Mavi-Banner

Gönderen Konu: Molloskum Hakkkında  (Okunma sayısı 457 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heymambo

• Yeni Üye
  • *
Molloskum Hakkkında
« : Ekim 26, 2016, 03:52:32 ÖS »
Arkadaşlar merhaba,

Dün doktora gittim. Genital bölgede kabarcıklar vardı. Hpv mi acaba diyerek gittim. Doktor eliyle ve gözüyle  yaptığı muayane neticesinde molloskum çıktı. Akabinde doktor kan testide yapılması gerektiğini söyledi. Hiv ve hepatit testi verdi. 2 tane tüp verdi. Birinde anti hbs-anti hiv (makro) diğerinde de anti hBs (kan merkezi) yazıyordu. Bu tüplerden biri kan merkezine mi gönderiliyor? Bu arada sonuca baktığımda anti-hiv ve anti hbs negatif. Sorularım ;

1-Neden benim bir tüpümü kan merkezine gönderdiler ? Veya neden kan merkezi ibaresi vardı ? Hiç dikkatini çeken oldu mu ?
2-internette molloscum hastalığı Hiv/aids hastalarında veya cinsel yolla bulaşan kişilerde görülür diyor. Nadirende havludan vs miş. Ben negatif çıktığına göre Hiv açısından konuyu kapayabilir miyim? (Not: ilişkilerimde kesinlikle kondom kullanıyorum)

Dream

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keşke, Keşke nin, Keşke si Olmasaydı..
Ynt: Molloskum Hakkkında
« Yanıtla #1 : Ekim 26, 2016, 05:21:13 ÖS »
Eğer şüpheli bi durum ve ilişki olmuşsa,Bunun üzerinden 42 gün geçmişse konuyu kapatabilirsin.Korunmaya devam et.
« Son Düzenleme: Ekim 26, 2016, 05:48:07 ÖS Gönderen: Dream »

heymambo

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ekim 26, 2016, 07:04:41 ÖS »
Şüphe olarak sadece kondomsuz oral alıcı/verici durumu var. Birde kondom patlaması oldu ama hemen farkedip yeniledim.  Tabi bunlarda bir risk. En iyisi 3 ay sonra test olmak ..

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Ekim 26, 2016, 07:17:49 ÖS »
Merhaba @heymambo :

Prezervatifin koruduğuna inanmıyorsan neden kullanıyorsun?
Bari kullanma hissiyatın artsın, nasılsa senin nezdinde korumuyor.
Şayet koruduğuna inanıyorsan sence de sorun saçma degil mi?

Kanın alındığı yerde yahu kanı burayı yolluyorsunuz neden diye sormayıp burada sormanın mantığı nedir. Hastanenin prosedürü öyle belki. Belki kanların test edildiği yerin adı o biz nereden bilelim onu.

Moloscum sadece cinsel yolla bulaşmaz.
Her HIV pozitif bireyde moloscum bulunmaz,
Her moloscum bulunan birey HIV pozitif değildir.

O aptalca yorumu yapan yere sorabilirsin.
Onların iddiası bizim değil.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

heymambo

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ekim 26, 2016, 07:51:51 ÖS »
Sn. Ehlikeyhif öncelikle amacım sizi sinirlendirmek aptalca sorular sormak değildi.  Şayet böyle olduysa özürdilerim.

Kondomu sadece oral sexte kullanmıyorum. Kondomun koruyuculuğundan yüzde yüz eminim. Tek riskim oral ve çok kısa süreli kondom patlaması.

Kan merkezi konusu sadece deneyimleyen olmuştur diye düşünülerek sorulan bir sorudur. moloscum konusuda virüs aktifken çıkıyorsa hiv negatifse konuyu kapayabilirmiyim düşüncesiydi.

Teşekkürler..

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Ekim 26, 2016, 09:17:51 ÖS »
@heymambo estagfurullah.

Gerekli cevapları verdiğimi düşünüp yineliyorum, Konuyu kapatabilirsin.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?