Mavi-Banner

Gönderen Konu: Kızılay kan bağışı sifiliz  (Okunma sayısı 1067 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

enuma

• Yeni Üye
  • *
Kızılay kan bağışı sifiliz
« : Kasım 20, 2016, 06:35:15 ÖS »
İyi günler herkese.sizleri tekrar rahatsız ediyorum.Daha önce de yazmıştım.şüpheli ilişkimin üzerinden 3 yıl geçti.3 yıl önce 88.  Gümde elisa testi oldum ve negatif geldi konuyu kapatmıştım. Geçtiğimiz ekim ayında kızılaya kan bağışında bulundum ve geçen hafta aradılar sifiliz bulgularına rastladıklarını söylediler.Fta abs testi uygulamışlar.bende bunu öğrenince devlet hastanesine gittim ve kan verdim.Tpha-vdrl-rpr testlerim negatif geldi.Tpha nın negatif gelmesi benim hiç bu hastalığa yakalanmadığımı göstermez mi?Zaten hiçbir belirti de yaşamadım.hemogram ve biyokimya sonuçlarım da normal değerlerde.Bu sonuçlar üzerine ankara düzen laba gittim ve onlar da fransaya doğrulama testi yollayabiliriz dediler.Özel lab olduğu için güvenemedim.sifilizin testlerde yalancı negatiflik verme durumu var mıdır? Tesşekkür ederim şimdiden.

Sofenfrekans

• Yeni Üye
  • *
  • 17.11.2016
Ynt: Kızılay kan bağışı sifiliz
« Yanıtla #1 : Kasım 20, 2016, 08:09:28 ÖS »
Kızılay'ı ara VE bu tanıyı Nasıl koyduklarını SÖLE ve sen bu Kızılay'dan sonra RPR VE TPHA testi negatif ALDIYSAN. Kızılay'ın yanlış pozitifi biraz şüpheli SANIRIM. Ben bunun kanatindeyim  gene BURDAKİ ARKADAŞLARIM daha iyi bilebilirler. Benim yorumum bu .
نعتقد في الله دائما نكون شاكرين

enuma

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Kasım 20, 2016, 08:48:39 ÖS »
Kızılay ile zaten konuşmuştum 3 defa aynı testi uyguluyoruz 2 si pozitif çıkarsa sizinle iletişime geçiyoruz dediler.vdrl- tpha ve rpr negatif gelince kafam karıştı. Çünkü düşününce Kızılay en kapsamlı testleri yaptıklarını iddia ediyor.insan hangisine inanacağını bilemiyor. İnternette yalancı negatiflik üzerine pek bir şey de göremedim sifiliz ile ilgili.

Birisi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Kasım 20, 2016, 11:02:59 ÖS »
@enuma başka şüpheli ilişkin olmuş muydu 88 negatiften sonra ?
Öldürmeyen şey güçlendirir.

enuma

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Kasım 21, 2016, 01:10:58 ÖÖ »
hiç olmadı.zaten Elisayı tekrar yaptılar hastane de negatif geldi.Ama 3 yıl önce vdrl baktırmamıştım.Aklıma bile gelmedi belirti falan da olmayınca pek üstüne düşmedim.3 yıl içerisinde de hiç bir ilişki yaşamadım.

tween

• Katılımcı Üye
  • *
  • korkma ! test ol
« Yanıtla #5 : Kasım 21, 2016, 09:57:36 ÖÖ »
sifilizin tedavi edilmediği takdirde uzun dönemde sinir sistemi üzerinde geri döndürülemez bir hasar bırakma riski var.Konunun uzmanı bir hekime başından geçenleri anlatıp , yönlendirmesi doğrultusunda hareket etmelisin bence.
hiv'in belirtisi olmaz, delirtisi olur ! olunacak tek bir test kesin çözümdür.

Dream

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keşke, Keşke nin, Keşke si Olmasaydı..
« Yanıtla #6 : Kasım 21, 2016, 01:32:53 ÖS »
Salla gitsin ozaman :) 3 sene varsa bişey şimdi kendini çoktan belli ederdi,yanıltıcı bi sonuç olabilir.

enuma

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Kasım 21, 2016, 02:35:21 ÖS »
Doktora gittim bişeyin yok bu hastalığa yakalamamışsın bile dedi. Kızılay ise ısrarla bulguya rastladık.kızılayda hata olmaz diyor.

tween

• Katılımcı Üye
  • *
  • korkma ! test ol
« Yanıtla #8 : Kasım 21, 2016, 05:15:28 ÖS »
Salla gitsin ozaman :) 3 sene varsa bişey şimdi kendini çoktan belli ederdi,yanıltıcı bi sonuç olabilir.
sallanacak bir durum değil arkadaşım,onlarca yıl bile belirti vermeden sinir sistemini tamamen tükettiği durumlar mevcut.şakası yok , kesin araştırılmalı

tween

• Katılımcı Üye
  • *
  • korkma ! test ol
« Yanıtla #9 : Kasım 21, 2016, 05:17:42 ÖS »
Doktora gittim bişeyin yok bu hastalığa yakalamamışsın bile dedi. Kızılay ise ısrarla bulguya rastladık.kızılayda hata olmaz diyor.
kızılayın bulgu dediği şey şüpheli sonuç olmalı,referans aralığında tavana yakın bir sonuç veya az üzerinde.
konuyla ilgili başka bir doktor test yapıp,birşeyin yok diyorsa tamamdır.geçmiş olsun

atasehirli

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Kasım 21, 2016, 09:49:09 ÖS »
İki sene evvel benim cinsel organdan yara çıkmıştı doktora gittim numune hastanesi enfeksiyona benden test istedi ben doktora tanı aldığımdan beri hiç cinsel ilişki yaşamadım nasıl olur dedim doktor bana dediki sifiliz frengi 7 yıl sonrada çıkabilir dedi ben tekrar test oldum negatif çıktı tekrar sifiliz testi yaptırmanda fayda var en azından kafan rahatlar.

enuma

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Kasım 22, 2016, 12:32:02 ÖS »
Hem ankara hastanesinde hem de ankara atatürkte test yaptırdım ve negatif geldi ama kızılay iddialı dediklerinde.Sifiliz bakterisi sinsi bir bakteri mi? Dediğiniz gibi sinir sistemine yerleşirse sıkıntı büyük ama negatif geliyor test sonuçları.devlet hastanesi kitleri yeterli midir ki?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Kasım 22, 2016, 01:21:24 ÖS »
Enfeksiyon uzmanına git bir penisilin iğnesi yazsın sana ol rahatla. Tedavisi o zaten.

atasehirli

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Kasım 22, 2016, 02:19:13 ÖS »
O zaman kızılaya git ve iddianızı ispatlayınde yaptırmış olduğun test sonuçlarınıda götür

enuma

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Kasım 23, 2016, 02:12:45 ÖÖ »
Aynen @atasehirli dediğin gibi yaptım.Onlarda bi şüpheye düştü.Haftaya tekrar gidip kan vereceğim.Yorumlarınız ve bilgilendirmeleriniz için hepinize çok teşekkür ederim.