Mavi-Banner

Gönderen Konu: Dertlerimizi ve Mutluluklarımızı Paylaşalım  (Okunma sayısı 2595 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
Ynt: Dertlerimizi ve Mutluluklarımızı Paylaşalım
« Yanıtla #30 : Mart 17, 2017, 03:34:21 ÖS »
@lacivert06 Hayırlı cumalar.

Aynı sorun bendede var. inşallah nekroz değildir, bende kendim için ondan korkuyorum. Kemik ölçümü kemiklerin yoğunluğunu ölçüyor yogunluk bendede normal çıktı. Kemik yoğunluğu ile alakası yok sorun eklemlerdeki bağlantı noktalarında.

osteonekroz diznekrozu omuz nekrozu denen bir olay var oda eklemlerdeki femur başına(mesela kol kemiğini omuza baglayan topuz kemik ucu) yeterli kanın gitmemesi sebebiyle o yuvarlak topuz zamanla eriyor. Biran önce dahiliye poliklinigi iç hastalıkları bölümünden randevu al seni gerekli birime orası yönlendiriyor. 

Bende diz omuz ve kasikta ki kemiklerde kütür kütür sesler geliyor. Hafif ağrı ve sızlama oluyor.
Haftaya bakacaklar banada.
« Son Düzenleme: Mart 17, 2017, 03:36:19 ÖS Gönderen: samurai »

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #31 : Mart 17, 2017, 04:37:24 ÖS »
@lacivert06 bu arada alkol kullanmiyorsun degilmi.?
Kullaniyorsan derhal bırak. Alkol bu rahatsızlığı aşırı derecede tetikliyor.

lacivert06

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #32 : Mart 17, 2017, 06:00:12 ÖS »
Alkol ve sigarı epey azalttım fakat hala bırakamadım.Yalnız bu diz ağrısı ilginç gelebilir fakat yağmur ve soguk havalarda belirginleşiyor.Tanıyı almadan öncede bu rahatsızlık vardı sadece çıtırtı sesleri yoktu.

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #33 : Mart 17, 2017, 06:55:52 ÖS »
Ozmn sende romatizma var sen yine de boşlama randevu al bi baktır. ilaç kullanırken nasıl iciyosun alkolü saatleri filan nasıl ayarliyorsun.? @lacivert06

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #34 : Mart 17, 2017, 08:02:48 ÖS »
Arkadaşlar Merhaba:

Ben negatifim.
Ayak tabanlarım ve dizlerimde ciddi agrilarim var.
Doktora gittim ayaklarım full ödem.
Neden olduğunu tam bilmiyoruz.
Kan testi yaptırdım.
Bütün sonuçlar mermiye kafa atıyor.
Trombosit 140.000 sadece oda çok önemli degil dedi doktor.
Yani sebep hiv olmayabilir.
Ayakkabı, havalar da olabilir.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #35 : Mart 17, 2017, 08:51:28 ÖS »
@ehlikeyhif geçmiş olsun.. Negatifim derken hiv negatifmisin.?  Yoksa rna negatifmisin.?

Trombosit 140bin demissin referans aralığı ne normalde. Onunla bir alakası olirmuki.?

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #36 : Mart 17, 2017, 09:05:07 ÖS »
@samurai Merhaba:

150.000 ile 400.000 arası referans araligi.
40.000 vb gibi değerler tehlikeli sayılıyor.
Bu arada yanlış yazmışım 150.000. Yanı tam sınırda.

Doktor ile görüştüm olmaz dedi.
Kan testlerin gayet iyi dedi.
Ödem sokucu tedaviye başladık.
Ama su 1,2 hafta zulum oldu resmen.
Bu arada kan testlerine romatizmal bir durum var mi diye bakıldı. CRP vs.

Ben HIV negatifim @samurai

Sevgiler.
« Son Düzenleme: Mart 17, 2017, 09:06:19 ÖS Gönderen: ehlikeyhif »

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #37 : Mart 17, 2017, 09:17:14 ÖS »
@ehlikeyhif  ödem sökücü kullanacaksan  çok fazla yememeye bak.. Acayip kilo aldırıyolar... Geçmiş olsun..

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #38 : Mart 17, 2017, 10:01:39 ÖS »
@turuncu Merhaba:

Bilgi icin teşekkürler, bilmiyordum :)

lacivert06

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #39 : Mart 17, 2017, 10:20:19 ÖS »
@turuncu  ilaç saatimi öğle yemeğinden sonra alıyorum 12:30 olarak başladım devam ediyorum.hem hafta ici hemde hafta sonları bu saatte yemek yiyeceğimi düşünerek başladım. Alkolü aksam 8 9 arası içersem içiyorum.bir günde en fazla 2 bira haftada 4 bira bunu geçmiyorum.Bu aksam 1 bira içtim yarın aksama da 1 bira içerim yeter:)

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #40 : Mart 17, 2017, 11:28:53 ÖS »
Tekrardan geçmiş olsun @ehlikeyhif crp düşükse enfeksiyon yoktur. Ya allerjik yada romatizmaldir yada inşallah önemsiz birşeydir geciverir kisa zamanda.

selanik34

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #41 : Mart 26, 2017, 05:38:10 ÖÖ »
lys'ye 2 aydan biraz fazla bi zaman kaldı, hala çok fazla konum var :( üstüne üstlük hayatımın en yalnız dönemini geçiriyorum. çalıştığım konulardan hemen hiçbir şey anlamaz oldum. ve tüm bunları kaygısızca anlatacağım kimsem yok çevremde

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #42 : Mart 26, 2017, 05:45:16 ÖS »
lys'ye 2 aydan biraz fazla bi zaman kaldı, hala çok fazla konum var :( üstüne üstlük hayatımın en yalnız dönemini geçiriyorum. çalıştığım konulardan hemen hiçbir şey anlamaz oldum. ve tüm bunları kaygısızca anlatacağım kimsem yok çevremde
Ben bu konuda birkaç birşey söylemek istiyorum. Hani derler ya, altı üstü bir sınav çok fazla büyütmeyin diye, o zamanlar ben de bunu anlamazdım sanki bütün hayatım buna bağlıymış gibi gelirdi. Tabi o zamanlar sınavın adı öss idi. Geçelim.

Her neyse o zaman çalıştım ettim ve kendimi odtüde buldum. Herkes tarafından takdir topladım vs. Herkes okumamı istiyordu, bizim ailede okuyan yoktu ve mecburen annemin gözü arkada kalmasın diye okuyayım dedim. Oysa yapmak istediğim iş çocukluktan beri hayalim otobüs şoförlüğüydü. Hani havalimanlarında yolcuyu uçağa götüren otobüsler var ya. İşte hep onlardan kullanmak istedim. İtiraf etmeliyim ki hala o otobüsleri görünce içim gider. Hatta küçük çocukken o otobüsün demirine yapışmıştım ben bu otobüsle gidicem uçağa binmiycem diye. Annem ağzıma öyle bir vurmuştu ki ağzımdan kan aktı. Canımın acısına demiri bırakmak zorunda kalmıştım. Geçelim.

Her neyse o büyük sınav beni ilk önce odtüye getirdi sonra mezun oldum iş bulma gibi derdim olmadı mezun oldum kolayca iş buldum. Sınavı ilk sene kazandım, mezun oldum fazla beklemedim, tatile gittim geldim işe girdim. Süper dimi. Oysa gel bana sor mutlu değilim. Geçelim.

Şu an konuların bitmediyse bitmedi. Bu sene giremezsen öteki sene girersin. İnan kaçıracağın hiçbir şey yok. Kesinlikle sevdiğin bölüme git, sevdiğin işi yap. Hayat sosyal çevrenin baskılarına boyun eğilmeyecek kadar güzel ve senin. Geçelim.

Elinden geleni yap, rahat ol. Bırak hayatın rüzgarına kendini, bakalım seni nereye götürecek. Tamamen salma, elinden geleni yap; vicdanın rahat olsun. Sonra gençliğinin tadını çıkar. Bu sene olmazsa öteki sene. Herkes ilk sene kazanacak diye bişey yok ki. Boşgeç.

Ders çalışmak zevklidir. Hele ki deneme sınavlarından aldığın o puanlar yükseldikçe... lezzetinden yenmez. Kimseye bakma, kendine bak. Tek rakibin kendin ol. Kimseyle yarışma, kendinle yarış. Sen kendinin en iyisi olmaya çalış. olan vaktini iyi değerlendir . Bunlar da benden sana abi tavsiyesi olsun.

Kullanıcı teşekkür etti: selanik34, Braveheart

selanik34

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #43 : Mart 29, 2017, 07:35:53 ÖS »
dün ygs açıklandı, 90 bin küsurdayım. hedefim lys'de 29 bine girmekti, okul puanım da çok düşük olduğundan sonuç pek iç açıcı olmadı ama umudumu kaybetmemeye çalışıyorum çünkü ben tm'yim ve önümde 50 bin kadar sayısalcı var diye düşünüyorum.

@Matland, çok haklısın, noktasına kadar aynı düşünüyorum ama benim için bu sene son şansım gibi bir şey çünkü geçen sene okuluma (ist. üniv) bölümümü sevmediğimden ara verdim, ailemi ikna süreci de çok sıkıntılı oldu. mayısta 22 olcam yani sene kaybım da fazla.

olmasadaolur

• Üye
  • *
  • Belki bugün değil ama elbet bir gün..
« Yanıtla #44 : Mart 30, 2017, 12:31:17 ÖÖ »
Bende yeni bir erkekle tanıştım. Aramızda kilometreler var ve belki de ilk defa mesafe benim için önemsiz oldu son zamanlarda.. Belki güzel bir paylaşım içersine gireriz tanıştığım erkekle. Zaman gösterecek bakalım. 😊