldım resmen. senden başka hiç kimse bu konuya açıklık getiremez.   Abi doktor sitesinde bi doktor antikor üretiminin 4 yılı bulan vaka olduğunu söylüyor. Ancak 4. Jenerasyon testler bunun önüne geçiyor diyiyor.  Yani kisaca antikor yoksa p24 antijen pozitif olur diyiyor.  Abi p24 antijen sadece hıv 1'e ait.  Aynı şekilde hıv rna pcr testi sadece hiv 1 bakiyor. Hiv 2 sadece antikor Testi var.  Abi bu durumda ya ben hıv 2 ile enfekte olduysam ve benim bunyemde geç antikor üreten bir bünyeyse diye düşünmekten kendimi alamıyorum.  Abi bu forumu baştan aşağı okudum ve senin bu konuda ne kadar bilgili olduğunu çok iyi biliyorum.  Abi nolur bu kardeşine bi yardım et. Bu 4 yıl mevzusu nedir?  Madem 4 yılı bulan vaka olmuş,  neden kızılay bir yıl diyiyor? O milyonda bir ihtimali de dusunmeleri gerekmezmiydi?  Abi doktor sitesindeki o doktorun yazısı ---------------        Uzm. Dr. Fatih KARA Hiv'e karşı antikorlar genellikle ilk 3 ay içinde belirlenebilir hale gelir. bu sürenin uzaması çok istisnai bir durumdur. antikorların normal sürede belirlenmesinde bir sorun olsa bile, bu gibi durumlarda 4. jenerasyon testler antijen yüksekliğini saptaya**k yanlış negatif sonuç alınmasını önleyecektir. şu makalelere/raporlara bu açıdan göz atabilirsiniz: 1) www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10207549 (1995-1997 yılları arasında antikor testleri negatif 8 aids hastasını inceleyen bir çalışma. hastaların antikorlar testleri negatif ama p24 testleri pozitif. p24 bakılması öneriliyor.) 2) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/pmc1865892 (antikor pozitifliği 7 ay uzayan ama combi (4. jenerasyon) testi erkenden pozitif olan 2005 yılına ait bir vaka) 3) www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19255273 (muhtemelen eşlik eden cmv enfeksiyonu nedeniyle, antikor testinin pozitifleşmesi için en az 4 aylık bir süre geçen; ancak 4. jenerasyon testin pozitif olduğu 2009 yılında rapor edilmiş bir vaka) 4) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/pmc4742638 (4 yıl boyunca antikor cevabı geliştirmeyen ama yapılan 4. jenerasyon testlerde pozitif sonuç alınan bir vaka. 2016 yılında rapor edildi.) eğer daha yakın zamanda herhangi bir başka şüpheli ilişkiniz olmadıysa, yukarıda da söylediğim gibi, başka bir test yaptırmanızı gerektirecek bir durum yok ortada. konuyu kapatın. iyi günler.

----------merhaba hocam. hocam bir ziyaretçinize milyonda bir ihtimalde olsa hıv antikorlarının üremesi 2 yılı bulabilir demişsiniz. bunun sebebi nedir hocam, hangi sebepten dolayı bu hasta 2 yıl boyunca antikor üretememiş? hocam mesela eğer benim bünyemde geç antikor üreten bir bünyeyse, hıv rna pcr testi direk virüsün kendisine baktığı için bu ihtimali tamami ile ortadan kaldırırmı? veya combo testler antikor yoksa antijeni yakalaması gerekmezmi? hocam 2 yılı bulan vakalar olduğu halde neden kızılay kan bağışı 1 yıl diyiyor, milyonda bir ihtimalide düşünmeleri gerekmezmi? hocam bu konuyu düşünmekten kendimi alamıyorum, lütfen bu konuda beni aydınlatırmısınız. cevabınızdan dolayı teşekkür ederim. Doktor Cevabı: Uzm. Dr. Hilmi TEZGEL Uzm. Dr. Hilmi TEZGEL Vücut 2 yıl antikor üretemez değil, bazen virüsün belli bir sayıya ulaşması 2 yılı bulabilir. doğal olarak antikor üretimi de ondan sonra başlar. virüsün sayı olarak az olduğu durumlarda pcr testleri ile sonuç alınabilir. pcr virüsü saptamada en emin testtir.      -------------------------------(bu soruyu ben sordum)

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: 4 yıl
« Yanıtla #1 : Şubat 26, 2017, 09:43:23 ÖÖ »
Psikiyatri doktoruna muayene olmayı düşündün mü canım kardeşim? Gerçekten bu kadar yaygara koparman bu kadar kafaya takman normal değil. Tedavi ile çok rahatlayacağına eminim. Çünkü hastalığın artık takıntı, yani obsesyon ve yaygın endişe bozukluğu raddesinde. Üzülüyorum senin adına. Korkma, bu hastalıkların da tedavisi var.

Hayır ben hiç bir kaynakta antikor üretimi 4 seneyi bulabilir veya 'çok azcık ufacık küçücük virüs (!) girdiyse çoğalması 2 seneyi alır e haliyle antikor da 2 seneyi bulur ya çok mantıklı ehe ehe' diye bir bilgi hiç bir yerde okumadım. Bana da oldukça saçma geldi.

Ama seni bu tatmin etmeyecek lütfen psikiyatri doktoruna muayene olmayı düşün. Korkularını dertlerini anlat. Vereceği ilaçları kullan. Bir kaç hafta sonra rahatlamaya başlayacak ve bu zamanda yaptıklarına dönüp bakıp hayretler içinde kalacaksın.

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Şubat 26, 2017, 01:57:16 ÖS »
HIV in tedavisi var.
Akıl hastalığının yok.
Allah yardımcın olsun, işin çok zor.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

Kullanıcı teşekkür etti: pozitif

Mert3434

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Şubat 26, 2017, 04:30:15 ÖS »
@Mavera abi bizi bu hale getiren malesef doktorlar oldu.  Adam 2 yılı,  4 yılı bulan vaka olduğunu söylüyor.  Empati yapmak gerekirse,  sen benim yerinde olsan aklında bir soru işareti kalmazmıydı?  Acaba ya doğruysa? Belki kişiden kişiye değişir ama inanki kim olursa olsun bu yazıyı okuduktan sonra   ya o milyonda bir ihtimal benim başıma gelirde, 4 yil sonra pozitife donersem, durumumu bilmediğim için başkalarınada bulaştırırsam diye hep bi korku ve endişe içinde yaşar. Ben hayatımda bu kadar karmaşık bir konu görmedim. Herkez farkli farkli yorumlar yapıyor. Ilk başta 3 ay kesindir dedik,  3 ayı doldurduktan sonra 6. Ayda bilemedin 1. Yılında bu işi % 100 garantiye alır,  aklımızda hiç bir soru işareti kalmadan bu konuyu kapatır, zamanla unuturum hesabını yaparken,  bu doktorun 2 yıl ve 4 yıl mevzusunu duyunca yikildim resmen.  Abi madem böyle birşey yok neden bu doktorlar bu yazıları yazıp bizleri  bunca tiribe sokuyolar? Bizim acı çekmemizden zevkmi alıyorlar?  Abi onca doktora sordum, olduğum testleri söyledim tamamına yakını kapat dedi, fakat kimse % 100 sen negatifsin demiyor.

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Şubat 26, 2017, 04:45:17 ÖS »
yeterli cevap verildi. Konu kilit