Mavi-Banner

Gönderen Konu: herkese merhaba  (Okunma sayısı 1425 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tamar2016

• Yeni Üye
  • *
herkese merhaba
« : Kasım 22, 2016, 03:29:16 ÖS »
Herkse merhaba uzun zamandır forma girmiyordum ama sürekli aklımdaydı bugün bi gereyım dedim bide manaveraya merhaba diyeyim dedim .

Arkadaşlar beni hatırlayacağınızı umuyorum  bunda 32 ay önce şüpeli bir temasım olmuştu bunun sonucunda bende kas ve eklem ağrıları dilde pamukçuk boyun koltuk altı kasık lenf bezlerim şişti lenfler için esg yapıldı lenf nodları mevcuttur denildi çapları 08mm ile 10mm arasında denildi  .

bu olaydan sonra 16 adet test yaptırdım hepsi negatif geldi özel lamda bi sürü hıv combi devlet hastanesinde birkaç kez eliza üniversite hastanesinde yine dört beş kez test yaptırdım hep negatif geldi .

en son bi hata daha yaptık bu kadar olaydan sonra hala kendime inanamıyorum bundan 6 ay önce  korumalı ilişkiydi ilişkiden önce bayan bana oral yaptı bayağı bi tükürükledi bu olaydan 3 hafta sonra boğaz ağrısı birgece 40.5 dereceye kadar ateşim çıktı doktora gittim hemogram  yaptı bütün değerler alt üst olmuştu idrar testinde silme eristorist vardı doktor antibiyotik verdi 1 hafta kullandım şikayetlerim geçti 1 hafta sonra tekar gitim yıne idrar ve kan tahlili yaptırdı  idrar tahlilinde yine kana rastlandı kan tahlilinde hemoramda herşey normaldi tabi 68 ün geçmişti hıv hahlide istemiştim oda negatif geldi .

ama benim idrarda hala kan var asıl merak ettiğim hıv varsa idrarda kan gelmesine neden olurmu

kan varkende hıv tahlili yaptırdım 68 .gün neg geldi hıv kaynaklı olsaydı poz gelmesi gerekmezmiydi

cevap yazarsanız sevinirim

saygılar

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: herkese merhaba
« Yanıtla #1 : Kasım 22, 2016, 05:27:02 ÖS »
Merhaba
Hiv idrar yolu enfeksiyonu veya kanama yapabilir. Çünkü hiv her türlü belirtiyi yapabilir her hastalığı taklit edebilir. Ama hiç bir belirti de yapmayabilir. Bu yüzden idrar yolu enfeksiyonuna veya kana bakarak hiv tanısı konulmaz. Hiv testi yapılarak konulur.

Evet pozitif olsaydın 68.günde testinin pozitif gelmesi beklenirdi
90. Günde hepatitlerle beraber anti hiv elisa da baktır tasdiklet. Hiv sonucunun değişeceğini zannetmiyorum.

İdrardan kan geliyorsa böbrek taşı, kum, idrar yolları enfeksiyonu, böbrek hasarı/kistleri, mesane enfeksiyonu veya tümörü araştırılmalı. Üroloji uzmanına görünmen tavsiye ederim.

Lütfen bundan sonra her zaman korun!
« Son Düzenleme: Kasım 22, 2016, 05:27:58 ÖS Gönderen: Mavera »

tamar2016

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Kasım 23, 2016, 09:30:31 ÖÖ »
sevgili mevara tekrar merhaba

idrarda kan varken idrar tahlili yapıldı silme kan vardı enfeksiyon dr urolojye gönderdi uroloji dr da idrar kültürü yaptırdı bişey çıkmadı usg yapıldı böbreklere ondada bişşey çıkmadı

sanırım yolun sonuna geldim abi

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Kasım 23, 2016, 01:47:07 ÖS »
Sanmıyorum. Tıp çok ilerledi. Daha ayrıntılı bakılsın gerekirse mesane veya böbrek biyopsisi yapılır neymiş sıkıntı belli olur.

tamar2016

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Kasım 23, 2016, 02:43:04 ÖS »
Teşekkür macera cevabın için valla dayanamayıp şidi özel laba gelip kan verdim 2saat sonra sonucu alıcam  5ay geçti üzerinden hiv combi yapacaklar  dr konuştum negatif çıkarsa başka test yaptırmana gerek yok dedi tekrar teşekkür ederim

tamar2016

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Kasım 24, 2016, 01:31:14 ÖS »
mavera tekrar merhaba 

dün yazmıştım test yaptıracam diye test sonucunda şöyle yazıyor

HIV COMBİ ( P24 Igg)           sonuç        negatif                   0.162     coı    sonucum negatif geldi bu testi 5.ayın sununda yaptırdım hıv combi test hakkında bilginiz varmı

dediğiniz gibi sonucum değişmedi allah ne muradınız varsa versin.

Artık idrarda kan için urolojiye rahatlıkla gidecem hıv den kaynaklı diye çok korkuyordum

yani şöyle düşünüyorum idrardaki kan hıv kaynaklı olsaydı enfeksiyon yapacak kadar ilerlemiş demektir bu da teste çıkmamamı gibi bir şansı olmazdı herhalde mantiken yanlışmı düşünüyorum acaba .

tekrardan teşekürler
« Son Düzenleme: Kasım 24, 2016, 02:29:05 ÖS Gönderen: tamar2016 »

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Kasım 24, 2016, 03:31:20 ÖS »
Hayır doğru düşünüyorsun, artık hiv konusunu kapat.
Rahatsızlığının ne olduğu için daha ayrıntılı bakılması gerekiyor, ama hiv olmadığı kesin.
BUNDAN SONRA HER ZAMAN KORUN! Bu seferlik çok şanslı olduğunu unutma!

tamar2016

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Kasım 24, 2016, 03:42:06 ÖS »
Çok teşekür ederim mavera

yine forumu takip etmeye devam edicem senden kopamıyorum  :D

tamar2016

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Kasım 25, 2016, 05:16:41 ÖS »
Mavera yeniden merhaba:

Sevgili mavera dediğin gibi yaptım bugün eğitim ve araştırma hastanesi ürolaji bölümüne gittim dr tekrardan idrar ve rötggen yaptırdı sonuçları dr gösterdim rötgende yine böbreklerde bişey çıkmadı idrardada bişey çıkmadı hiç bişey yok dedi dr

sanırım sürekli olmadığı için sorunda kalmadı sürekli kan var diye düşünüyordum senin tavsiyelerine iyiki uymuşum yoksa dr falan gitmiycektim tekarardan çok teşekür ederim .
Günün birinde siz güzel insanla tanışmak isterim .

SAYGILARIMLA.

tween

• Katılımcı Üye
  • *
  • korkma ! test ol
« Yanıtla #9 : Kasım 25, 2016, 06:11:59 ÖS »
@tamar2016
en son bi hata daha yaptık bu kadar olaydan sonra hala kendime inanamıyorum bundan 6 ay önce  korumalı ilişkiydi ilişkiden önce bayan bana oral yaptı bayağı bi tükürükledi

yukarıdaki söylediğine sesli güldüm,deepthroat tasviri yapmışsın resmen  ;D
tükürüğün miktarı önemli değil,taşıdığı virüs konsantrasyonu önemli ve tükürük hiv geçişi için risk teşkil etmez,fakat hemen altını çizeyim İÇİNDE KAN OLMADIKÇA !
Son yaptırmış olduğun combi test için 28. gün ve sonrası olması yeterlidir,yani 5. ay sonu gani gani yeterli.
normalde forumda defalarca cevaplandı ama duy hadi yine ,rahatla.
Bundan böyle , korunmayı unutma,deepthroat dahil  ;D
hiv'in belirtisi olmaz, delirtisi olur ! olunacak tek bir test kesin çözümdür.

Bilemiyorum

• Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Kasım 25, 2016, 07:46:40 ÖS »
Tamar2016 basligini kullandigim icin oncelikle senden ozur dilerim baska baslik acip karisiklik yaratmak istemedim umarim kizmazsin bana.merhaba sevgili degerli arkadaslar uzun zamandir giremedim siteye o zor durumlarda bana destek olan akil veren yonlendiren degerli insanlar mavera,cercei,ehlikeyhif nasilsiniz umarim iyidirsiniz.cercei demisti uc bes gun sonra girmeyecegin siteyi copluge cevirme hakkin yok demisti ve de hakli cikti uzun bir muddet giremedim ve sizin tavsiyelerinize uyuyorum ve hep korunuyorum ve oyle akillandimki cevremdekilere hivi ve diger cybh hastaliklari anlatip korunmalarini resmen yalvararak istiyorum ve bu hep sizin sayenizde sizin bilgilendirmeniz sayesinde sizlere cok cok cok tesekkur ederim.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #11 : Kasım 26, 2016, 01:13:14 ÖÖ »
Hadi bakalım geçmiş olsun @tamar2016

@Bilemiyorum rica ederiz, faydalı olduğumuza sevindim.

Kullanıcı teşekkür etti: Bilemiyorum, günlük