Mavi-Banner

Gönderen Konu: Bu ilaçlar etkileşime giriyormu?  (Okunma sayısı 312 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mahkum2017

• Üye
  • *
Bu ilaçlar etkileşime giriyormu?
« : Ocak 30, 2017, 06:36:17 ÖS »
Merhaba arkadaşlar. Bu gün doktora gittim ve bana seftriakson/5-Nok/Konefron/Flukonozol/Urotea yazdı Ben Atripla kullanıyorum. Bu yazılan ilaçlardan her hangi biri Atripla ile etkileşime giriyormu? Bu konuda bilgisi olan varmı?

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Bu ilaçlar etkileşime giriyormu?
« Yanıtla #1 : Ocak 30, 2017, 06:46:22 ÖS »
fluconazole ile ciddi etkileşim gözüküyor. Doktoruna danışmalısın bence

Kullanıcı teşekkür etti: Mahkum2017

Mahkum2017

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ocak 30, 2017, 06:51:43 ÖS »

On gün önce nefes yollarının iltihabı için doktorum kendisi antibiotik vermişdi ve o zaman bana  fulkonozol da vermişdi. Bu gün hastaneden çıktığımda doktorumu aradım ve bana seftriakson yazdıklarını söyledim yapabilirsin dedi. Zaten hep söylüyorum buradaki doktorlara güvenmiyorum. Mesela buradan okuyorum siz grip aşısı falan ediyorsunuz ama bana öyle şey yaplmadı. iki yıldır tanı aldım 8 aydır ilaç kullanıyorum şimdiye kadar rna bakılmadı. o yüzden bunlara güvenmiyorum ki. 28 aralık hastalandım her türlü tedavi falan yapılddı ama iyileşemiyorum bir türlü.

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Ocak 30, 2017, 06:54:57 ÖS »

On gün önce nefes yollarının iltihabı için doktorum kendisi antibiotik vermişdi ve o zaman bana  fulkonozol da vermişdi. Bu gün hastaneden çıktığımda doktorumu aradım ve bana seftriakson yazdıklarını söyledim yapabilirsin dedi. Zaten hep söylüyorum buradaki doktorlara güvenmiyorum. Mesela buradan okuyorum siz grip aşısı falan ediyorsunuz ama bana öyle şey yaplmadı. iki yıldır tanı aldım 8 aydır ilaç kullanıyorum şimdiye kadar rna bakılmadı. o yüzden bunlara güvenmiyorum ki. 28 aralık hastalandım her türlü tedavi falan yapılddı ama iyileşemiyorum bir türlü.
Azerbaycandaki bazı doktorlar türkiyede eğitim alıyorlar. Acaba onlardan olmasın bu doktor? :)
Seftriakson sıkıntısız gözüküyor.
« Son Düzenleme: Ocak 30, 2017, 06:56:18 ÖS Gönderen: Matland »

Kullanıcı teşekkür etti: Ekintürk

Mahkum2017

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ocak 30, 2017, 06:57:43 ÖS »
Doktorun nerede okuduğunu bilmiyorum ama malesef burada doktorların büyük kısmı böyle. Çok az iyi doktorlar var onlar da özel hastanelerde ve çok paha. Fulkonozolun ne gibi etkileşimi var? Yani kullanıldığında neye zarar veriyor? Belirtileri hakkında bir bilginiz varmı?

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Ocak 30, 2017, 07:06:26 ÖS »
Doktorun nerede okuduğunu bilmiyorum ama malesef burada doktorların büyük kısmı böyle. Çok az iyi doktorlar var onlar da özel hastanelerde ve çok paha. Fulkonozolun ne gibi etkileşimi var? Yani kullanıldığında neye zarar veriyor? Belirtileri hakkında bir bilginiz varmı?
ilaçlar birbiriyle etkileşime girer yani etkilerini azaltırlar birbirlerinin. Bu hastalık değil ki belirti versin. En büyük etkisi tedavinin işe yaramamasıdır. Hiv ilacın için dirence davetiye çıkartırsın.

Mahkum2017

• Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ocak 31, 2017, 07:46:40 ÖS »
Anlıyorum. Ben zaten artık direnç geliştiğini düşünüyorum drum ise hiç bir test falan yaptırmadan direnç gelişmesi mümkün değil diyor.

OREGON

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ocak 31, 2017, 09:07:53 ÖS »
Anlıyorum. Ben zaten artık direnç geliştiğini düşünüyorum drum ise hiç bir test falan yaptırmadan direnç gelişmesi mümkün değil diyor.

Sevgili @Mahkum2017

Bildiğin üzere uzun zamandır herkes sana yardımcı olmaya çalışıyor. Gerek bulunduğun şartlar, gerekse belki de haklı yere psikolojik durumun senin kendinle ilgili türlü türlü sonuçlar çıkarmana sebep veriyor gibi. Her şeyden önce defalarca söylediğimiz üzere, ilaçlarının çalışıp çalışmadığını senin "BİR ŞEKİLDE" bir HIV RNA yaptırarak öğrenmen gerekiyor. CD4 tahminleri ile "şahsen düşündüğün direnç oluşumu" teşhisiyle bu olmaz. Senin için en önemli şey bu olmalı. Son kullandığın ilaç yukarda defalarca söylendiği üzere en yeni ilaçlardan.

Bir şekilde HIV RNA baktırmak zorundasın. Virüs yükün tespit edilemez seviyede ise zaten direnç yoktur. Var ise doktorunla zaten durumu tartışırsınız.
« Son Düzenleme: Ocak 31, 2017, 09:13:24 ÖS Gönderen: OREGON »

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Şubat 01, 2017, 07:31:58 ÖÖ »
Uretea kanefron karışık bitki çayları değil mi yığınla madde var içinde hangisi sorun çıkartır bilinemez, uzak dur

Niye hem seftriakson hem flucanazol, idrar yollarında hem bakteri hem mantar mı var?

Mahkum2017

• Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Şubat 01, 2017, 10:39:07 ÖS »
Mantar yok ama idrar 1-2 tane laykosit çıktı. Bir de Ca var. Bu yüzden yazdı dr. Arkadaşlar, ben ilaçı aç karına almaya başladıktan sonra bu sorunları yaşadım. Dr aç karına alma diyordu ama bir kaç yerde aç karına alınması gerektiğini önerdiler o yüzden aç karına aldım. İlaçım Atripla. Aç karınamı alayım, tok karına mı? Güvenilir bir kaynak bulamadım ki. Gerçi dokturumdan daha fazla size güveniyorum. Ne öneriyorsunuz?

OREGON

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Şubat 01, 2017, 10:42:01 ÖS »
Mantar yok ama idrar 1-2 tane laykosit çıktı. Bir de Ca var. Bu yüzden yazdı dr. Arkadaşlar, ben ilaçı aç karına almaya başladıktan sonra bu sorunları yaşadım. Dr aç karına alma diyordu ama bir kaç yerde aç karına alınması gerektiğini önerdiler o yüzden aç karına aldım. İlaçım Atripla. Aç karınamı alayım, tok karına mı? Güvenilir bir kaynak bulamadım ki. Gerçi dokturumdan daha fazla size güveniyorum. Ne öneriyorsunuz?

ATRIPLA aç karnına alınır. Tercihen yatmadan önce.