Mavi-Banner

Gönderen Konu: Pozitif hetero oranı  (Okunma sayısı 1124 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Abcd

• Üye
  • *
Pozitif hetero oranı
« : Şubat 22, 2017, 03:26:40 ÖÖ »
Mrb arkadaşlar. Geçen gün kızılaya kan verirken ( negatifim ) foum doldurdum ve dikkatimi çekti. Hiç erkek erkeğe ilişki yaşadınız mı diye soruyor. Yani şüpheli ilişki yaşadınız mı diye değil homoseksüel ilişki yaşadınız mı diye soruyor. Kızılay da mı bunun yalnızca eşcinsel hastalığı olduğunu sanıyor nasıl bi saçmalık bu. İngilizce bir makalede hetero pozitif sayısı sanılandan daha az çünkü eşcinsel ilişkiyle enfekte olanların çoğu bunu hetero ilişki sonucu oldu diye beyan ediyor yazıyordu. Gerçekten bu kadar az mı forumda hetero pozitif arkadaş var mı mesela

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Pozitif hetero oranı
« Yanıtla #1 : Şubat 22, 2017, 07:13:16 ÖÖ »
Evet homoseksüel ilişki çok daha riskli, forumda her on eşcinsel pozitife karşılık bir tane hetero ya vardır ya yoktur.

Kızılay'ın bulduğu bir uygulama değil bu, yurtdışında da benzer uygulama var erkek erkeğe ilişki yaşayanlar hiç kan veremiyordu hele, eşcinsel hakları savunan derneklerin baskısı ve kampanyalarla bu son 1 seneye indirildi diye biliyorum. Araştırabilirsin çok ilginç. Ama dünyamız böyle ilginçliklerle dolu. İnsanların aya ulaşıp ilk adımı attığı yılda yani resmen uzaya çıktığımız yılda Amerika'da hala bir sürü eyalette beyaz biri ile siyah (zenci) birinin evlenmesi kanunen yasaktı. Bugün o yasaklar kalktı. Eşcinsel evlilik yasağı da yavaş yavaş kalkıyor. İnsan hakları kolay kazanılmıyor bağnazlığı yıkmak zor ve yavaş bir süreç.
« Son Düzenleme: Şubat 22, 2017, 07:14:06 ÖÖ Gönderen: Mavera »

10milyonüstü

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Şubat 22, 2017, 06:27:14 ÖS »
Galiba biri beni sordu... Hetero pozitifim... Ben halen nasıl pozitif oldum onu anlamadim... Bu konuda sormak istediklerimde var arkadaslara ayri bi konu basliginda...

Abcd

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Şubat 22, 2017, 07:49:04 ÖS »
vajinal ilişki sırasında mı oldu kardeşim. Vajinal ilişkde oran çok düşük deniyor ya

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Şubat 22, 2017, 07:56:25 ÖS »
vajinal ilişki sırasında mı oldu kardeşim. Vajinal ilişkde oran çok düşük deniyor ya

Oran düşük denilse de olduğu zaman kişi %100 pozitif oluyor geri dönüşü yok.
Bu yüzden oranlara güvenmemek lazım. Korunmak şart.

lacivert06

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Şubat 22, 2017, 08:08:10 ÖS »
Bende heteroyum bunun vajinal ilişkili ile bulasmaz diye birşey yok sanırım.benim anlamadığım ben durumu yani hiv pozitif olduğumu aileme açıklasam homoseksuel bir ilişki yaşadığımı mi dusunecekler.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Şubat 22, 2017, 08:14:17 ÖS »
Bende heteroyum bunun vajinal ilişkili ile bulasmaz diye birşey yok sanırım.benim anlamadığım ben durumu yani hiv pozitif olduğumu aileme açıklasam homoseksuel bir ilişki yaşadığımı mi dusunecekler.

Yoo. Ben babama hayat kadınıyla beraber oldum dedim, yabancı uyruklu muydu dedi, evet dedim, hıı dedi. Daha da bir şey sormadı.

Medyada genelde rusya ve o bölgelerden gelen kadınlardan bulaştığı izlenimi var, eşcinsel hastalığı olarak değil. Hiv'in tarihini ilk ortaya çıkışını ve yayılışını araştıranlar ancak eşcinsellerde daha sık olduğunu görecektir.

Ayrıyeten eşcinsel olmak da bir suç ve utanılacak bir şey olmamalıdır demek istiyorum ama tabi ki burası Türkiye, ben babama yalan söyledim ve bu sayede daha huzurluyum, çünkü öyle olması gerekiyor.

lacivert06

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Şubat 22, 2017, 08:36:21 ÖS »
Utanılacak yada suçlanacak birsey değil tabiki.sadece aile olduğu için saklamak en doğrusu

jackbones

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Şubat 22, 2017, 10:02:31 ÖS »
Bende Hetoroyum.

10milyonüstü

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Şubat 22, 2017, 10:17:40 ÖS »
Mesela beni ornek alalim hayatimin 6 senesi denizcilikle gecti 50nin uzerinde ulke gezdim... fildisi, mozambik, nijerya, guney afrika gibi ulkelerde buna dahil... ve o donem ne bulursak ciftlesiyorduk tabi alkol ve uyusturucunun etkisi ile korunmak felan yok... hayatimin son 5 senesinde evliyim belirti vs hic bir sey yasamadim son bi ay oncesine kadar...  bir kez hata yaptim evliligim suresince onda da korundum... tani almadan 9 ay once dis ameliyati oldum 2 saat surdu ve devlet hastanesinde oldum berber gibiydi yan yana ameliyatlar... olabilirmi diye dusunuyorum... viral yuke bakilirsa cok onceden kapilmis oldugunu dusunuyorum... ama 5bucuk sene belirtisiz bunye kaldiramayacagini da dusunuyorum... esim ilk testlerde negatif cikti onlara bulas olmamasi da cok gecmis birsey gibi gelmiyor... sakalim sert oldugu icin hemen hemen her berber trasinda yuzumde kanamalar meydana gelir onlara yoruyorum... fakat onlarda yuzde olarak cok dusuk olabilecegi icin onu da eliyorum... anlayacaginiz isin icinden cikamiyorum...

lacivert06

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Şubat 22, 2017, 11:16:28 ÖS »
Pozitif olup negatif bir bayana evlenme teklifi yapan oldu mu

Abcd

• Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Şubat 23, 2017, 02:56:33 ÖÖ »
Lacivert senin sevgilin pozitif değil miydi senden bulaşmıştı hatta yanılmıyorsam

lacivert06

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Şubat 23, 2017, 08:46:18 ÖÖ »
Benden mi bulaştı yada ondan bana mı bulaştı bilmiyoruz sevgili @Abcd ,sadece ilk tanıyı ben aldım. Evet pozitif sevgilim fakat evlilik istemiyor bu tanıyı almadan öncede boyleydi.

Abcd

• Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Şubat 23, 2017, 09:13:28 ÖÖ »
İnş gönlüne göre birini bulursun kardeşim

Drone

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Mart 31, 2017, 05:24:13 ÖS »
Ben pozitif hetero oranının Türkiye'de diğer ülkelerden fazla olduğuna inanıyorum sebebini de şöyle açıklayayım ; bekaret takıntısı olan bir toplum olduğumuz için kızlar anal seksle ilişkiye giriyor. Yurtdışında kadınların baya bi kısmı anal ilişki denememiştir bile. Korunmasız anal seksin en yüksek seviyede risk içerdiğini söylememe gerek yok herhalde? Yani aslında HIV eşcinsel hastalığı değil anal yolla bulaşma olasılığı çok daha yüksek olduğundan öyle gözüküyor. Bir de şu var, heterolar biz eşcinseller kadar bilinçli değil. Bu aralar kendimi HIV/AIDS ile araştırmaya vurduğum için bunları çok araştırdım. Grafikleri Tr'den almadım özellikle çünkü eşcinsellerin büyük bir kısmı da hetero olduğunu söyleyip sonucu etkiliyorlar.