Mavi-Banner

Gönderen Konu: Korku ve endise  (Okunma sayısı 1065 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Lahana

• Üye
  • *
Korku ve endise
« : Ekim 24, 2016, 09:53:46 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar,
Korku ve endişelerinizi nasıl aşıyorsunuz? İlaç tedavisi goruyorum ama hastalığımdan dolayı endiselerin yerini kurgular almaya başlıyor ve pes ediyorum. Çok sacma biliyorum ama ölmek üzere olduğumu hissediyorum. Psikiyatriye gidiyorum ilaç kullanıyorum. Ancak zaman zaman patlak veriyor. Doktorum benim de cabalamam gerektiğini sadece ilaç ile tedavinin mümkün olmadığını söylüyor.
İşte bu kısımda yani benim cabalamam gereken kisimda yardiminizi istiyorum. Kendinizi nasıl teskin ediyorsunuz? Düşünce biciminiz nedir?
Gerçekten yardiminiza ihtiyacım var geçmek bilmeyen bir hpv ye sahibim hayatım zindana döndü ;( çok mutsuzum.

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Korku ve endise
« Yanıtla #1 : Ekim 24, 2016, 12:19:22 ÖS »
Pozitif misiniz?
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Ekim 24, 2016, 02:25:28 ÖS »
Bende de yoğun panik atak olmaya başlamıştı, kalbim hızlanıyor, sıkışıyordu, kalp krizi geçirdiğimi falan zannediyordum defalarca acile gittim iki kere sevgilim ambulans bile çağırdı-bende de yoğun bir ölüm korkusu vardı-her an ölebilirmişim gibi geliyordu, gece uyurken sabaha kaskatı cesedimi bulur mu sevgilim korkar mı diye düşünüyordum.

Defalarca kardiyolojiye gittim, holter, efor test, eko, ekg her şey yapıldı hiç bir şey yok denildi.

Artık böyle sıkıntı hissettiğimde nefes alışıma odaklanıyorum, nefes alıyorum, veriyorum, bak ölmüyorum diyorum. Saate bakıyorum. Bir dakika geçiyor. Bak bir dakikada ölmedim, daha önce de ölmedim, bir dakika sonra da Allah'ın izniyle ölmeyeceğim diyorum.

Bir de hayatımdan çay kahve tamamen çıkardım. İlginçtir, çıkardığım hafta itibari ile rahatlama geldi. Kafein artık benim bünyede stribildle mi etkileşiyorsa ne, beni rahatsız ediyor artık bunu anladım. Özellikle bir gece üç dört bardak demli çay içmiştim (lezzetli gelmişti) kalp çarpıntısından uyuyamamıştım o gece tövbe ettim çaya. Kesinlikle çayı kahveyi bırakmanın faydası var bence. Kafeinin anksiyeteyi (korku ve endişenin tıbbi adı) arttırdığı biliniyor.

Kahvede artık haftada bir dekaf içiyorum sadece şimdi tam mevsimi, Starbucks'tan pumpkin spice latte DEKAF öneririm bence dünyanın en güzel içeceği, böyle sıcacık, aromatik, tatlı, rahatlatıcı bende gözle görülür rahatlatıcı etki yapıyor. Evet reklamları dinlediniz  ;D Şaka tabi ki, firmayla anlaşmam yok, sadece beni rahatlatan mutlu eden küçük bir şey paylaşmak istedim, sende böyle masum sevimli bir içecek-tatlı-müzik bir şey bulabilirsin.

Evet psikiyatri desteği de mutlaka almak lazım belki ileride devam ederse ben de gideceğim.

Kullanıcı teşekkür etti: Lahana, deniz33

Lahana

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ekim 24, 2016, 03:52:39 ÖS »
Pozitif misiniz?
Hayir ben de hpv tip16 var kanser riski en yuksek olan ve son smear testimde hucre degisimi gozlendi. Surekli enfeksiyonum var. 3 ayda 1 test oluyorum bu virus gidene kadar hep diken ustunde yasamaya mahkumum.

Lahana

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ekim 24, 2016, 03:57:14 ÖS »
Bende de yoğun panik atak olmaya başlamıştı, kalbim hızlanıyor, sıkışıyordu, kalp krizi geçirdiğimi falan zannediyordum defalarca acile gittim iki kere sevgilim ambulans bile çağırdı-bende de yoğun bir ölüm korkusu vardı-her an ölebilirmişim gibi geliyordu, gece uyurken sabaha kaskatı cesedimi bulur mu sevgilim korkar mı diye düşünüyordum.

Defalarca kardiyolojiye gittim, holter, efor test, eko, ekg her şey yapıldı hiç bir şey yok denildi.

Artık böyle sıkıntı hissettiğimde nefes alışıma odaklanıyorum, nefes alıyorum, veriyorum, bak ölmüyorum diyorum. Saate bakıyorum. Bir dakika geçiyor. Bak bir dakikada ölmedim, daha önce de ölmedim, bir dakika sonra da Allah'ın izniyle ölmeyeceğim diyorum.

Bir de hayatımdan çay kahve tamamen çıkardım. İlginçtir, çıkardığım hafta itibari ile rahatlama geldi. Kafein artık benim bünyede stribildle mi etkileşiyorsa ne, beni rahatsız ediyor artık bunu anladım. Özellikle bir gece üç dört bardak demli çay içmiştim (lezzetli gelmişti) kalp çarpıntısından uyuyamamıştım o gece tövbe ettim çaya. Kesinlikle çayı kahveyi bırakmanın faydası var bence. Kafeinin anksiyeteyi (korku ve endişenin tıbbi adı) arttırdığı biliniyor.

Kahvede artık haftada bir dekaf içiyorum sadece şimdi tam mevsimi, Starbucks'tan pumpkin spice latte DEKAF öneririm bence dünyanın en güzel içeceği, böyle sıcacık, aromatik, tatlı, rahatlatıcı bende gözle görülür rahatlatıcı etki yapıyor. Evet reklamları dinlediniz  ;D Şaka tabi ki, firmayla anlaşmam yok, sadece beni rahatlatan mutlu eden küçük bir şey paylaşmak istedim, sende böyle masum sevimli bir içecek-tatlı-müzik bir şey bulabilirsin.

Evet psikiyatri desteği de mutlaka almak lazım belki ileride devam ederse ben de gideceğim.
Tesekkur ederim mavera bu dediklerini yasiyorum. Gecmeyen enfeksiyon yuxunden o kadar sacma seyler dusunuyorum ki anlatamam. Hpvye mi yanayim surekli hasta olmaya mi bilmiyorum. Daha evli bile degilim rahmim alinirsa ne yapacagim diye dusunuyorum kuruyorum kafamda.
Kahve cok iciyorum ben de keseyim, dusunduklerini dusunmeye calisacagim.
Pozitif dusunmem gerek, doktorum da cok korkuttu beni hic iyi degil dedi. Sanki 1 seneye cikmazsin der gibi. Onu da degisecegim. Kansere cevirirse ne yaparim diyorum. Yalnix yasiyorum ailem destekcim degil. Calisamazsan ayvayi yedin kizim diyorum diyorum da diyorum.

Lahana

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Ekim 24, 2016, 03:59:19 ÖS »
Izmirde iyi bir kadin hastaliklari uzmani bulmam gerek. 2 doktor degistim ilki cok ilgisizdi digeri cok korkuttu.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ekim 24, 2016, 04:40:19 ÖS »
Panik atak için psikolojik destek alabilirsin tabi. Ne kadar rahat ol desem de olmaz belki.  Ama şunu bilerek yaşamaya devam etmelisin.Bu virüs 10 sene belki daha fazla kendini belli etmiyor.Bu süre içinde pozitif olduğunu bilmeden kendini zayıf bünyeli kabul ederek yaşamaya devam ediyorlar.Ölmüyorlar yani.İlaca da başlamışsın ne güzel.Artık ağrılı acılı ölüm de sana uzak Allahın izniyle.
Ben daha tedaviye bile başlamadım.En başından beri ölüm gelmedi aklıma.Hakkında pek birşey bildiğim de söylenemezdi 3-4 ay önce.Ama bir sağlık sorunu olduğu için mutlaka bir tedavisi vardır dedim ve gerçekten de var olduğunu gördüm. Çabuk kabullendim kendime kızarak korunmasız ilişkiler yaşayıp enfekte olduğumu bildiğim için üzülmeye kendimi kahretmesin hakkım yok diye düşündüm.Kurgularla da beynimı yormuyorum.Çünkü şöyle olursa böyle olursa diyeceğim hiç bir şey olmayacak biliyorum.Çünkü kendimin farkındayım neyi yaşayıp neyi yasamayacagımdan çok eminim artık. Kötü düşünceler baş gösterse bile şu anda planladığın gibi halledemeyebilirsin o zaman geldiğinde.Gerçekleşse de kötü şeyler çözümü mutlaka olacaktır o zamanda.Ben kendim için hep böyle düşünüyorum.
Hepimize geçmiş olsun tekrar..İçimden geldi 😊

tween

• Katılımcı Üye
  • *
  • korkma ! test ol
« Yanıtla #7 : Ekim 24, 2016, 05:40:24 ÖS »
Doktor ne doğru söylemiş,ilaçlar tek başına işe yaramaz seninde çabalaman gerekli diye.
zaten denklem bu cümle üzerine kurulu,kendin çabalamaya başladığın zaman da ilaçlara ihtiyacın kalmıyor.
hiv'in belirtisi olmaz, delirtisi olur ! olunacak tek bir test kesin çözümdür.

Lahana

• Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Ekim 24, 2016, 07:19:36 ÖS »
Sagolun arkadaslar. Bagisikligin dusmemeli moralimi hep yuksek tutmaliyim. Hpv icin ilac yok keske olsa. Sadece bagisikligin guclu tutacaksin ve duzenli smear yaptiracaksin diyorlar. Erken mudahale edilmesi gereken durum olursa ilaclarla gecirmeye calisacaklar iste. En buyuk sanssizligim kadinlar icin tehlikeli bir virus olmasi ve kotusune denk gelmis olmam.
Enfeksiyon icin ilaclar kullaniyorum 1 ay sonra tekrarliyor cunku virus hep var. Kisir dongu gibi dusunun bunu.
Su dunyada sagliktan daha onemli hicbir sey yok. Allah hepimize sifa versin insallah.

Dream

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keşke, Keşke nin, Keşke si Olmasaydı..
« Yanıtla #9 : Ekim 24, 2016, 07:48:45 ÖS »
Bağışıklık sistemini güçlü tutmak icab eder hpv hastalığında.Hpv tiplerine göre değişiyor tedavi , Mümkün olduğunca ilaçları düzgün kullanıp bağışıklık sistemini güçlü tutman gerekir.Gerisi taktir ilahi,yok şunu yapar yok bunu yapar düşüncesine kapılmamak lazım.Olacağı varsa olur zaten ne olacaksa..Geçmiş olsun

Kullanıcı teşekkür etti: Lahana

genjutsu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Ekim 24, 2016, 10:57:57 ÖS »
Rahim agzi kanseri en kolay teshis ve tedavi edilebilen kanser turu. Bir o kadar da yavas ilerler. Smear testinin amaci da bu zaten. Smearda kesfedildiyse hemen onlemi alinabilir. Sadece bu bile insani aslinda rahatlatmaya yetiyor bence. Duzenli smear olduktan sonra ve onlemi alinacak olduktan sonra neden endise ediyorsunuz?

Lahana

• Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Ekim 25, 2016, 11:12:59 ÖÖ »
Rahim ağzı kanserini geçtim 1 seneyi aşkın enfeksiyon var. Zaten bu tur hastalıklar kadın psikolojisini bozuyormus. Hormonlarımı etkiliyor biz mi kafaya takiyoruz bilmiyorum. Hep hastayım yani. Surekli rahatsız alt bölge. Vücut savaş halinde surekli. Tam alistim diyorum bir şişlik çıkıyor yine panik oluyorum.
Ne yapayim geldi başa çekeceğim haklisiniz olumlu dusunmem gerek. Zaten başka yolu da yok bunun.

Dream

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keşke, Keşke nin, Keşke si Olmasaydı..
« Yanıtla #12 : Ekim 25, 2016, 03:30:15 ÖS »
Rahim ağzı kanserini geçtim 1 seneyi aşkın enfeksiyon var. Zaten bu tur hastalıklar kadın psikolojisini bozuyormus. Hormonlarımı etkiliyor biz mi kafaya takiyoruz bilmiyorum. Hep hastayım yani. Surekli rahatsız alt bölge. Vücut savaş halinde surekli. Tam alistim diyorum bir şişlik çıkıyor yine panik oluyorum.
Ne yapayim geldi başa çekeceğim haklisiniz olumlu dusunmem gerek. Zaten başka yolu da yok bunun.
Sadece bu hastalık değil,Hangi hastalık olursa olsun Kafaya takmanın çözüm getirmediğini hepimiz biliyoruz.Gene rahim kanseri kolay tedavi edilebilen türü.Allah beterinden saklasın inşallah.Bayanların bağışıklık sistemi biraz zayıf olur,Güçlü tutmaya çalışın mümkün oldukça, geçmiş olsun.

cold

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Ekim 26, 2016, 01:32:52 ÖÖ »
merhaba, sizi çok iyi anlıyorum, bu hpv illetini çekmeyen bilmez. bende aynı durumları yaşadım, heleki ilerde eğerki evlenirsem eşime bulaştırma düşüncesi beni mahfediyordu. ama çok çok şükür ben kurtuldum. bakın hernekadar inançlısınız yada değilsiniz bilmem ama ben bu hastalıktan tamamen okuduğum birkaç dua ve ayet sayesinde kurtuldum. elbette doktorumuzu ilacımızı aksatmamalıyız ama bildiğiniz üzre bu hastalığın kesin bir tedavisi şu an için yok. bende tamamen duyum üzre birkaç araştırma yaptım, ve çok şükür zaten inançlı bir insan olduğum için denedim ve gerçekten işe yaradı. kurtulana kadar neler çektiğimi ancak bunu yaşayanlar bilebilir. eğer bunu tam bir inanç ile yaparsanız sizde kurtulabilirsiniz emin olun, ama ilk şart inanç, bunu unutmayın. bu arada bahsettiğim dua ve ayetleri internetten kolayca bulabilirsiniz, şifa ayetleri ve siğil duası diye aratmanız yeterli olacaktır. eğer isterseniz ben ayrıca burayada yazabilirim. şifalar dilerim.

Lahana

• Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Ekim 26, 2016, 08:44:41 ÖÖ »
@Dream tesekkur ederim..
@cold inançlı bir insanım yoksa basedemezdim hiç diye dusunuyorum. Evet yaşamayan bilemez gerçekten. Dediğin gibi eşe hatta çocuk olursa ona geçirme riskim var. Kimseyle duygusal yakınlık kurmuyorum bu yüzden. Kimseye bulastiramam bu illeti. Yazdığın duaları mutlaka okuyacagim Allah razı olsun.