Mavi-Banner

Gönderen Konu: Bir teklifim var!  (Okunma sayısı 1036 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

süvari

• Katılımcı Üye
  • *
Bir teklifim var!
« : Aralık 26, 2016, 02:49:19 ÖS »
Hangi konuların onaylandığı hangilerinin onaylanmadığı üzerine burada özgür bir tartışma ortamının oluşturulmasına, site sakinlerinin bu konu üzerine daha netleşmesi adına gerekli olduğunu düşünüyorum. Lütfen sizde iştirak ediniz.

Modaratörlerin uyarı gönderme, spamlama, banlama, kitleme yetkilerine başvurmadan tahammülle bu tartışmayı baltalamamalarını rica ediyorum.

süvari

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Bir teklifim var!
« Yanıtla #1 : Aralık 26, 2016, 03:04:31 ÖS »
Önemsediğimiz bir konu üzerine meramı insanlara ulaştırmaya çalışırken defalarca iletilerim silindi, uyarılar aldım, saldırgan sözlere maruz kaldım. Güzel bir şeyler yapılmaya çalışılıyor. Lütfen şahsi hezeyanlarınızla bu işi gölgelemeyin.

Konu kitlemek, uyarı göndermek, tehdit etmekten daha öte şeylerde yapabilirsiniz. Hiç değilse söylem ve tutumlarınız da bir tutarlılık olsun. 

Sözüm herkese değildir. İlgi kişiler nasibi buradan alır umarım. Bu sefer banlanmaz isek.

Kullanıcı teşekkür etti: yazilimci

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
« Yanıtla #2 : Aralık 26, 2016, 04:29:38 ÖS »
hayırdır  ne  önerin  yeni  girdim  bir  sorun mu  var?   ne  yazıyorsun  da  onaylanmıyor  ?
BİL ÖNEMSE  KORUN.

süvari

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Aralık 26, 2016, 04:32:35 ÖS »
HPV hakkındaki sorularım fobikçe ve gereksiz bulunmuş.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Aralık 26, 2016, 04:42:42 ÖS »
arka  planda   baktığımız zaman  interntte  artık  az çok  her konu  hakkında  fikir  sahibi  olabiliyoruz. Ve  sorduğumuz  soruların  ölçüsü  kaçtığı zaman  başka  insanlar  da   haaaa  bu  böyleymiş  diyebilir  genel  geçer  konuşursak

mesela  sen  sigilin  tuvaletten  bulaş  olduğunu  iddia  ettin diyelim,  bi  başkası  bunu  gördü  lannn  hasan  bu  sigil  varya  kirli  tuvaletten  bile  bulaşıyormus  dese  al işte  yanlış  algı  aldı  başını  gitti.

kEZA interntte  dolaşan  afrikada   hiv pozitifler  muzlara  şırınga ile  kanlarını enjekte ediyorlar.Biz ölcez  sizde  ölün  diye  kara  propagandalar  interntte  dolaşıyor. Algıya  bak, eger  eğitimsizsen  hemen  muz  yemeyi  bıraktıran  cinsten  çünkü   muz  yerse  aids  olacak !!!!!

bunun içindir ki , kimse  üstüne  alınmasın  genel  bilgiler  bölümünde  olan  konuları  tekrar  tekrar yazmanın gerekli olmadığı  kanaatindeyim .

Ayrıca  burası bir  platform   saygı  çercevesinde  herkese  yardım etmeye  çalışıyoruz.İletiler  onaylanmıyorsa muhakkah haklı  bir sebep  vardır.

Kimse  şahsi  algılamasın  ve  onaylanmayan  iletiyi  tekrar  tekrar  yazmasın ki zamanımızı  ihtiyacı olan insanlara  ayırabilelim

saglıcakla
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Kullanıcı teşekkür etti: süvari

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Aralık 26, 2016, 04:47:42 ÖS »
ayrıca  forumdan  @arya  arkadasımızın  bu  konu  ile alakalı açtığı  bir  bloğu  var  ve  inceledim  herşeyi  gayet  güzel  ve  yalın anlatmış hpv ile  alakalı  her türlü  sorunuzu  kendisine yöneltebilirsiniz  kendi  bloğundan

https://hpvliyiz.wordpress.com

www.hpvliyiz.com 

iki adet  sitesi  mevcut 
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Kullanıcı teşekkür etti: süvari, arya

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Aralık 26, 2016, 05:31:21 ÖS »
@süvari Merhaba:

İki gündür sürekli negatif eleştiri durumundasın.
Benim kendi Önerim.
Www.hiveaids.net alan adı müsait.
Sen bu isi daha yapacaksın.
Açta millet nasıl yapılıyor görsün.
Hem buranın da yükü hafiflemiş olur.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

OREGON

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Aralık 26, 2016, 07:37:56 ÖS »
Sitenin yöneticileri türlü vakitlerinden ayırıp buradaki insanlara bilgi ve döküman yardımında bulunuyorlar.  Hesap mı soracağız bunu niye onayladın onaylamadın diye. Bu post bile gereksiz. Ben defalarca aynı şekilde sorulan sorulara uzun uzun cevap vermelerine ve sabırlarına hayranım.
« Son Düzenleme: Aralık 26, 2016, 07:39:25 ÖS Gönderen: OREGON »

Kullanıcı teşekkür etti: Shopska

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Aralık 26, 2016, 07:43:40 ÖS »
 :-\Forumun extra konuya,iletiye ihtiyacı yok. Öyle bir forum değil burası ve olmamalı da zaten. Modların hepsi yardımcı olabilecek bilgiye sahip. Konu ya da iletileri de foruma faydası olacaksa onayladıklarına inanıyorum.
« Son Düzenleme: Aralık 26, 2016, 07:44:34 ÖS Gönderen: turuncu »

Kullanıcı teşekkür etti: acısada_öldürmez

Shopska

• Administrator
  • Katılımcı Üye
  • Akıyor bu akşam maşallah..
    • Hiv ve Aids
« Yanıtla #9 : Aralık 26, 2016, 07:53:41 ÖS »
Forum acariz karsi cikarlar

Sponsor aliriz para yiyor derler

Ayni konular tekrar sorulur onaylanmaz, ayrimci oluruz,

Gercekten canim sikilmaya basladi... Insanlari mutlu etmek ne kadar zor :/
Kintsukuroi

Kullanıcı teşekkür etti: acısada_öldürmez, Theodor, ehlikeyhif

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Aralık 26, 2016, 09:29:31 ÖS »
Sen boşver onları majesteleri.
Gerekirse ben mutlu ederim arkadaşları ;)

Hiv pozitif olmak ahlâki değil,tıbbi bir durumdur.

süvari

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Aralık 27, 2016, 12:52:35 ÖÖ »
Sözlerinize ve üslubunuza dikkat edin lütfen. Haksız yere iletilerimin onaylanmamasına bir modaratörün şahsi ihtiraslarının kurbanı olmaya tahammül edemem. Buradaki arkadaşların emeğini be özverisini eleştirmiyorum. Kimse kimseyi memnun etmek zorunda da değil. Beğenmiyorsan gidersin veya sen yapta görelim gibi laflar etmekte kimsenin haddine değil. Amacım insanları ithamda bırakmak yapılan bir iyiliği gölgede bırakmak değil ama iletilerimin onaylanmamıasını gayet haksız buluyorum ki bu sürecin ne kadarı size yansıdı? 

İyi bir şeyler yapmak istemiştim. Ve hala da bu istekle hareket etmek istiyorum. Eleştirilerimin haklı bir yönü olmasa saldırgan ifadelerle yazılmış iletinin kaldırılmasına sebep olmazdı herhalde.

Bu üslup idealize ettiğiniz ve burada da paylaştığınız Meram'ınıza ulaşmanızda size ne kadar yardımcı olur acaba?

yazilimci

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Aralık 28, 2016, 09:15:51 ÖS »
Forum acariz karsi cikarlar

Sponsor aliriz para yiyor derler

Ayni konular tekrar sorulur onaylanmaz, ayrimci oluruz,

Gercekten canim sikilmaya basladi... Insanlari mutlu etmek ne kadar zor :/
böyle bir sayfa açtıysanız maddi anlamda size katkı sağlaması kadar doğal bir şey yok ayrıca sponsor almak en doğal hakkınız. Bir de manevi olarak insanların en azından teşekkür etmesi bile fazlasıyla yeter. Ama insanların endişelerini böyle bir platformda paylaşması ve yaşadıkları olaylara benzer şeyler yaşayan insanlara danışması fikir alması ve nihayetinde çoğu zaman rahatlaması da forum politikasında olmalı. zaten forumların amacı da bu değil mi? diğer türlü cbyhlar hakkında bilgi içeren pdften bir farkı kalmıyor forumun maalesef. moderatör arkadaşların konuyu silmek yerine konudan rahatsız olduklarını belirtmeleri ya da içeriği begenmedilerse hiç yorum  yapmamaları bence daha makul. formu kapanmadan önce de takip eden biri olarak  içerik konusunda biraz daha esnek olmanızı tavsiye ederim.  Sağlıcakla

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Aralık 28, 2016, 09:39:18 ÖS »
Açıkcası ben içerik konusunda gerçekten çok toleranslı olduğumuza inanıyorum. Bu konu başlığı aslında benim bir kaç mesajı onaylamamamdan kaynaklı açıldı. Arkadaş da tepki gösterdi. Öncelikle forumda aynı tür genel geçer bilgilerin dönüp dolaşmasını ben uygun bulmuyorum. Örnek olarak şu gün şu testi oldum, sonra şu testi oldum yeterli mi? ya da partnerimin tükürüğü ağzıma girdi sabah dişim kanamıştı enfekte miyim? ben açık söylüyorum böyle hikayeleri ıvırları zıvırları dinlemiyorum. Onaylamıyorum. Onaylayan moderatör arkadaşlarım olabilir onaylanmış hiçbir konuyu, iletiyi de silme cüretini kendimde görmüyorum.
Biz burda fobik rahatlatmak zorunda değiliz. Mantıklı sorulan her soruya cevap veriyoruz, dilimiz döndüğünce. Ancak negatifimi aldım yeterli mi sorusunu doktoruna soracak kişi. Biz burda cevap vermek zorunda değiliz. Kaldı ki her zaman söylüyoruz doktor değiliz. Hangi gün hangi testi olacağıyla ilgili olarak zaten sabit konu başlıkları var orayı okuyacak. Tekrar tekrar bu sorulara cevap vermek forumu boğar. Asıl o zaman amacından sapar.
Biz yine de bunlara onay verecek olursak emin olun diğer siteye döner burası. Fobik dolar, pozitif bireyler azınlık olur. Konuları kaynar gider. Ben diğer sitenin var olmasını da çok yararlı görüyorum. En azından bizim için ciddi bir fobik eleme görevi görüyor.
Ben yayın politikamızın gayet tutarlı olduğunu söylemek isterim. Bir değişiklik öngörmüyoruz.

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Aralık 28, 2016, 09:46:45 ÖS »
@yazilimci Merhaba:

Negatif bireylerin sorduğu sorulara sabırla cevap veriliyor.
Biraz incelediğiniz zaman sizde göreceksiniz ki, soruların neredeyse tamamı ayni.
Soruların ayni olmasına rağmen sorular cok saçma olmadığı sürece onaylanıyor.
Sadece ayni kişinin soruya ısrarla devam etmesi durumunda onaylanmıyor.
Her soru ve konu cevaplanması durumunda site amacına hizmet edemiyor.

Sitenin ana amacı yeni tanı alan ve tanı Almis Kişilere destek olmak sorularını cevaplamak.
Son Cevaplanan konuların çoğunun bulası ve test günleri olmasi durumunda siteye giren pozitif bireyler ilgilendikleri konuya zor ulaşıyor.
Bu olunca da site amacına hizmet etmemiş oluyor.

Ayrıca:

Bu forum HIV konusunda destek forum olma özelliği gütmekte.
Herkes test surelerini, günlerini, şüpheli iliskilerini bize degil doktora sormak ve güvenmek zorunda. Kimimiz mühendis, kimimiz lise mezunu. Bir, iki kişi haricinde sağlıkçı olanımız bile yok.

Yine ayrıca:

Forumun işleyişini beğenmeyen Kişiler yeni forum kurmak ve dogru sistemi uygulamak konusunda ozgurler. Bu konunun yeterince tartışıldığını düşünüyorum. Yine sitenin ana amacından şaşmamasi ve kişisel tartışma (tartışma kavga anlamında kullanılmamıştır) olayına girismemesi icin kullanıcıların cevap verip uzatmamasini rica ediyor ve teşekkür ediyorum.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

Kullanıcı teşekkür etti: Matland, yazilimci