Mavi-Banner

Gönderen Konu: POZİTİF BİREYLER İÇİN BEBEK SAHİBİ OLMA YÖNTEMLERİ  (Okunma sayısı 3417 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sabirhiv

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: POZİTİF BİREYLER İÇİN BEBEK SAHİBİ OLMA YÖNTEMLERİ
« Yanıtla #60 : Şubat 16, 2017, 10:41:15 ÖÖ »
@hayal_  çok detaylı şeyler yazmaktan utanıyorum. Lakin yazmazsak kimse bilgilenmeyecek. Emin olmanız gereken durumlar şunlar.

- Son altı aydır ikinizde negatif durudamısınız.
- Doktorurunuz bu durumu sizin için onaylıyormu.

Eğer birinci durum makul ise doktor kararsız konumda olabilir. Sonuçta tercih sizin. Ortaya şu çıkıyor.

Eşiniz eğer gerçek bir temastan kaçınıyor ise dış ortamda şırımgalama ile olabilmekte.  Aşılama vd. denenebilir.

Eşiniz muhtemelen size olan sevgisinden dolayı ve gelecek endişesinden yani hastalanırsak kim bakar çocugumuza koruyucu düşüncesi ile bunu istemiyor.

Ancak sizi de düşünmeli 😐😐😐 enişte bak yengem çocuk istiyor bu işin tedavisi var kafana bişeyi takma. Kadının hevesini kaçırma. Enterasan bir şey ki bu Allah bu virüsü rahim içinde yumurtaya ve spermin kendisine bulaştırmıyor. O ne hikmet sahibidir. Kırmayın birbirinizi.

Son tavsiyem eğer eniştemiz istemiyor ise aşılama yöntemine evet demeli bu noktada sorumluluktan kurtulacaktır.

sabirhiv

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #61 : Şubat 16, 2017, 10:44:11 ÖÖ »
Daha öncesinde yukarıya yazmış olduğum makale linklerini incelemelisiniz ve yazdığım adrese mail atmalısınız.

spava

• Üye
  • *
« Yanıtla #62 : Mayıs 06, 2017, 10:13:51 ÖÖ »
"bebeğim" bende pozitifim eşim negatif....doğal yollarla çocuk sahıbı olduk....negatif bebeğimiz var..şükür eşimde negatif..doktor artık 6 ay hıv rna negatıf olan bıreklerın dünya da bu yolla çocuk sahıbı olduğunu soyledık..ve sıkıntı yok....

Lior

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #63 : Mayıs 06, 2017, 04:55:03 ÖS »
Tüm dünyadaki trend artık RNA negatif bireylerin bulaştırma riski olmadığı için "eski" yöntemle çocuk sahibi olmaları yönünde.
Yani anamız babamız bizi nasıl yaptıysa öyle  ;D

Kullanıcı teşekkür etti: günlük

Bebegim

• Üye
  • *
« Yanıtla #64 : Mayıs 13, 2017, 11:44:26 ÖS »
Spava gerçekten mi...?her doktor başka türlü düşünüyor bu konuda...her doktor başka bişi diyo...kafam iyice karıştı.....😰😰😰bende bi an önce gebe kalıp evladimi doğurmak istiom...inş nasip eder RABBIM bizede...isteyen herkese...amin...sağlıkla büyütün inş...sizin adınıza çok sevindim....

Zehra

• Ziyaretçi
« Yanıtla #65 : Mayıs 29, 2017, 05:28:02 ÖS »
Merhabalar benjm eşim hiv hastasi 4 yıldır tanıyorum  ve severek evlendik. 1 yıllık evliyiz  eşim  4 senedir  tedavi  görüyor ilaç kullanıyor. Çocuk sahibi olmak istiyoruz  birçok özel hastane ike görüştük  hiv hastasi olsuginj  duyunca  biz yapamayız  dediler :( kendi Dr sisli  Etfal hastanesi alper gündüz bey normal yol ile yapabileceğimiz  söyledi  %1-2 illa rus vardır  ama çok azdır koruma altına alacağız  dedi. Eşim riske atmak istemedi ilk olarak asilama deneyelim  dedi onada  hastane bukmak zor hastalığı duyan hastaneler biz yapmıyor uz  diyjr. Kararsız kaldık  normal i denemeyi düşünüyoruz. Eşim 4 yil önce hastalığını öğrenmiş  ilk ayında  negatif olmis suan hala negatif. Medikana  hastanesi  negatif ise asilama yaparız dedi. Yardımcı olur musunuz  normal yöntem  ile yapmayı istoyruz  bir yandan korkuyoruz.

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #66 : Mayıs 29, 2017, 05:46:22 ÖS »
@Zehra Merhaba:

Sen bu konuları inceleyendur bilgili arkadaşlar görünce sana cevap verecektir.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

focke-wulf

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #67 : Mayıs 29, 2017, 05:51:16 ÖS »
Merhabalar benjm eşim hiv hastasi 4 yıldır tanıyorum  ve severek evlendik. 1 yıllık evliyiz  eşim  4 senedir  tedavi  görüyor ilaç kullanıyor. Çocuk sahibi olmak istiyoruz  birçok özel hastane ike görüştük  hiv hastasi olsuginj  duyunca  biz yapamayız  dediler :( kendi Dr sisli  Etfal hastanesi alper gündüz bey normal yol ile yapabileceğimiz  söyledi  %1-2 illa rus vardır  ama çok azdır koruma altına alacağız  dedi. Eşim riske atmak istemedi ilk olarak asilama deneyelim  dedi onada  hastane bukmak zor hastalığı duyan hastaneler biz yapmıyor uz  diyjr. Kararsız kaldık  normal i denemeyi düşünüyoruz. Eşim 4 yil önce hastalığını öğrenmiş  ilk ayında  negatif olmis suan hala negatif. Medikana  hastanesi  negatif ise asilama yaparız dedi. Yardımcı olur musunuz  normal yöntem  ile yapmayı istoyruz  bir yandan korkuyoruz.
Zehra merhaba keşke her insan senin gibi sevdiğinin peşinden gitse.Allah razı olsun senden eşini yalnız birakmadigin için.Cok mutlu oluyorum senin gibi insanları görünce.İnş kısa zamanda çocuğunuzun olması dileğiyle.
Valar Morghulis&Valar Dohaeris

Kullanıcı teşekkür etti: Cicek

CİXX

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #68 : Mayıs 29, 2017, 05:54:22 ÖS »
Normal yolladan olabilirsiniz tabi uzman bir doktorla görüşün senide koruma altına alicaklar. Herşey doktor kontrolünde olduğu sürece korkmayın.

Lior

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #69 : Mayıs 29, 2017, 06:00:59 ÖS »
Eşiniz RNA negatif ise, tabir yerindeyse, olmayan bir şeyi nasıl bulaştırsın? Bu konuda HIV konusunda uzman doktorlar size yardımcı olacaklardır. Ege Üniversitesi'nden Prof. Dr. Deniz Gökengin hocamıza danışmanızı öneririm.

Zehra

• Ziyaretçi
« Yanıtla #70 : Mayıs 31, 2017, 12:11:37 ÖS »
Teşekkür ederim bugün yine capa eğitim  araştırma hastanesine gittim  Dr odasına girdim  içerde stajyer öğrenciler de vardı . Dr a özel konuşmak istiyrim  eşimin  ozle rahatsızlığı  var dedim burda konuş dedi. Bende soyledim  eşim hiv dedim ama Dr istersek normal yol ile çocuk yapabilirsiniz  biz ilk olarakasilama yapmak istedik ve devlet te sizde asilama varmış dedim  ve  Dr onerdi  eğitim ve araştırma hastanelerine  gidin capa da yapiliyir diye hatta faruk buy Rida bi ara burda calismis. Direk uzman Dr biz hiv hastalarini kabul etmiyoruz  dedi. İçerde onca stajyer öğrencinin  yanında kötü oldum. Neden dedim  bahaneleri  hazır bizim  sterilize  bölümü yok dedi. Ama ben gördüm sterilize  odaları  vardı  birsey demedim  birde senin hasta kaydını  iptal edelim  hemen  sıkıntı olmasın dediler  daha si ilendin  insan bir yardım edeceğimiz  birsey sinyal düzgün  konuşur Allah buyuk  hastalığa veren de Rabbim şifasida  ondan. Benden normal yolla  yaparız deim ve ciktim. Onca seni okul okunus lar  ama cahiller  ne diyim.  Bizde doktorumuz  alper beye gideceğiz  ve normal yolu denemek istediğimizi  soyleyecegiz  başka çare birakmadilar

Zehra

• Ziyaretçi
« Yanıtla #71 : Mayıs 31, 2017, 12:17:18 ÖS »
Medikana  hastanesi  ilk başta kabuk etti sonra hiv ise yapmıyoruz  dedi görüştüğüm Dr aradım  dedi laboratuvar  ike tekrar görüşeyim. Sonra aradı beni Dr  ediniz negatif dimi dedi  negatif  isé olur dedi. Siz testlerini yapın  ona göre karar veriririz  dedi. Neden insanlar bu kadar kötü yaklaşıyor  yardimci  olmuyir bu hastalık  herkesin  başına gelebilir.  Rabbim tüm hastalara şifa versin ve çocuk isteyenlere  saglikli hayırlı evlatlar versin amin

Lior

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #72 : Mayıs 31, 2017, 01:10:37 ÖS »
Terbiyesiz adam, bir de senin hasta kaydını iptal edelim hemen sıkıntı olmasın diyor.  >:(

Eşiniz RNA negatif ise, normal yollarla çocuk sahibi olabilirsiniz. Şu an tüm dünyadaki trend bu. Eğer psikolojik olarak bulaştan çok korkuyor iseniz, siz de doktor kontrolunde PrEP (pre-exposure prophylaxis, temas oncesi korunma) kullanabilirsiniz. Boylece bir nebze rahatlamis olursunuz.

Kullanıcı teşekkür etti: Cicek

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #73 : Mayıs 31, 2017, 01:56:14 ÖS »
ben cerrahpaşa ya gidiyorum orada doktora bu konuyu sordum ben  2 ay oldu tanı alalıçocuk yapacagınız zaman 6 ay boyunca negatif olunca eşinede koruyucu ilaç veririz normal yoldan yaparsınız demişti bana doktorum

Bebegim

• Üye
  • *
« Yanıtla #74 : Haziran 06, 2017, 01:42:46 ÖÖ »
Zehra hanım ALLAH yardımcınız olsun inş...Bende 3 yıllık evliyim...kocam pozitif ben negatifim...bende çok istiyorum çocuk sahibi olmayı..malum eşim pozitif olduğu için korunuyoruz...Eşim tedavisinin 9.ayında..2 kez negatif gördük...bu ay sonu yine kan vercek...yine negatif se çocuk için başlayabilirsiniz dedi doktorumuz...dört gözle bekliyorum...inş negatif olur yine...bizde ilk olarak prf faruk buyruya gidip sperm yıkama ile aşılama denicez .inş ilk aşılama tutar...siz hangi doktora gitceksinniz...?istanbuldami yasiyorsunuz...?