Mavi-Banner

Gönderen Konu: Merhaba dostlar  (Okunma sayısı 728 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ajax

• Katılımcı Üye
  • *
Merhaba dostlar
« : Aralık 26, 2016, 06:01:27 ÖS »
Arkadaşlar bu iletim onaylansın yada onaylanmasın önemi yok ben sadece içimi dökmek istedim.Ben negatfim tek sorunum fobik biri olmam. Bu siteyi seviyorum neden mi burdaki arkadaşlar bir rahatsızlıkla ugraşıyor ama benden ve belkide çogu insandan daha mutlu. Herşeye ramen mutlu olmaları hoşuma gidiyor ve yrdım ediyolar. Ben onlar sayasinde ögrendim hivin ne oldugunu tek atamadıgım şey fobisi onun içinde psikiyatriye başlıcam perşembe günü. Ama hep böyle mutlu olun ve hiç bir sorunu olmayan insanların gözüne sokun mutlulugunuzu. Onlarada hak verin bazen bende görüyorum gereksiz iletileri onlarada saygılı olun ki onlar hep bizim yanımızda bize bilgi versinler. İyiki bize yardım ediyorsunuz arkadaşlar. Hepinize ayrı ayrı  TEŞEKKÜR EDERİM

Kullanıcı teşekkür etti: acısada_öldürmez

Filiz

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Merhaba dostlar
« Yanıtla #1 : Aralık 26, 2016, 07:47:42 ÖS »
Güzel türkçemizi bir de güzel yazabilsek ne güzel olur değil mi

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Aralık 26, 2016, 08:11:15 ÖS »
Testlerden negatif alıp bilgilenmek adına burayı takip etmek çok güzel. Tehlikeli davranışlarda bulunulduysa akıl başa gelebilir. Ama fobikligin devam etmesi... psikolojimizi biraz da kendimiz yonetebiliriz. Yani Türkçesi buradan sahip olunan bilgiyle uckuru biraz bağlayıp her çiçekten bal almanın tehlikesini göz önünde bulundurmak yararlı olacaktır. Psikoloji,istek,arzular birbiriyle bağlantılı kavramlar.

Ajax

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Aralık 26, 2016, 08:36:15 ÖS »
@Filiz yazım yanlışlarım var ise kusra bakma telefondan yazdıgım için çok kontrol edemedim.
@turuncu bunu ben tek başıma atlatamıyorum her şeyden sonra öpüştükten sonra bile aklıma geliyor. Yani biraz takıntılı biri oldum bu konuda o yüzden destek almaya karar verdim.

Filiz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Aralık 26, 2016, 09:42:10 ÖS »
Telefondan yazınca bazı harflerde düşme olabiliyor  fakat ben okuyunca genel bütünlükte hissettim . Tabi ki dikkatli olmanız güzel bir şey o nedenle açıklamışsınız teşekkür ederim. Yardım alınız iyi olur

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Aralık 27, 2016, 10:51:15 ÖÖ »
Rica ederiz.

Anksiyete yani yersiz endişe, obsesyon yani takıntı, fobi
Bunların hepsi tedavi edilebilir hastalıklardır.

Dream

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keşke, Keşke nin, Keşke si Olmasaydı..
« Yanıtla #6 : Aralık 27, 2016, 01:24:38 ÖS »
2 Senedir aynısı bendede var @Ajax
Bunların yanlış olduğunu, takıntının yersiz ve gereksiz olduğunu bildiğim halde.En ufak şeyde hemen aklıma takılıyor.Keşke sadece onunla bitse cinsel hayatım alt üst oldu artık erekte bile olamıyorum.Hastanelerede gitmek istemiyorum nasıl olacaksa onuda bilemiyorum..İnşallah hepimiz için hayırlısı olur..

jackbones

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Aralık 27, 2016, 03:22:33 ÖS »
@Ajax Merhaba; Samimiyetin için kendi adıma teşekkür ederim. Kendi adıma söyleyebilirim ki HIV'in bir rahatsızlık olmadığını düşünüyorum sadece her sabah tez tablet ilaç alıyorum bu kadar.  Hayata tek pencereden bakma geniş bir pencereden bak. Genel olarak konuşuyorum Fobikliğin eğitimle ilgili olduğu kanısındayım. İlk okulda FEN derslerinde bize AIDS'in ölümcül olduğu öğretildi. Ama tek paragraf bir açıklama yazılsaydı doğru düzgün. Belki de bu toplum bu kadar ön yargılı olmazdı bizlerde gizlemek zorunda kalmazdık bilmem anlatabildim mi ? Eğitim, Eğitim, Eğitim !
Sağlıklı Günler Dilerim...

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Aralık 27, 2016, 03:51:52 ÖS »
@Ajax Merhaba; Samimiyetin için kendi adıma teşekkür ederim. Kendi adıma söyleyebilirim ki HIV'in bir rahatsızlık olmadığını düşünüyorum sadece her sabah tez tablet ilaç alıyorum bu kadar.  Hayata tek pencereden bakma geniş bir pencereden bak. Genel olarak konuşuyorum Fobikliğin eğitimle ilgili olduğu kanısındayım. İlk okulda FEN derslerinde bize AIDS'in ölümcül olduğu öğretildi. Ama tek paragraf bir açıklama yazılsaydı doğru düzgün. Belki de bu toplum bu kadar ön yargılı olmazdı bizlerde gizlemek zorunda kalmazdık bilmem anlatabildim mi ? Eğitim, Eğitim, Eğitim !
Sağlıklı Günler Dilerim...

Çoğumuz ilkokuldayken yani 20 sene önce hiv zaten ölümcül bir hastalıktı. Başarılı, hivi baskılayan ilaçların ilk başarılı kombinasyon bulunması 1996 yılında falan..ülkemize gelmesi ise çok daha sonrası.

jackbones

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Aralık 27, 2016, 03:59:17 ÖS »
@Mavera benim okuduğum orta okul dönemim 2003-2006 Dönemi vurgulamak isteğim eğitim. İlacın, tedavinin ne zaman geldiği vs. değil.

Ajax

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Aralık 27, 2016, 05:47:28 ÖS »
@jackbones eğitim önemli hocamda ülkemizde bu konu hakkında hiç bir bilgi yok ben 21 yaşımda ögrendim hivin ne olduğunu ne karşıma çıktı nede bir yerden duydum. O yüzden eğitim bu konuda yok dene ögren tarzı.

@Dream aynı durumdayız tek farkımız ben düzelmek için adım attım. Çekinme bu bir hastalık ve çözülebilicek bişey ve sana bir kitap tavsiye ediyim MAYMUN AKLI diye bir kitap aynı senin benim hatta bir çok insanın yaşadıgı Hiv fobisini anlatıyor. En önemlisi bu kitabı yazan kişide Hiv fobisi yaşamış ve komik bir dille neler kaçırdığını falan anlatıyor. İyi gelir o kitap 😀

Dream

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keşke, Keşke nin, Keşke si Olmasaydı..
« Yanıtla #11 : Aralık 27, 2016, 07:01:40 ÖS »
@Dream aynı durumdayız tek farkımız ben düzelmek için adım attım. Çekinme bu bir hastalık ve çözülebilicek bişey ve sana bir kitap tavsiye ediyim MAYMUN AKLI diye bir kitap aynı senin benim hatta bir çok insanın yaşadıgı Hiv fobisini anlatıyor. En önemlisi bu kitabı yazan kişide Hiv fobisi yaşamış ve komik bir dille neler kaçırdığını falan anlatıyor. İyi gelir o kitap 😀
[/quote]
İnşallah,hepimiz istediğimiz sonuca ulaşırız.
Bakalım kitabı bi araştıracam bulursam alacam.
Tedavinde başarılar düzelir sin umarım.Geçmiş olsun.

atlantisten

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Aralık 28, 2016, 09:13:40 ÖS »
Herkese selam korunmasiz bi iliski sonrasi sizlerin fobik desiginiz insanlardan oldum 30 ve 45 gunler anti hiv p24 testleri falan kesmedi psikologtan yardim aldim uykusuz geceler tamamen bilmedigim bi hastaliktan oylesine korkmustumki bu siteyi takip ederek sizlerin onyargisiz pozitif hayata bakis acinizi gordukce bi rahatladim mavera ehlikeyf madland filiz hep nicleri yazdiklarinizi okudum o kadar bilinclendim ve kendime guvenim geldi sonuc ne olursa olsun dunyanin sonu olmadigini anlamama yardimci oldunuz bugun 70 gun hiv pcr testi olup konuyu kapattim kafamda ama sunu bilinki  gecen sure bende bicok seyi değiştirdi yazdiginiz verdiginiz destekler cok degerliydi cok tesekkur ederim tum kalbimle saglikli huzurlu bi omur gecirmenizi diliyorum

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Aralık 28, 2016, 09:53:08 ÖS »
@atlantisten Merhaba:

İlk olarak güzel düşüncelerin icin teşekkürler.
Sana faydamız olduysa cok mutlu olduk.

Lakin:

Söylediklerimizi azda olsa yanlış anlamışsın.
Bizler hiç bir zaman PCR testini tanı testi olarak önermiyoruz.
PCR kesinlikle tani testi değildir.
Cunku Tanı testinde kullanılması gereksizdir, pahalıdır.

Sorunu çözdüğüne, negatif aldığına göre konuyu kilitliyorum.
Bundan sonraki iliskilerinde korunmayı lutfen unutma.

Sonuçta HIV ile enfekte olma ihtimali %50 dir.
Ya enfekte olursun, yada olmazsın.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?