Mavi-Banner

Gönderen Konu: Askerlik İşlemleri  (Okunma sayısı 3772 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Askerlik İşlemleri
« Yanıtla #30 : Temmuz 10, 2016, 03:50:16 ÖS »
Bildigim kadarıyla, tecili bozdurup başlatabilirsin.
Bozdurmanla beraber saglik kontrolüne yolluyorlar.
O yolladiklari kontrol tiriskadan, durumunu belirtirseniz gata ya sevk edecekler.
Geri kalan islem oradan halledilecek.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

Kullanıcı teşekkür etti: Ankagogh Poz

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #31 : Temmuz 10, 2016, 07:25:56 ÖS »
Benim tecilim eylül 2017 de bitiyor. Daha öncesinde bu muafiyet işlemlerini başlatamaz mıyım? Celp dönemini mi beklemem lazım?

Tecili bozdur. Hatta temmuz ayı içerisinde ağustosta askere alınacakların işlemleri var. Ayın 15'ini bulmadan başvur. Ağustos'ta gidecekmiş gibi işleme tâbii olursun ama askere değil, GATA'ya gidersin. Oranın işlemleri ne kadar sürer emin değilim.
There's a light guiding my way.

Ankagogh Poz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #32 : Temmuz 11, 2016, 12:00:46 ÖÖ »
Benim tecilim eylül 2017 de bitiyor. Daha öncesinde bu muafiyet işlemlerini başlatamaz mıyım? Celp dönemini mi beklemem lazım?

Tecili bozdur. Hatta temmuz ayı içerisinde ağustosta askere alınacakların işlemleri var. Ayın 15'ini bulmadan başvur. Ağustos'ta gidecekmiş gibi işleme tâbii olursun ama askere değil, GATA'ya gidersin. Oranın işlemleri ne kadar sürer emin değilim.

Herkese bu değerli tavsiyeler için teşekkürler. Fakat bu yaz yapamam bu işlemi. Belki kış dönemi iş yoğunluğuna göre bozarım. Ben Ankara'da yaşıyorum kütüğüm başka yerde(şubem). Umarım sevk işlemlerimi faks yolu iile Ankara'daki herhangi bir şubeden yapabilirim. Bunu arayıp soracağım ama bilgisi olan var mı? Bu arada benim tanı ve doğrulamam GATA da oldu. Dosyamda bu bilgiler duruyorsa muafiyet işim daha kolay olur mu?

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #33 : Temmuz 11, 2016, 12:19:27 ÖÖ »
Askeriyenin isine akil sir ermez,olabilir de olmayabilir de..
Hiv pozitif olmak ahlâki değil,tıbbi bir durumdur.

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #34 : Temmuz 11, 2016, 12:39:07 ÖÖ »
O memlekete gitme eskidendi @Ankagogh Poz . Artık e-sistemde herşey. İkamet adresinin bağlı bulunduğu ilçedeki askerlik şubesi tüm işlerini görür. Bir sonraki celp dönemi Kasım'dır. 1-31 Ekim tarihleri arasında yaptırabilirsin işlemlerini, yoksa Mart ayına kalıyorsun. Sen bilirsin.
There's a light guiding my way.

hürgeneral

• Üye
  • *
« Yanıtla #35 : Temmuz 11, 2016, 10:38:58 ÖÖ »

Herkese bu değerli tavsiyeler için teşekkürler. Fakat bu yaz yapamam bu işlemi. Belki kış dönemi iş yoğunluğuna göre bozarım. Ben Ankara'da yaşıyorum kütüğüm başka yerde(şubem). Umarım sevk işlemlerimi faks yolu iile Ankara'daki herhangi bir şubeden yapabilirim. Bunu arayıp soracağım ama bilgisi olan var mı? Bu arada benim tanı ve doğrulamam GATA da oldu. Dosyamda bu bilgiler duruyorsa muafiyet işim daha kolay olur mu?

merak etme muafiyet işlemin gata da kolay olucaktır yanlız senden kontrollü kanların alınacak haydarpaşa gata da kontrollü kan alma günleri salı ve perşembe günleri ve heyet e çıkmada çarşamba ve cuma günleri oluyor ankara gata da da tahminim aynı günlerdir bilgin olsun ve geçmiş olsun sağlıcakla kal bende yıllık iznimi kullanıp 2-3 gün tatil yapıp sonra işlemlerimi halletmiştim

Ankagogh Poz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #36 : Temmuz 11, 2016, 01:56:04 ÖS »
O memlekete gitme eskidendi @Ankagogh Poz . Artık e-sistemde herşey. İkamet adresinin bağlı bulunduğu ilçedeki askerlik şubesi tüm işlerini görür. Bir sonraki celp dönemi Kasım'dır. 1-31 Ekim tarihleri arasında yaptırabilirsin işlemlerini, yoksa Mart ayına kalıyorsun. Sen bilirsin.
İçimi rahatlatan bilgi oldu. Süreci takip edeceğim.

Cayane

• Üye
  • *
« Yanıtla #37 : Temmuz 29, 2016, 08:37:21 ÖÖ »
Siz ciddi misiniz ?
Nasıl yani yahu ?
1 dk ben şoook ben iptaaal...

Bu hastalık cinsel yol ve kan ile geçiyor, askerden muaf olunabiliniyor mu ilk defa duydum? Gerçi ben 3 ay askerlik yapıp eşcinsel olduğumu itiraf ettim ve inanmadılar raporu da çok zor aldım... Ah o günler Allahım kimseye yaşatmasın.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
« Yanıtla #38 : Temmuz 29, 2016, 11:00:30 ÖÖ »
askerlikte mesai ve zaman  kısıtlaması  yoktur.Komutan istedigi zaman yemek  yer ,istedigi zaman duş alır istedigi zaman  tuvalate gidersin... böyle  bir çatı altında   bir hiv pozitif yaşayabilir mi ? Artı  askerlikte  kan  ve cinsel sıvıya  bakmazlar. Millet  yokluktan  birbirine  yürüyor  banyoda  tuvalette, ve korunma  ne  bilmiyorlar kondomu  eline versen  balon  sanıp şişirir birçoğu

şimdi   şoookkk  ve iptalinnnnn geçti mi?

daha detaylı açıklama yapmama gerek  kalmadı sanırsam.
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Kullanıcı teşekkür etti: Cayane, Ankagogh Poz

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #39 : Temmuz 29, 2016, 03:18:53 ÖS »
Askerlik için tabiki cinsel yolla bulaşması değil, kan yoluyla bulaşabilmesi sıkıntılı. Ve sakıncalı.

Askerdesin, savaş oldu, kurşunlanma oldu, patlama oldu, en basitinden bir yerinde kesik oldu.
Kanın her yere fışkırdı. Serbestçe. İnsan vücudunda beş litre kan var. Hiv pozitiflerin her bir damlası bulaşıcı.

Bu fışkıran kan yanındaki askerlerin, silah arkadaşlarının ağzına, gözüne, veya onların da yaralarına temas etti. Veya senin kanamanı durdurmaya çalışırken birileri-tabi o anda savaş anında eldiven falan hak götüre, direk müdahele ettiler ve kendi ellerinde ve vücutlarında da olası kesikler olduğu için çok da güzel enfekte oldular. Devlet bunun olmasını istemez.

Ha askerde wcde birbirine tecavüz etmeye çalışanlar olduğunu zannetmiyorum. Ama pasif bir eşcinsel de hoşlandığı her erkekle beraber olmak için isteyerek askere gitmiş bir kere, ve olay anlaşılıncaya kadar baya bir...eeö...şey yaşamış öyle bir söylenti de var.
« Son Düzenleme: Temmuz 29, 2016, 03:23:00 ÖS Gönderen: Mavera »

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #40 : Temmuz 29, 2016, 04:26:53 ÖS »
askeriyede wcde  birbirine  yürüyen erler  mevcut, ve mevcutta olacak  , o kadar  oğlan çoçugunu  12 ay  biryerde  tutarsan  bunların olması  muhtemel
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #41 : Temmuz 29, 2016, 04:52:41 ÖS »
Ben askerlik yaptım. Hiç öyle bişeyle karşılaşmadım

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #42 : Temmuz 29, 2016, 10:03:30 ÖS »
seni begenmemişlerdir ;D @Matland
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #43 : Temmuz 29, 2016, 10:13:57 ÖS »
Abi bence biraz sizin anlattığınız olaylar fantezi gibi geliyor bana. Olsa öyle bişey duyulur. Kişiler hakkında işlem yapılır.

Kullanıcı teşekkür etti: Cayane, Ankagogh Poz

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #44 : Temmuz 29, 2016, 10:19:36 ÖS »
ben  orduda 5 sene  çalıştım.NELER gördüm nelere şahit oldum.orduda olan  orduda  kalır   sivilde bile mahkeme açamazsın  rütbeliler normal  mahkemede değil askeri  mahkemede  yargılanır ve askeri  hakim bakar.Böyle  bir durumda  yaşanan  olayların  dışarı sızması  gibi bir durum  olabilir mi ? neyse  ben  kimseyi inandırmak zorunda değilim, konu  sapmaya  başladı
BİL ÖNEMSE  KORUN.