Mavi-Banner

Gönderen Konu: Elma sirkesi kullanımı...  (Okunma sayısı 487 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Green

• Üye
  • *
Elma sirkesi kullanımı...
« : Ocak 20, 2017, 11:52:51 ÖS »
Merhaba arkadaşlar,

Ağustos 2016 da Hiv+ Olduğumu öğrendim ve  Hivent + Tivicay ile tedavi oluyorum... yeni gelişen bir rahatsızlığım oldu ve bu rahatsızlığım için sabahları aç karnına bir yemek kaşığı sirke içmem tavsiye edildi. Yaklaşık on gündür sirkeyi içiyorum. Acaba elma sirkesi ilaç etkileşimi ya da tedavime olumsuz bir etkisi olabilir mi diye endişeleniyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa yorumlarınızı rica ediyorum. Teşekkürler..

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Elma sirkesi kullanımı...
« Yanıtla #1 : Ocak 20, 2017, 11:56:00 ÖS »
hiv ilaçlarının kimyasallara karşı etkileşimi var sirke gibi doğal ürünlere karşı etkisi yok. Greyfurt, sarı kantoron, ekinezya gibi ürünleri kullanmıyoruz ama sirke sorun yaratmaz.

Kullanıcı teşekkür etti: Green, uful+

Green

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ocak 20, 2017, 11:58:49 ÖS »
Teşekkürler @Matland

OREGON

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ocak 21, 2017, 12:03:33 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar,

Ağustos 2016 da Hiv+ Olduğumu öğrendim ve  Hivent + Tivicay ile tedavi oluyorum... yeni gelişen bir rahatsızlığım oldu ve bu rahatsızlığım için sabahları aç karnına bir yemek kaşığı sirke içmem tavsiye edildi. Yaklaşık on gündür sirkeyi içiyorum. Acaba elma sirkesi ilaç etkileşimi ya da tedavime olumsuz bir etkisi olabilir mi diye endişeleniyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa yorumlarınızı rica ediyorum. Teşekkürler..

Rahatsızlığın nedir ? (Eğer mahsuru yoksa)
Ben Stribild kullanıcısı olarak Elma sirkesini kullanıyorum. Bir yan etkisi yok.
Seboroik Egzemada Sabah akşam yüzünü elma sirkesi ile yıkarsan, 2 dakika bekleyip sonra durularsan çok iyi sonuçlar alırsın. Keza saçlar için de geçerli. Cilt hastalıklarında çok işe yarar.
Ayrıca makatda çıkan siğil vs gibi cilt problemleri için de elma sirkesi birebir dir. (Günde bir kez yıkaya**k, sürerek)

Elma sirkesinin faydaları için şu yazıyı tavsiye ederim.

http://klasikyoga.com/her-gun-elma-sirkesi-kullanmak-icin-15-neden/
« Son Düzenleme: Ocak 21, 2017, 12:08:44 ÖÖ Gönderen: OREGON »

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Ocak 21, 2017, 12:23:44 ÖÖ »
Saç için ben de deneyeyim madem.

OREGON

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ocak 21, 2017, 12:28:00 ÖÖ »
Saç için ben de deneyeyim madem.

Yatmadan önce normal duşunu al. Sonra sonuna doğru elma sirkesi ile saçına masaj yap, bir iki dakika beklet, sonra iyice suyla durula. Sonra başka ürün (şampuan, krem vs) sürmeden gece öyle uyu.. 1 ay dene. Bakalım farkını görecek misin ? :)
« Son Düzenleme: Ocak 21, 2017, 12:28:58 ÖÖ Gönderen: OREGON »

Green

• Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ocak 21, 2017, 12:41:37 ÖÖ »
İlaçlardan sanırım yüzümde boynumda kırmızı sibilce gibi bir şeyler çıktı sirke kullanmaya başladığımdan veri iyi geldi ayrıca karaciğere de iyi geliyor bir de bağırsakları düzenleyip yağ yakıyormuş 😂😂😂

Green

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Ocak 21, 2017, 11:40:59 ÖÖ »
@OREGON Rahatsızlığım gut hastalığı ... Bir gazetecinin yazısında okudum kendisi de gut hastası ve her sabah ve akşam aç karnına bir bardak suya bir yemek kaşığı elma sirkesi içerecek kurtulduğunu yazmış ben de denedim sanırım faydasını gördüm...

OREGON

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ocak 21, 2017, 11:55:22 ÖÖ »
@OREGON Rahatsızlığım gut hastalığı ... Bir gazetecinin yazısında okudum kendisi de gut hastası ve her sabah ve akşam aç karnına bir bardak suya bir yemek kaşığı elma sirkesi içerecek kurtulduğunu yazmış ben de denedim sanırım faydasını gördüm...

Geçmiş olsun.

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Nisan 06, 2017, 10:38:43 ÖS »
Hiv le alakasını bilmiyorum ama tanı almadan önce ishal olunca bir bardak suya bir çay kaşığı atıyorum ishal kesiyordu