Mavi-Banner

Gönderen Konu: Dertlerimizi ve Mutluluklarımızı Paylaşalım  (Okunma sayısı 2581 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

selanik34

• Katılımcı Üye
  • *
Dertlerimizi ve Mutluluklarımızı Paylaşalım
« : Aralık 13, 2016, 02:24:44 ÖÖ »
Böyle bir başlık güzel olur diye düşündüm; hatta sabitlense, herkes istediği zaman içini dökse güzel olmaz mı? :) Hem foruma canlılık gelir hem de ülke kurtarırız  :o

Kullanıcı teşekkür etti: acısada_öldürmez

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Dertlerimizi ve Mutluluklarımızı Paylaşalım
« Yanıtla #1 : Aralık 13, 2016, 07:39:19 ÖÖ »
Heh. Ülkeyi kurtarmak buradan böyle mümkün olsa keşke.
Beni bu aralar en çok üzen olay işte biliyorsunuz, en son patlamada şehit olanlar. Gazete sitelerinden doktorların hemşirelerin o gece hakkındaki anılarını da okudum iyice kahroldum.
Öyle korkunç ki, o kadar insan, hepsi bir ailenin çocuğu, birîlerinin kardeşi, eşi, babası...bir anda artık yoklar. Daha büyük acı düşünemiyorum hayal bile edemîyorum.

Bir yandan hayat devam ediyor. Etmeli. Buhafta kontrolüme gideceğim blip olur mu gene diye korkuyorum.

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Aralık 13, 2016, 07:48:23 ÖÖ »
Bence kötüyü düşünme. Negatif düşünmek olumsuzlukları beraberinde getiriyor. Ülkede yaşanan olaylar hepimizin malumu ben hiç bu kadar tedirgin hissetmemiştim daha önce. Toplum olarak bazı şeyleri yanlış yaptığımızı düşünüyorum. İnançlı bir insanım. Ama din adı altında yaptığımız ahlaksızlıklar aldı başını gitti. Bu musibetler de başımızdan eksik olmuyor. Bunun tabiki birinci sorumlusu idareciler. Suçlular çünkü bize bugünleri yaşattılar. Kendi yaptıklarının faturasını ödüyoruz.

Antipozitif

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Aralık 13, 2016, 08:29:54 ÖS »
Yyemek yerken haber izleyim dedim yemin ederim dedim ki acaba tedaviyi birakip yavas yavas olsem mi .dunyanin hali nedir oyle kan golu gb heryer.derken oglum geldi yanima can oldu bana.bide tabi cektigim vicdan azabi sanirom su aralar kotu hissettiriyor.iyiki var bu site nefes oluyo aninda oksijensiz kaldigiimi düşündüğüm anlarda.

Kullanıcı teşekkür etti: acısada_öldürmez

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Aralık 13, 2016, 10:22:32 ÖS »
Yyemek yerken haber izleyim dedim yemin ederim dedim ki acaba tedaviyi birakip yavas yavas olsem mi .dunyanin hali nedir oyle kan golu gb heryer.derken oglum geldi yanima can oldu bana.bide tabi cektigim vicdan azabi sanirom su aralar kotu hissettiriyor.iyiki var bu site nefes oluyo aninda oksijensiz kaldigiimi düşündüğüm anlarda.

Bir baba olarak asla böyle bir şey aklına dahi getirme. Unutma hayat ne kadar kötü görünürse görünsün senin yerinde olmak isteyecek o kadar çok insan var ki.

Kullanıcı teşekkür etti: focke-wulf

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
« Yanıtla #5 : Aralık 13, 2016, 11:08:13 ÖS »
Halime her gün aklıma hastane de gördüğüm insanları getirerek şükrediyorum.Ne kadar paranız olursa olsun sagliginiz yoksa hicbirseysiniz.

Aslında hergün yaptığımız hersey icin mutlu olmaliyiz

Elim var yemek yiyiyorum
Gözüm var görüyorum
Ayağım var yuruyorum
Kulaklarim duyuyor

Ee o halde neden mutlu olmayayayim ki

Mevlananin mesnevisini okuyorum ve keske daha onceleri okusaymisim diyorum.

Canlar iki günlük dünyada uzmeyelim birbirmizim
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Kullanıcı teşekkür etti: Matland, selanik34, tarantula, Filiz, samurai, focke-wulf

3335

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Aralık 13, 2016, 11:22:32 ÖS »
Benim derdim tasam yok. Allaha sukur benim tek derdim tek korkum insanlarin önyargilari korkum bu... Malesef bazi seylerin farkinda degiliz. Neden degiliz ? Okumuyoruz cunki sormuyoruz. Istek yada yönledirilmeye calistigimizda kaciyoruz. Benim tek derdim tasam bu en buyuk skntim bu arkadas. Insanlarin bilip bilmeden olusturduklari duvarlar yiksak bu duvarlari inanin cok daha farkli bir ulke cikar . O yuzden egitim sart

Kullanıcı teşekkür etti: selanik34

selanik34

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mart 05, 2017, 03:28:11 ÖÖ »
heyyyyyyyyyy
bu konu niye tutmadı ya :( faydeli olur diye açmıştım halbuki.. uzun uplama yaptırdınız bu saatte. nasılsınız güzeller? :-)

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Mart 05, 2017, 08:51:45 ÖÖ »
Güneş gözlüğümü çıldırdım çok mutsuzum.

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #9 : Mart 05, 2017, 10:02:33 ÖÖ »
Güneş gözlüğümü çıldırdım çok mutsuzum.

Sabahın köründe nereye godiyosun @Matland  başkan.?

Bende her gece 3 gibi uyanıyorum ve sabah 6 ya uyuyabilirsem uyuyotum uyuyamazsam 6 bucukta işe gitmem gerekiyor.  Yine gece. 3 4 gibi uyandım malumunuz bugün pazar insanda biraz psikolojik rahatlık oluyor ( calisanlar icin) ve uyuyasi gelmiyor benim gibi arızaların :) :) :) kalkar kalkmaz yarın atarax ictimki uyuyayim da bari bu pazar biraz vücudum dinlensin.
Sonra sarıldım minik veletlerime 9bucuga kadar uyuymusum. Oh ne güzel dinlenmişim.

@acısada_öldürmez de yazmış mevlana mesnevi oda enerji katti bana ( allahım şükürler olsun verdiğin nimetlere sağlık ve afiyetlere) isyan yok herşey allahtan..

inanmayan kişiler din olaylarına mantık çerçevesinden baktıkları için akıl erdiremiyorlar. Ama en mantisiisida su (birşeye inanmak, inanmamaktan herzaman iyidir)

Şimdi herkez uyuyor bende güzel bi kahvaltı hazirlayayim.

Günaydın bütün kaderdaslarima :-*  :-*  :-*

leomert33

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Mart 05, 2017, 10:09:03 ÖÖ »
Benide tani aldimdan beri gelecek korkusu sardi. Sanki geleceğim bos gbi ilerde ne yapcam die düşünüyorum hep bi yandada ailem evlilik is .s kafam bunlarla dolu hep :(
« Son Düzenleme: Mart 05, 2017, 10:12:04 ÖÖ Gönderen: leomert33 »

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #11 : Mart 05, 2017, 10:15:42 ÖÖ »
tanı almadan önce aman şu şöyle olsun aman bu böyle olsun diye diye kendimi yiyip bitiriyordum. Ya gerçekten iş de olur aş da olur eş de olur. Hayatınızı yaşayın. Artık sallamıyorum. Arkadaşlar kendinizi yıpratmayın ve hayata sarılın. www.goodqualityoflife.com.au buyrun işte. Gerçek pozitifler anlatıyor. Ben kendilerini tanıytorum. Avustralyada yaşadığım zamanlardan bu yana. Bence paylaşımları çok iyi. Çok destek oluyor.

Kullanıcı teşekkür etti: ersnersn

ankist

• Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Mart 05, 2017, 10:20:47 ÖÖ »
Bir haftadır doğrulama testimi olmak için bekliyorum. Önce ilk test sonucu hazır olmadı (bilgisayardan görünüyor ama sanırım resmi rapor olarak tamamlanmadı) sonra da doktor uygun olamadı.  Bu yüzden değerlerimi bilmiyorum. Tedaviye başlayamadığım için stresliyim.

Bir ülkeye girişim yasaklandığı için içim hüzün şelalesi. Yasak keşke kaldırılabilse de o mutlulukla virüsleri yensem.

Dün 21 km yürümüşüm. Bacaklarımın ağrısından uyuyamadım.

Amatör doğa fotoğraflarımı paylaştığım inst.hesabımdan eklediğim kişi pardon tanıyamadım kimsiniz yazmış. İlk kez bir erkekten böyle bir soru aldım. Profilime bakıp hmm fotoğrafçı kesin takipçi için eklemiştir diye akıl edememiş. Yüz fotoğrafı olmayan profilimde beni tanıyormuymuş onu dert etmiş.

leomert33

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Mart 05, 2017, 10:32:49 ÖÖ »
@Matland guzel bi siteye benziyor. Surekli paylasim yapiyorlarmi.  @ankist  neden yasaklandi hiv pozitif oldugun icinmi. Biz simdi baska ulkelere seyahat edemiyozmu

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Mart 05, 2017, 10:40:27 ÖÖ »
Evet güncel bir site. Hatta bana Türkiye'de durum nasıl istersen senle röportaj yapalım falan dediler. Dedim yok. Ben öyle sizin gibi çıkıp ne mutlu pozitifim diyemem. Burası türkiye dedim. Aaaa ne olacak ki dediler. Dedim biz henüz sizin kadar gelişemedik.  Kusura bakmayın dedim. Üzüldüler.

Başka bir ülkeye seyahat tabiki edersin. BAE maalesef pozitiflerin seyahatte sıkıntı yaşayacağı bir ülke. Yani pozitif olan birisi turistik olarak yine gider ama orada yaşayamaz. Göçmenlikte bir çok ülke pozitifleri kabul etmiyor. Maalesef.