Mavi-Banner

Gönderen Konu: Opusme sirasinda acik yara  (Okunma sayısı 1501 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

allen06

• Üye
  • *
Opusme sirasinda acik yara
« : Mayıs 22, 2016, 09:00:28 ÖS »
Karsi tarafin durumu belirsiz diger kisinin gun icinde disetleri kanamasi var ve oralarla ugrasildigi icin kanama yok ama tam olarak kapali degil yarali kisimlar . Karsi taraf ile french kiss yapilirsa ve karsi tarafta kanama gozukmuyordu bulas riaki var midir ?

mehmet123

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Opusme sirasinda acik yara
« Yanıtla #1 : Mayıs 22, 2016, 09:24:51 ÖS »
literatürde bildiğim her iki tarafta yoğun bir diş eti  kanaması varsa bulaşma riski olabilir  öpüşme ile bulaşma zordur çünkü tükürük hiv virusunun sevdiği bir yer değildir zor bulaşma

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Mayıs 22, 2016, 09:32:14 ÖS »
Yoktur
Hiv pozitif olmak ahlâki değil,tıbbi bir durumdur.

allen06

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mayıs 22, 2016, 10:09:04 ÖS »
Tesekkurler.

allen06

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mayıs 23, 2016, 09:14:00 ÖS »
Bu laydan 9 gun sonra vucudmun on tarafinda oldukca cok sivilce cikti daha once ebv gecirmistim ayni tip sivilciler (vucuduntepki sivilceleri uzun zamandir iyilesmeyen kuru oksurukte var )  carsamba 15 gun olacak ultra vidas yaptiracagim ama baska forumda daha onde dedndigi gibi 15. gunde ultravidas 99.9 net degildir diyorlar kafayi siyirma asamasina girdim yine :(

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Mayıs 24, 2016, 06:54:42 ÖS »
O şekilde hiv bulaşı olması ihtimali çok çok çok düşük. Kafana meteor düşmesi kadar. Acil test olmaya gerek yok. Korunmasız anal vajinal sekste ise risk, çok hızlı akan yun bir trafiğe yaya olarak aniden dalmak gibi, çarpma-ezilme riskin çok yüksek:asıl çarpma olmazsa mucize!
Rutin senede bir veya iki kez anti hiv testi yaptırırsın ücretsiz. Kafana meteor düştü mü diye de bakılmış olur o zaman zaten.

allen06

• Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mayıs 24, 2016, 07:22:28 ÖS »
Tekrar tesekkurler ebv de cikan sivilceler oldukcq cok cikinca bagisikligi dusuren bir sey var dedim o geldi aklima bu salakligi sizde yapmayin disciden sonra  o french kiss olayi ( mavera kadar pinpirikli biri olarak ) yuzunden 3 gecedir 2 saat uyudum . Dediginizi yapip 21. Gunu bekleyip oyle test olacagim sonra geri donus var belki eski forumdan hatirlarsiniz ben uzakdoguda yasiyorum ve orada test olaylarina gidemiyorum her sey icin buraya gelmek zorundayim .

tween

• Katılımcı Üye
  • *
  • korkma ! test ol
« Yanıtla #7 : Eylül 06, 2016, 07:40:11 ÖS »
tükürük ve hiv üzerine bir paragraf ; kaynak: hastane infeksiyonları dergisi
gayet açıklayıcı bir yazı,okuyunuz :

Tükürükte HIV Varlığı ve Anti-HIV Aktivitesi

Moleküler biyolojik testlerle tükürük viral yükünün HIV ile ilişkili periodontal hastalıklar, ağız lezyonları ve gizli kanın varlığında arttığı saptanmıştır (30). Ayrıca tonsiller, tükürük bezleri ve diş eti oluk sıvısı gibi kan dışı kaynakların da ağız içine HIV eklenmesine katkısı vardır. Ancak tükürükteki HIV-RNA varlığı, virüsün infektif olduğunu göstermemektedir. Bazı çalışmalarla tükürükteki infeksiyöz HIV düzeyinin (%0-5) düşük olduğu gösterilmiştir (31).

Tükürükte bulunan bir dizi molekülün tükürüğe anti-HIV aktivitesi sağladığı saptanmıştır. HIV ile infekte kişilerde olduğu kadar sağlıklı kişilerde de tam tükürük, parotis ve submandibuler tükürükte anti-HIV aktivitesi bildirilmiştir. Aktiviteyi sağlayan faktörler HIV ile infekte kişilerde tükürükteki anti-HIV antikorları, büyük molekül ağırlıklı moleküller, trombospondin, lizozim, laktoferrin, defensinler ve salgısal lökosit proteaz inhibitörü olarak sayılabilir (31). Buna göre tek başına tükürükle HIV bulaşmaz; ancak diş etleri sağlıklı olmayan bir ağızda ya da diş hekimliği uygulamalarında tükürüğün genellikle kanla karışık olduğu unutulmamalıdır
hiv'in belirtisi olmaz, delirtisi olur ! olunacak tek bir test kesin çözümdür.

mehmet09

• Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Ekim 07, 2016, 08:11:17 ÖS »
Karsi tarafin durumu belirsiz diger kisinin gun icinde disetleri kanamasi var ve oralarla ugrasildigi icin kanama yok ama tam olarak kapali degil yarali kisimlar . Karsi taraf ile french kiss yapilirsa ve karsi tarafta kanama gozukmuyordu bulas riaki var midir ?
1990 dan beri ağız mukozasının risk içermediği kesinleşti. rektum ve penis başı vajina mukozası yüksek risk içeriyor.