Mavi-Banner

Gönderen Konu: Test Süreleri ve Fobi  (Okunma sayısı 2020 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hastalıkhastası35

• Ziyaretçi
Test Süreleri ve Fobi
« : Kasım 30, 2016, 03:21:38 ÖS »
Arkadaşlar,

Yurtdışında devlet kontrollü bir genelevde baştan sona korunmalı ilişki yaşadım.(öpüşme, oral, patlama yok). Sonrasında aidsrehberi adlı forumda ki fobik arkadaşların etkisiyle korkuya kapıldı. Kondomu çıkarırken içeri sızmış mıdır? Batım bölgeme bulaştı ise sıvı ve ben orayı yıkamadım sonradan oradan bulaşır mı?Yok kondom lateksmiydi?Yok son kullanma tarihi neydi?Medikal park hastanesi enfeksiyon hastalıklarında doktor ile görüştüm öyle bulaş olmaz dedi test istemedi. Sonrasında pozitif yaşam derneğini aradım teste gerek yok dediler. ÇİSED i aradım öyle bulaş olmaz içiniz rahatlayacak ise 3.ay bir eliza olun zaten negatif olacaksınız rahatlarsınız dedi. İzmir'de Uçkun Lab ile görüştüm Hocamız gelme teste gerek yok dedi ama psikolojin rahatlayacak ise 21. gün test yapalım dedi. Evli olduğumdan üzerimde ki pişmanlık ile 11. gün paraya kıyıp Düzen Lab. üzerinden HİV PCR RNA yaptırdım. Hocam teste gerek yok boşuna paranı alıyoruz dedi sonucum temiz çıktı. Hoca kapat konuyu dedi. Dedim ama Hiv 2 bakılmadı sonra 21. gün hocanın vidas ultra duo (hiv 5)yazan ultra test oldum 0.25 maks aralığından antijen 0.01 antikorlar 0.04 çıktı. Hoca testin hassasiyeti çok ileri kombonun da ötesinde dedi konuyu kapat dedi. Herhangi bir tedavi görmüyorum doktor sitesinde ki 3 hoca(Sevinç Hoca, Hilmi Tezgel, Engin Seber, Yaşam Lab. ın hocası) sende risk yok iken birçok test yaptırmışsın,artık başka test yapma konuyu kapat dedi. Hatta sonra dedim 8. gün kum dökmeden kaynaklı tomografi çekilmiştim sonuçları etkilemiş midir diye kıllandım tekrar sordum etikelemez dediler. Sadece kafamı karıştıran Düzen Lab daki bir bayan hoca 3. ay tekrar test yaptır tasdik ettir dedi. Arkadaşlar eşimle korunarak birlikte oluyorum ve bu sefer de diyorum ya bende varsa ve ona bulaştırırsam. Tam bir kısır döngüye girdim. Hilmi Hocamız zaten gittiğin yerdeki kadınlar kontrol oluyor ve bu hastalık kuluçka süresi tamamlanmadan bulaşmaz rahat ol dedi. Bu forumda ki kişilerin çok daha bilinçli olduğunu görüyorum. Net düşünceleriniz nedir? Sonucum değişir mi?Başka teste gerek var mı?

tween

• Katılımcı Üye
  • *
  • korkma ! test ol
Ynt: Test Süreleri ve Fobi
« Yanıtla #1 : Kasım 30, 2016, 05:06:39 ÖS »
sen harbiden iyi değilsin,psikiyatriye git
hiv'in belirtisi olmaz, delirtisi olur ! olunacak tek bir test kesin çözümdür.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Kasım 30, 2016, 05:09:03 ÖS »
Korunmuşsun. Hiv riskin yok.
Gereksiz testler olmuşsun. Ki bana sorsan asla önermezdim pcr rna yı zaten.
İşinde uzman drlar gerekli açıklamaları yapmışlar zaten.

90.günü ben de herkese öneriyorum, hepatitlerle beraber, hive de baktırın tasdik yaptırın diyorum. En güzeli çünkü. Ama korunmamış kişilere diyorum bunu. Sen korunduğun için olmayan riski bir daha tasdik için beklemek gereksiz yani.

Bak benzetme ile anlatalım. Trafiğe çıkarken emniyet kemeri takın diyoruz, kaza olursa seni korusun diye, sen takmışsın, hatta üstüne kask takmışsın, zırh geçirmişsin, üstelik araba kaza bile yapmamış, sen gene de her hangi kırık çatlak var mı diye işkillenip gidip en ileri cihazlarla tomografi çektirmişsin, bir şey yok demişler, hala bi de röntgen çekinelim mi öyle bakalım belki kırık vardır diyorsun.

Dream

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keşke, Keşke nin, Keşke si Olmasaydı..
« Yanıtla #3 : Kasım 30, 2016, 09:27:56 ÖS »
Sen, genelevde devlet kontrolü olan yerde,korunmalı ilişki yaşayıp,Sonra hastalık bulaşma korkusuna kapıldıysan.Hiç tanımadıkları,riskli ve KORUNMASIZ ilişki yaşayanlar ne yapsın..Testler gereksiz olmuş,olmuşsan sıkıntı yok artık negatif sin.Kapat konuyu, geçmiş olsun test tekrarınada gerek yok.

hastalıkhastası35

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Aralık 01, 2016, 01:13:40 ÖÖ »
Hepinizin cevapları için teşekkur ediyorum. Testlerim Uçkun Lab tarafından yapıldı. Sitede kötüleyenler var ama tam tersine baştan beri boşuna para haracama diyen oldukca babacan bir hoca. UUltra Duo yazıyordu testde Hiv 5 yazmasınin nedeni 5. Nesil olmasi degil Hiv 1 Igg ve Hiv 1 grup O, Hiv 1/2 Igm ve P 24 antijen bakması. Kaçıncı nesil sormadım ama sanırsam 4. Nesil. Sizce testlere güvenebilir miyiz?Bu soruyu sadece fobik düşüncelerimden değil bu siteden diğer kisilerin de bilgi alması(test sonucumda yazalar aynen:

Hiv1 IgG ve Hiv 1 grup O         0.04 (-) negatif                  normal değer <0.25 negatif
Hiv2 IgG ve IgM(ab)

Hiv 1 P24 antijen (ag)              0.01 (-) negatif

Bu test sonucu Ultra Duo dur değil mi?

Sonofimam

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Aralık 01, 2016, 06:13:17 ÖÖ »
"Hilmi Hocamız zaten gittiğin yerdeki kadınlar kontrol oluyor ve bu hastalık kuluçka süresi tamamlanmadan bulaşmaz rahat ol dedi. "
Hilmi Hoca Yalan Konuşmuş

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Aralık 01, 2016, 07:56:41 ÖÖ »
"Hilmi Hocamız zaten gittiğin yerdeki kadınlar kontrol oluyor ve bu hastalık kuluçka süresi tamamlanmadan bulaşmaz rahat ol dedi. "

Hem de çok yanlış konuşmuş
Kuluçka dönemi:mikrop girdikten sonra belirti çıkana kadar geçen süre
Hiv için bu 10 gün ile 10 yıl arası
10 gün sonra akut dönemle ilk belirti olabilir
Veya 10 yıl hiç belirti de olmayabilir.

Doğru terim pencere dönemi:mikrop girdikten sonra testlerde çıkana kadar geçen süre
Hiv testlerde çıkana kadar da bulaşıcıdır
Belki ben o kadınla geçen hafta beraber oldum hiv bulaştırdım
Testlerde çıkmaz kendi de bilmez ama o da herkese bulaştırabilir

Yani korunmak bu yüzden çok önemli!!!

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Aralık 01, 2016, 08:00:22 ÖÖ »
Evet test hiv duo
14.günden sonra güvenilirdir
Testi anlattığın şeyler etkilemez.
90 da elisa ile tasdiklet-hiv sonucun değişmesi artık beklenmez ama tasdik iyidir. Hepatitlere de baktır.
Bundan sonra her zaman korun!

Bir daha soru sormadan başlık açmadan önce gel bu cevabımı bir daha oku
Sonra bir daha da oku.

tween

• Katılımcı Üye
  • *
  • korkma ! test ol
« Yanıtla #8 : Aralık 01, 2016, 09:04:33 ÖÖ »
Hepinizin cevapları için teşekkur ediyorum. Testlerim Uçkun Lab tarafından yapıldı. Sitede kötüleyenler var ama tam tersine baştan beri boşuna para haracama diyen oldukca babacan bir hoca. UUltra Duo yazıyordu testde Hiv 5 yazmasınin nedeni 5. Nesil olmasi degil Hiv 1 Igg ve Hiv 1 grup O, Hiv 1/2 Igm ve P 24 antijen bakması. Kaçıncı nesil sormadım ama sanırsam 4. Nesil. Sizce testlere güvenebilir miyiz?Bu soruyu sadece fobik düşüncelerimden değil bu siteden diğer kisilerin de bilgi alması(test sonucumda yazalar aynen:

Hiv1 IgG ve Hiv 1 grup O         0.04 (-) negatif                  normal değer <0.25 negatif
Hiv2 IgG ve IgM(ab)

Hiv 1 P24 antijen (ag)              0.01 (-) negatif

Bu test sonucu Ultra Duo dur değil mi?

adam sana baştan beri para harcama gerek yok demiş,çok ta babacanmış.sana söylemiş zaten hiv duo 5 diye,bu kadar güvenilir ve babacan ise madem neden adama güvenmeyip test sonucunu bizimle paylaşıp,bu hiv duoya aittir değil mi ? diye tasdik istiyorsun haa ?? diye sorarlar adama değil mi kardeş

tween

• Katılımcı Üye
  • *
  • korkma ! test ol
« Yanıtla #9 : Aralık 01, 2016, 09:08:16 ÖÖ »

Durun yahu , paylaşılsın önce Hilmi TEZGEL'in bu yorumu , yada link verilsin bir görelim değil mi?
Tamam Hilmi TEZGEL'in çok yorumunu okudum , çok tutarsız cevaplar verir , o an ki ruh hali nasılsa ona göre yorum yazar.Kimine 28. gün combi yeter der, kimine 6. ayda yine baktır der.Fakat kuluçka evresinde bulaş olmaz diye bir söylemde bulunacağını hiç sanmıyorum.

Sonofimam

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Aralık 01, 2016, 10:36:02 ÖÖ »
hastalıkhastası35, Hilmi Hoca'nın kendisine "hastalığın kuluçka döneminde bulaşmayacağını" söylediğini iddia ediyor. Ki ihtimal vermiyorum. Yanlış anlaşılmış veya yanlış ifade edilmiştir.

hastalıkhastası35

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Aralık 01, 2016, 11:55:04 ÖÖ »
Hocamızın belki de demek istediği göreceli olarak kontrollerden geçtiklerinden kuşkulu bulunanların bir daha çalışamayacağından  bu kanuni yaptırımdan korkan kadınların korunmadan ilişkiye girmemelerinden ötürü oluşan güvenliktir.

Ben tam 21. gün içersinde ultra duo oldum. Korunduğumdan ötürü Mavera'nın söylediği şekilde tekrar tasdik'e gerek yok sanırsam.

hastalıkhastası35

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Aralık 01, 2016, 01:21:22 ÖS »
Biliyorum arkadaşlar gereksiz para harcamışsın diyeceksiniz ama doktorum yaptırma demesine rağmen 11. gün Hiv PCR RNA oldum Düzen Lab. da. Testin lineer aralığı  34-10000000 kopya/mL. Testin en düşük saptama limiti 17 kopya/mL. Roche Cobas Taqman 48 ile real time çalışılmıştır diyor. Bu testin hassasiyeti bu değerlere göre yüksek mi? Virüs olsa yakalar mıydı? Doktorum bu testten sonra da bana konuyu kapat teste gerek yok demiş idi.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Aralık 01, 2016, 02:11:54 ÖS »
Bundan üç beş sene önce pcr rna testleri 50-100 kopya altına inemiyordu, artık daha azını da görebiliyorlar, bak seninki en az 17 kopyaya kadar görüyormuş. Düşün ne kadar hassas.

Ama neden pcr rna oldun bence de boşuna yaptırmışsın. Üstelik tatmin olmamışsın hala bu değerler oranlar hassas mı iyi mi, en iyisi mi bu, diyorsun.

İstikamet psikiyatri.

tween

• Katılımcı Üye
  • *
  • korkma ! test ol
« Yanıtla #14 : Aralık 01, 2016, 05:20:09 ÖS »
adam pcr rna üstüne duo ultra yaptırmış,virüs olsa yakalar mıydı diye soruyor  :o