Mavi-Banner

Gönderen Konu: Seyahat Engelleri-Acil -Suudi Arabistan  (Okunma sayısı 1522 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Seyahat Engelleri-Acil -Suudi Arabistan
« Yanıtla #15 : Aralık 21, 2016, 11:12:27 ÖÖ »
Rhea eski forumdan hatırladığım kadarıyla cd4 sayın çok düşükken tanı almiştın.
Şu an nasılsın?Cd4 sayın nerelerde? Umarim her sey yolundadır.
Hiv pozitif olmak ahlâki değil,tıbbi bir durumdur.

simurg

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Aralık 21, 2016, 01:21:58 ÖS »
İran'a girişte bir sorun çıkıyor mu? Travel sitesinden baktım ama deneyimli arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevineceğim. Genel bir bilgi çok işime yarayacak :)

Beyzale

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Aralık 21, 2016, 01:40:12 ÖS »
Ben tani aldiktan sonra umreye gittim ilaclarimda vardi ne soru soruldu ne test.

Kullanıcı teşekkür etti: Matland, Ganyotcu

poz.poz.

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Aralık 21, 2016, 02:22:09 ÖS »
Arkadaşlar yanında ilaç taşıma çoğu zaman sorun çıkarmıyor, ama ilaçları sadece vitamin kutusuna koyup çıkmak gibi bir şey yapmayın. Bunu yapsanız da yanınızda mutlaka ilaca dair raporunuz ve reçeteniz de bulunsun. İlacı vitamin kutusuna koyup taşımak tabi sorun değil ama bu ilaçlar için gümrük geçişinde her ihtimale karşı belgelerinizi de alın. Her ülkenin ilaç prosedürü farklı. Bazı ülkeler bazı gruptan ilaçları kesinlikle almıyor, kimisi her şeyi kabul ediyor ama reçete istiyor, kiminin kuralları daha sıkı. Her zaman kontrol yok ama denk geldiniz mi de geliyorsunuz, o anda da o ülkenin gümrük kuralları ve memurun insafına kalıyorsunuz.
Yaza yaza düşürücem hükümeti :D ATARLI  POZ.POZ <3

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #19 : Aralık 21, 2016, 04:28:17 ÖS »
Ben tani aldiktan sonra umreye gittim ilaclarimda vardi ne soru soruldu ne test.
Bu çok değerli bir bilgi

OREGON

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Aralık 21, 2016, 07:09:11 ÖS »
Şahsen sırt çantası ve bel çantası ile gezen biriyim. Yöntemimden bahsetmek istiyorum. Büyük kutu ilacı büyük sırt cantama koyuyorum bagaja veriyom. Küçük olanı ise yanima alırırım ve içine küçük ilaç kutusunda bir haftalık koyuyorum hepsini bir arada bulundurmak risk zira bagaj kayıp işi dert olabiliyor. Ancak TR de kısa mesafe tek yön uçuşda bagaj kaybı olayı başıma gelmesine rağmen malawi ye 4 aktarma ile gittiğimde bavulumu sıfır zararsız bagajdan aldım😆😆😆 sen genede riske atma. Ayrı yerlere koy.

eczanelerde satılan bu 7 günlük plastik ilaç kutularına p.tesiden bir haftalık stribild koysak, c.tesi pazar içtiğimiz bayatlamış falan olmuyor değil mi ?

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #21 : Aralık 21, 2016, 07:14:12 ÖS »
Şahsen sırt çantası ve bel çantası ile gezen biriyim. Yöntemimden bahsetmek istiyorum. Büyük kutu ilacı büyük sırt cantama koyuyorum bagaja veriyom. Küçük olanı ise yanima alırırım ve içine küçük ilaç kutusunda bir haftalık koyuyorum hepsini bir arada bulundurmak risk zira bagaj kayıp işi dert olabiliyor. Ancak TR de kısa mesafe tek yön uçuşda bagaj kaybı olayı başıma gelmesine rağmen malawi ye 4 aktarma ile gittiğimde bavulumu sıfır zararsız bagajdan aldım😆😆😆 sen genede riske atma. Ayrı yerlere koy.

eczanelerde satılan bu 7 günlük plastik ilaç kutularına p.tesiden bir haftalık stribild koysak, c.tesi pazar içtiğimiz bayatlamış falan olmuyor değil mi ?

Hayır yok öyle bişey

KelimelerYetse

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Aralık 21, 2016, 10:20:18 ÖS »
Arkadaşlar tanı aldıktan sonra bir çok ülkeyi gezdim. Geçen sene Dubai'ye gittiğimde bir vitamin kutusunu boşalttım ilaçlarımı içine koydum hiç kimse bunlar nedir demedi rahat rahat gezdim. Aynı şekilde yukarıda adı geçtiği için Sırbistan, Kıbrıs ,Balkan ülkeleri , tüm Avrupa ( Avrupa'da ilacı kendi kutusunda bile götürebilirsiniz). Hatta bu yaz hiv konusunda çok katı olduğunu duyduğum Çin'e seyehat etmeyi düşünüyorum. Problemler çıkarırlarsa yazarım. Zaten Rusları sevmediğim için o tarafa gitmeyi düşünmüyorum.
Hepimiz dua edelim Allah korusun savaş falan çıkmasın hiç birimiz mülteci olamayız ben ondan korkuyorum. Allahım sen güzel ülkemizde ki kara bulutları üzerimizden çek🙏🏻🙏🏻

Kullanıcı teşekkür etti: acısada_öldürmez

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #23 : Aralık 21, 2016, 10:52:45 ÖS »
Arkadaşlar tanı aldıktan sonra bir çok ülkeyi gezdim. Geçen sene Dubai'ye gittiğimde bir vitamin kutusunu boşalttım ilaçlarımı içine koydum hiç kimse bunlar nedir demedi rahat rahat gezdim. Aynı şekilde yukarıda adı geçtiği için Sırbistan, Kıbrıs ,Balkan ülkeleri , tüm Avrupa ( Avrupa'da ilacı kendi kutusunda bile götürebilirsiniz). Hatta bu yaz hiv konusunda çok katı olduğunu duyduğum Çin'e seyehat etmeyi düşünüyorum. Problemler çıkarırlarsa yazarım. Zaten Rusları sevmediğim için o tarafa gitmeyi düşünmüyorum.
Hepimiz dua edelim Allah korusun savaş falan çıkmasın hiç birimiz mülteci olamayız ben ondan korkuyorum. Allahım sen güzel ülkemizde ki kara bulutları üzerimizden çek🙏🏻🙏🏻

ben de bu olaydan gerçekten çok korkuyorum.

Orbito

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Aralık 22, 2016, 08:11:11 ÖÖ »
arkadaslar, Cin is veya turistik seyahatlerde test istemiyor.yillardir surekli gidiyorum hic bir gumruk memuru ilaclari sormadi.

bildigim kadariyla kisa seyahatlerde test yapan ulke bulunmuyor. 

fitt

• Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Aralık 22, 2016, 08:57:49 ÖÖ »
Beyzale merhaba, bende umreye gitmeyi düşünüyorum. Fakat hiv konusuna çok sıkıntı yapıklarını duydum. İlaçlar vs. El bagajındamı gittn, detaylı bilgi verebilir misin?

Kullanıcı teşekkür etti: Matland

kaan35

• Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Aralık 22, 2016, 01:14:31 ÖS »
Ben ilaçları alır almaz etiketini çıkartıyorum, çok güzel yapmışlar yapışkanını yırıtılmadan kalkıyo ve geriye ilaç kutusu gibi bembeyaz kalıyo , tavsiye ederim çünkü heryere götürebiliyorum bu şekilde ve biri görür mü diye korkmuyorum:)

Kullanıcı teşekkür etti: acısada_öldürmez

Rhea

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Aralık 22, 2016, 02:56:23 ÖS »

Theodor tesekkur ederim evet cd4 32 ye kadar dusmustu gecen sene simdi 190 civari idi en son Ocak ayinda tekrar kontrolum var umarim 200 ustunde guzel bir rakkam cikar hayirlisiyla ama cok sukur klinik olarak iyiyim cd4 leri de pek dert etmiyorum oyle yada boyle cikacak rna degerim >50 hep cok sukur ,hamdolsun gerisi bos stres faktoru hersey ve insandan uzak yasiyorum 😁😎🆒ha birde asilar var bakalim bu sefer olcam insallah

Kusey

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #28 : Aralık 22, 2016, 04:04:15 ÖS »
Ben de yakın tarihte Sırbistan'a gideceğim. @Matland 'in de dediği gibi bir vitamin kutusuna güveniyorum, ilk planım o şekilde. Onu da valizin derinliklerine tıkacağım sanırım.

Valize koyma sakın. El çantana al.
Valizlerin kaybolmasi ile ilgili ciddi bir istatistik var.
İndiğin yerde valiz cikmazda 3 gün bekletilirsen hoş olmaz

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #29 : Aralık 22, 2016, 07:59:56 ÖS »

Theodor tesekkur ederim evet cd4 32 ye kadar dusmustu gecen sene simdi 190 civari idi en son Ocak ayinda tekrar kontrolum var umarim 200 ustunde guzel bir rakkam cikar hayirlisiyla ama cok sukur klinik olarak iyiyim cd4 leri de pek dert etmiyorum oyle yada boyle cikacak rna degerim >50 hep cok sukur ,hamdolsun gerisi bos stres faktoru hersey ve insandan uzak yasiyorum 😁😎🆒ha birde asilar var bakalim bu sefer olcam insallah
Senin adına çok sevindim,bir an önce cd4 sayını ikiye katlaman dileğiyle..
Hiv pozitif olmak ahlâki değil,tıbbi bir durumdur.