Mavi-Banner

Gönderen Konu: Herhangi bir ilde ilaç yazdırmak?  (Okunma sayısı 969 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Herhangi bir ilde ilaç yazdırmak?
« Yanıtla #15 : Ocak 23, 2017, 07:41:17 ÖÖ »
Daha önce benzer bir olay yaşandı bu forumda. Arkadaşın bir tanesi tatil için bulunduğu şehirde ilaçlarını yazdırabildi. Enfeksiyon bölümüne müracaat etti ve doktor meduladan zaten o ilaçları kullabdığını gördü, raporu da vardı ve ilacı yazdı.

Jan

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Ocak 23, 2017, 09:44:49 ÖÖ »
Ben dilekçe vererek Medula sistemini kapattirmayi düşünüyorum ama acaba ilerde böyle bir ihtiyaç olursa engel olur mu diye de karar veremedim, mesela başka şehirde olmak yada doktoruma ulaşamamak durumu vs... Medula yi kapatmak isteme sebebim de isyeri hekiminin bir gün görme ihtimali.

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #17 : Ocak 23, 2017, 11:41:01 ÖÖ »
Medula sistemi kapalıysa başka bir şehirde ilaç yazdırmaya kalktığınızda doktorunuz o ilacı kullanıp kullanmadığınızı göremez elinizde rapor olsa bile sıkıntı çıkartabilir çünkü sistemde görmek isteyebilirler. Tercih size kalmış ama bir ölçüde risk aldığınızı hatırlatmak isterim.

Edit: Doktor arkadaşıma sordum hiçbir sorun olmaz kağıt rapora da ilacı yazarım dedi.
« Son Düzenleme: Ocak 23, 2017, 12:06:32 ÖS Gönderen: Matland »

Kullanıcı teşekkür etti: drpositivee

Jan

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Ocak 23, 2017, 12:36:42 ÖS »
Peki şuanki doktorum, hastaneye ben gitmeden ilaçları sistemden yazıp bana vereceği numara ile eczaneden alabileceğimi söylemişti . Medulayı kapatmam bu kolayliklara engel olur mu ?

Eirene

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Ocak 23, 2017, 02:33:25 ÖS »
@Matland bu medulla sistemini kapattirmak gereksiz degil mi o zaman? Cogu kisi kapattiriyor. Gidince Serhat hocaya soracaktim bende kapatsam mi diye....

candle

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Ocak 23, 2017, 07:01:56 ÖS »
Merhabalar, bence rapor ciktisi elinde ise dr acisindan sikinti olmayacak diye dusunuyorum. Eger dr yazmak istemezse zaten bunu sepep yokken bile yazmayabilir. Ancak son yazilan ilacin eczaneden medula ciktisi da alinip ibraz edilebilirse daha kolaylik olabilir diye dusundum.

simurg

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Mayıs 11, 2017, 03:38:42 ÖS »
Merhaba arkadaşlar. Normalde İstanbul'da tedavime devam ediyorum, İzmir'e bir süreliğine gelmiştim ancak biraz daha uzun kalabilirim. Yanımda 6 adet Stribild var, evde 2 adet açılmamış kutum yatıyor. İzmir'e kargoyla yollatmayı düşündüm ama riske girmek istemiyorum.

3 aylık aldığım ilaçların ilk kutusu bitmek üzere (son 6) ve ben 1 kutu yazdırmak istiyorum burda kalırken sıkıntı yaşama ihtimalime karşılık. Yazarlar mı? Yazarlarsa İzmir için önerebileceğiniz bir hastane/doktor var mıdır? Sevgiler :)

Not: Doz Bitiş Tarihi 12.07.2017 diyor. 3 kutu ilacın bitiş tarihi yani. Bu tarihten önce biten 1 kutu için yeni bir kutu ilaç yazdıramaz mıyım?
« Son Düzenleme: Mayıs 11, 2017, 04:15:48 ÖS Gönderen: simurg »

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #22 : Mayıs 11, 2017, 05:27:34 ÖS »
En erken 15 gün önce yazdırabilirsin yani haziranın sonunda
İzmir'de bir enfeksiyon uzmanı yazabilir

Kullanıcı teşekkür etti: simurg

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Mayıs 11, 2017, 06:34:44 ÖS »
malesef yazdıramazsın  bir an önce kargoya versinler yoksa sıkıntı yaşarsın

Kullanıcı teşekkür etti: simurg

Ankagogh Poz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Mayıs 11, 2017, 07:13:22 ÖS »
Merhaba arkadaşlar. Normalde İstanbul'da tedavime devam ediyorum, İzmir'e bir süreliğine gelmiştim ancak biraz daha uzun kalabilirim. Yanımda 6 adet Stribild var, evde 2 adet açılmamış kutum yatıyor. İzmir'e kargoyla yollatmayı düşündüm ama riske girmek istemiyorum.

3 aylık aldığım ilaçların ilk kutusu bitmek üzere (son 6) ve ben 1 kutu yazdırmak istiyorum burda kalırken sıkıntı yaşama ihtimalime karşılık. Yazarlar mı? Yazarlarsa İzmir için önerebileceğiniz bir hastane/doktor var mıdır? Sevgiler :)

Not: Doz Bitiş Tarihi 12.07.2017 diyor. 3 kutu ilacın bitiş tarihi yani. Bu tarihten önce biten 1 kutu için yeni bir kutu ilaç yazdıramaz mıyım?

Bende de aynı sorun var. Bana da haber eder misin doktor bulursan? Ben de haziran sonu İzmir'de olacağım kontrollerim 6 ayda bir olduğu için hastaneye gitmek istemiyorum

simurg

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Mayıs 11, 2017, 11:55:09 ÖS »
İstanbul'a 1 hafta içinde dönmek zorunda kalacağım ne yazık ki. İzmirli arkadaşlar yardımcı olurlar umarım :))