Mavi-Banner

Gönderen Konu: POZİTİF BİREYLER İÇİN BEBEK SAHİBİ OLMA YÖNTEMLERİ  (Okunma sayısı 3449 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

antepli27

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: ZOR BİR KARAR OLDU - BEBEK SAHİBİ OLMA YÖNTEMİ
« Yanıtla #30 : Ocak 13, 2017, 11:42:59 ÖS »
zaten 2 kere negatif görmesi 6 ayı bulur genelde 1 yıl boyunca rna negatif olmasını bekleyın diyolar. siz nerden gideceksınız istanbula

Bebegim

• Üye
  • *
« Yanıtla #31 : Ocak 14, 2017, 01:15:00 ÖÖ »
Hadii yaa...kafayı heptenn yicem o zaman desene😓😓istanbuldayim...

antepli27

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #32 : Ocak 14, 2017, 12:54:37 ÖS »
istanbulda olmanız sizin avantaj. biz antepden gelip gidiyoduk maddi manevi çok yorulduk. sizin işiniz daha kolay olacak merak etmeyin sıkıntı yapmayın. bende çok umutsuzdum bu forum sayesinde buldum o hastaneyi

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #33 : Ocak 14, 2017, 09:55:19 ÖS »
Hadii yaa...kafayı heptenn yicem o zaman desene😓😓istanbuldayim...

Hiv'le yaşamak hemen bitirilecek bir yarış değil
Uzun soluklu ömür boyu sürecek bir maraton
Sabırlı olmak lazım.

Kullanıcı teşekkür etti: antepli27, Bebegim

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #34 : Ocak 17, 2017, 08:19:56 ÖS »
In March 2014 when I was 24 I was diagnosed with hiv and I was mad and sad at the and had all of these different emotions going through me and among those was the thought of not being able to have another kid, I had a 2 year old at the time but I had wanted another one and after finding out my diagnoses I thought "well that's never going to happen." In November 2016 after my wife and I learned more about HIV undetectability with the medication I was on along with Prep, we searched for a doctor to work with us, after calling around for a week I found two doctors that were willing to work with my wife and I, after talking about it, we decided instead of doing semen wash or anything else. We decided that my wife was going to get on Prep (Truvada) and I would get my viral load checked every month 20 days before we had intercoarse, we narrowed down when she would be ovulating and we would have unprotected sex during her ovulation and then she would go get tested and I would go get my viral load checked and then in January we found out that she was pregnant and we sat down and cried on the bathroom floor together because we knew that we had our micacle baby and just 9 months later our little boy was born an my wife continued to go get tested and she is still negative and our little boy is heathy as can be and so if anyone is wondering if it's possible, it is I did it and I just wanted to put it out there because when I was researching it I couldn't find anybody talking about how they had done the same thing.

Kullanıcı teşekkür etti: Jan

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #35 : Ocak 17, 2017, 08:20:56 ÖS »
Bebek isteyenlere gelsin.

Bebegim

• Üye
  • *
« Yanıtla #36 : Ocak 19, 2017, 12:32:39 ÖÖ »
Turkcesini yazsaydiniz keske😓😓😓😓

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #37 : Ocak 19, 2017, 07:46:00 ÖÖ »
Bu sadece cesaretlendirici bir yazı. Dediği şu hiçbir yöntem kullanmadık ve sağlıklı şekilde karım hamile :)

sabirhiv

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #38 : Ocak 21, 2017, 09:54:24 ÖÖ »
Merhabalar şimdi öncelikle sakin olmalısın. Konu başlığını zamanında ben açmıştım üzerinden iki aydan fazla bir zaman geçti.

Konunun ilk başında belirttiğim yöntemi iki aydır uyguluyoruz. Şimdi şöyle ki antepli kardeşimizin yazdığı konu çok doğru tüp bebek en etkili yöntemdi.

Ancak artık değil. Son bir yıldır bilinen avrupa ve amerikada uygulanan yeni bi çocuk sahibi olmak için tedavi yöntemi mevcut bu yöntem çok yeni. İstanbulda olan doktorlar bile bu yeni konuya yabancı durumda.

Kural şu erkek + kadın -  durumlarda  erkek son 6 ay boyunca negatif ise hiç birşeye gerek yok !!! Normal ilişki ile çocuk sahibi olunuyor ancak kadına karşı bir önlem için (truvada veya sitribild) kullanımını öneriyorlar. Bu konuda çalışmalar var ve arkadaşşarımız bilir bunun amerikadan bana göndrrilmiş olan makalelerini burada paylaşmıştık.

İstanbulda olmanız çok iyi birşey zira tr de bu anlamı ile yardımcı olan doktor bir elin parmağını geçmiyor.

Benim tavsiyem daha eşiniz çok başta 6 ayı dolsun ilaç kullanımı için. Son tahlil negatif gelsin. Normal yol ile devam edin. Faruk hocaya bizde gittik taa anadolunun öbür ucundan kalktık istanbula faruk hocaya. Sonuç negatif boşuna para harcamayın.
« Son Düzenleme: Ocak 21, 2017, 08:46:14 ÖS Gönderen: sabirhiv »

sabirhiv

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #39 : Ocak 21, 2017, 10:11:10 ÖÖ »
Amacım olumsuz bilgi vermek değil. Yanlış anlaşılmasın.

Göztepe eğitim arş. Hastanesi enfeksiyon pol. Fatma SARĞIN hocamız ilaçlı yöntemin Türkiyedeki öncüsü. Bizzat kendi ağzından duyduklamızı bir önceki yazdığım mesajda paylaştım. Kendisi ile gierek görüşmelisiniz.

Açık konuşmak gerekiyor Faruk hoca baştan salma yapıyor işini. Fatma hocayla görüşmeden birşey yapmamanızı tavsiye ediyorum.  Biz üç aşılama denedik.

1 kocaeli sebiha hoca (500 tl civarı)  2 faruk hoca fulya  (650 tlcivarı) 3 ankara güven hastanesi hoca ismi aklımda değil (1800 tl civarı) ve son yöntem ilaç kullanmak suretiyle (truvada 500 tl aldık eşim adet başlangıcından 3 gün evvel kullanmaya başlıyor 15 gün toplamda sonra bırakıyoruz adet sonu sonuç bekliyoruz.) Yol konaklama vb saymıyorum.

Siz Fatma hoca ile birebir görüşün konuşun. Ve unutmayın sperm yıkamada virüs temizlemek için yoğun bir caba gösterilmiyor. Yanlızca sağlıkllı spermler seçilip alınıyor spermler arasında bulunan sıvıda olduğu için bu virüs ayıklama işlemi esnasında arada bulunan sıvı giderse gidiyor. Yoksa dur ayıklayayım bakayım yok böyle birşey.

Bizzat embiryolog doktor ve laborantla aynı ortamda tartıstığımz konu bu netice doktor sunu dedi bir daha gelmeyin... 😊😊😊
« Son Düzenleme: Ocak 21, 2017, 10:41:38 ÖÖ Gönderen: sabirhiv »

sabirhiv

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #41 : Ocak 21, 2017, 10:31:30 ÖÖ »
« Son Düzenleme: Ocak 21, 2017, 08:31:35 ÖS Gönderen: sabirhiv »

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #42 : Ocak 21, 2017, 10:46:11 ÖÖ »
@Shopska @sabirhiv bütün linkleri bu başlıkta toplamış. Belki konunun adını değiştirip daha genel bir başlık koyup sabitleyebiliriz.

Kullanıcı teşekkür etti: Shopska

sabirhiv

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #43 : Ocak 21, 2017, 10:52:14 ÖÖ »
Böyle bir çalışma harika olur. Faydalı olacağı kanaatindeyim.

Shopska

• Administrator
  • Katılımcı Üye
  • Akıyor bu akşam maşallah..
    • Hiv ve Aids
« Yanıtla #44 : Ocak 21, 2017, 10:44:09 ÖS »
@Matland @sabirhiv Konu sabitlenmistir arkadaslar, admin arkadaslarimiza sabitleme yetkisini vericem, sanirim atladim yetkileri ayarlarken
Kintsukuroi