Mavi-Banner

Gönderen Konu: Uzun Seyahat Hk;  (Okunma sayısı 1134 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

jackbones

• Ziyaretçi
Ynt: Uzun Seyahat Hk;
« Yanıtla #15 : Ocak 08, 2017, 08:56:42 ÖS »
@Matland Tayland'da stribild 155-170 dolara  satılıyor. Bu yüzden oradan almak istiyorum. @ehlikeyhif aynısını doktorum'da söyledi iletişime geçtiğim biri 6 aylık ilaç alıp türkiye'ye getirtmiş. Oradaki sağlık kuruluşlarında veya eczanelerde sahte ilaç satılacağını pek sanmam. istisnalar olabilir belki
@Orbito çok teşekkür ederim bilgi verdiğin için.
« Son Düzenleme: Ocak 08, 2017, 08:57:36 ÖS Gönderen: jackbones »

Eirene

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Ocak 08, 2017, 09:57:57 ÖS »
ilaçlar neden farklı ülkelerde farklı fiyatlarda?

OREGON

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Ocak 08, 2017, 10:16:41 ÖS »
Zaten SGK tarafından karşılanan bir ilacı niye Tayland'dan almaya çalışıyorsunuz ki ?

Kullanıcı teşekkür etti: Matland

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #18 : Ocak 08, 2017, 11:19:19 ÖS »
Merhaba:

@Eirene döviz vb kurları, ilac firmaları politikası.

@Matland @OREGON 3 aydan uzun dünya turu planlıyorlar.
O tur sirasinda ilaçsız kalmamak icin düşünüyorlar.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

OREGON

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Ocak 09, 2017, 12:57:00 ÖÖ »
Ülkeler arası Stribild fiyatlarında bu kadar uçurum olamaz. İlaç sektörüne yakın çalıştım uzun süre. Bunu net biliyorum. Ayrıca her zaman uzakdoğu ve Hindistan bu anlamda biraz soru işaretli ülkelerdir.

Ama Gilead'ın Stribild ruhsatlama linkine baktığımda Tayland'da onaylanmış gözüküyor.

http://www.gilead.com/~/media/files/pdfs/other/stribild%20registration%20template51116.pdf

Generic olarak üretilmişmidir diye baktığımda :

https://www.drugs.com/availability/generic-stribild.html

Stribild"in henüz Amerika'da generic hali yok deniyor.

Bahsi geçen sitede de Stribild'in 2015'de  Tayland'da başvurusu yapıldığı ve Tayvan ilaç dairesi onayının 2.5 yıl sürdüğü belirtilmiş.  Fiyat bile belirtmişler, 5000/6000 Taylan Bahtı. Bu da 600-700 Liraya geliyor. Enteresan ve fiyat çok cazip gerçekten.

http://www.adamslove.org/en-agallery.php?mid=66

3 ayı geçen dünya seyahatleri için doktorlarımıza hiç danıştık mı ? Belki bunun legal yolu vardır ?
« Son Düzenleme: Ocak 09, 2017, 01:24:54 ÖÖ Gönderen: OREGON »

Kullanıcı teşekkür etti: poz.poz.

poz.poz.

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Ocak 10, 2017, 04:19:27 ÖS »
@OREGON  Sanki görevle ya da eğitime giden kişiler, resmi olarak uzun süre yurt dışında bulunanlar durumu belgelerse sanki 6 aylık ilaç yazılabiliyordu. Fakat sanırım bununla yine 3 ayda bir ilaç alınabiliyordu. Bir yerlerde böyle bir şey okuduğumu hatırlıyorum. Fakat emin de değilim. Legal yol diye sorduğun buysa sanırım durum kabaca böyle. Yalnız Tayland'da bir eczaneden ilaç almanın legal olup olmadığını soruyorsan bunda bir sorun yok, onaylı reçeten ve raporun varsa yurt dışında da ilaç alabilirsin.
Yaza yaza düşürücem hükümeti :D ATARLI  POZ.POZ <3

zargana

• Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Nisan 10, 2017, 11:30:07 ÖÖ »
@jackbones daha önce Mersinde ki tedavi imkanları konusunda az çok fikir vermiştin teşekkür ederim  :) , yazın bir haftalığına TAYLAND tatili yapmak istiyorum.Tanıyı aldıktan sonra yurtdışına çıkmadım hiç...Uçakta yanıma alacağım el çantama vitamin kutusu içinde stiribild koysam bir sıkıntı yaşar mıyım? Aktarmalı bir uçuş olacağı için sorun olur mu? Bilginiz varsa paylaşırsanız çok sevinirim..
Aynı şeklide Tayland için aşı olan oldu mu aranızda, sarı humma aşısı vb.. gibi..ben tanıyı aldıktan sonra hepatit a ve hepatit b asılarımı, zatüre aşılarımı, grip aşısını ve tetanoz aşısını yaptırdım..Tayland için olmam gereken başkaca aşı var mı?

jackbones

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Nisan 10, 2017, 03:43:08 ÖS »
@zargana Merhaba, Tayland için herhangi bir kısıtlama yoktur. hivtravel.org sitesinde ve bizzat Tayland'a giden konuştuğum hiv pozitif kişiler var. Bir kaçı zaten Tayland'dan ilaç getirdi. Aşılara gelecek olursak Sağlık bakanlığı bununla ilgili bir yazısı var aşağıdaki linkten  bakabilirsin.

http://www.seyahatsagligi.gov.tr/Site/SaglikBilgisi/THA

Orbito

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Nisan 10, 2017, 05:14:31 ÖS »
tayland da hiv ilac ve hastalarina karsi hic kisitlama yok.

aksine insanlar dunyanin her yerinden tedaviye geliyorlar. ilac fiyatlari cok ucuz oldugu icin..

sistem soyle calisiyor..ilac firmalari patent hakkindan vazgecip ilac formulunu TAYLAND hukumetine veriyor.

tayland saglik bakanligi da BANGKOK daki fabrikasinda uretip satiyor. ama ayni ilacin orijinali de cok cuzzi fiyata alinabiliyor.  ayni formul HINDISTAN da uygulaniyor.

ghpa

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Nisan 10, 2017, 06:16:28 ÖS »
http://apps.who.int/ithmap/

amerika ve batı avrupa dışındaki her bölgede en az bir renk yanıyor ne kadar hoş

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
« Yanıtla #25 : Nisan 10, 2017, 07:22:35 ÖS »
tayland da hiv ilac ve hastalarina karsi hic kisitlama yok.

aksine insanlar dunyanin her yerinden tedaviye geliyorlar. ilac fiyatlari cok ucuz oldugu icin..

sistem soyle calisiyor..ilac firmalari patent hakkindan vazgecip ilac formulunu TAYLAND hukumetine veriyor.

tayland saglik bakanligi da BANGKOK daki fabrikasinda uretip satiyor. ama ayni ilacin orijinali de cok cuzzi fiyata alinabiliyor.  ayni formul HINDISTAN da uygulaniyor.

@Orbito  benim  2 kutum stribild ilacım eksildi, ve  bunu tamamlamam  lazım  ,sen  gidip aldın mı ? Birde  söz  konusu  ülkeler ne  kadar  güvenilir ki ?
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Orbito

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Nisan 10, 2017, 07:30:40 ÖS »
@acısada_öldürmez

ben gidip almadim, ama guvenilir oldugunu viliyorum, alanlar var tanidigim.

eczane veya sokakta satilmiyor ilaclar. hastaneye veya RED CROSS AIDS ARASTIRMA MERKEZI var, oraya gitmen gerekiyor.

fiyatlar en ucuz RED CROSS da, sanirim ozel hastaneler uzerine kar ekliyor.  asagida stribild almak isteyen birisine tavsiyeler var, linke bakarsin:

http://www.adamslove.org/en-agallery.php?mid=113

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
« Yanıtla #27 : Nisan 10, 2017, 09:41:24 ÖS »
6000 baht  tl bazında  750 lira  gibi bir rakama denk  geliyor  , doktor  muayenesi  vergi falan derken  bu rakam 1000 liraya  çıkabilir.Türkiye de  ise  herhangi  bir  kayıp durumunda  eczane  kar  payını almaya**k  kutusunu  1500 lira  gibi  bir  ücretle  verebiliyor.

Bu durumda  çok elzem  olmayan  durumlarda  kendi  ülkemizden  temin etmekte  fayda  görüyorum ben.
BİL ÖNEMSE  KORUN.