Mavi-Banner

Gönderen Konu: Kan temizleyiciler  (Okunma sayısı 967 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
Kan temizleyiciler
« : Ekim 04, 2016, 05:11:30 ÖS »
Merhabalar arkadaşlar... Bu kanı temizleyen gıdaların,otların  bizlere faydası olur mu? Tüketip de Rna ya da cd4 değerlerine etkisini gören oldu mu?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Kan temizleyiciler
« Yanıtla #1 : Ekim 04, 2016, 05:25:26 ÖS »
Kısaca hayır!

Uzun cevap

Bizi yaşatan ve hivi durdurabilen tek şey ilaçlarımız
Başka hiç bir şey etkili değil
İlaçlar yokken de insanlar neler neler denediler ama patır patır öldüler.

Dahası, ne idüğü belirsiz ot bitki karışımları ilaçlarımızla etkileşebilir ve karaciğer böbreğimize zarar verebilir. İlaç etkileşimleri yüzünden ilaç direnci gelişebilir. Bu olduğu zaman geri dönüşü yoktur kalıcıdır. Tedavi seçenekleri sıkıntıya girer.

Sağlıklı olmamız için yapmamız gerekenler:

1-İlacımızı hiç aksatmadan drun dediği gibi kullanmak-dra danışmadan başka ilaç ot bitki kullanmamak. Kontrollerde rna ve cd4 takibimizi aksatmamak.

2-olmamız gereken aşıları olmak

3-hiv pozitiflerin en büyük düşmanı olan verem için ppd testi olmak ve gerekiyorsa koruyucu tedavi almak

4-sağlıklı yaşam:dengeli beslenme, bol taze meyve sebze, bol su içmek, egzersiz yapmak, iyi uyku uyumak, alkol-sigara-uyuşturucu stresten uzak durmak.

5-her zaman korunmak!

Beyzale

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ekim 04, 2016, 05:28:16 ÖS »
Cok dogru ben her aksam  4 5 tane bira icerdim yada 1 sise sarap simdi artik 1 biraya ya kadar indirdim... onuda birakicam insallah. Oglen uykusu uyuyorum artik.
« Son Düzenleme: Ekim 04, 2016, 05:34:49 ÖS Gönderen: Beyzale »

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ekim 04, 2016, 05:35:42 ÖS »
Ben de senin gibi düşünüyorum @Mavera. Şifa doğada derler ama bu bizim için geçerli değil galiba...

Kullanıcı teşekkür etti: firstday

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ekim 04, 2016, 05:41:36 ÖS »
Ben sigara çok içiyorum..öyle böyle değil! Şu anda da sigaradan göğsüm sinuzlerim tıkalı.. Acil azlatmam lazım nasıl olcak bilmiyorum

Beyzale

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Ekim 04, 2016, 06:20:42 ÖS »
Bende malbora iciyordum kisa
En agiri tum degerleri 10
Simdi cok hafif bir sigara iciyorum tum degerleri 0.1 cekiyorsun duman gelmiyor.

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Ekim 04, 2016, 06:21:38 ÖS »
Ben sigara çok içiyorum..öyle böyle değil! Şu anda da sigaradan göğsüm sinuzlerim tıkalı.. Acil azlatmam lazım nasıl olcak bilmiyorum
Ben de çok sigara içerdim. Günde 1 paket rahat gidiyordu. Tanı aldığım gün paketi attım. O gün bugündür tek bir nefes dahi almadım. Kısaca kafada bitirmek gerekiyor.

Kullanıcı teşekkür etti: Murat

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Ekim 04, 2016, 06:49:03 ÖS »
Evet normal insanlar için bile çok tehlikeli sigara. Hiv pozitifler için ise intiharın ikinci yolu. (Birinci yolu tabi ki ilaç içmemek)

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Ekim 04, 2016, 07:44:15 ÖS »
Ben 2 pakete çıkardım son zamanlarda... Şimdi de heryerim tıkanık. Tedaviye başlayınca bırakmak istiyorum ben de ama azaltarak olacak artık..

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Ekim 04, 2016, 08:18:50 ÖS »
Tavsiyem sigarayı bırakma sürecinde spora başla. Mutluluk hormonu salgılarsın. Sigara aramazsın. En son sigaramı 20 nisanda içtim. Tanı aldığım gün. Mutluyum çünkü gerçekten nefes alıyorum. Göğüs ağrılarım sona erdi. Kalp çarpıntılarım azaldı. En önemlisi dişlerim beyazladı. Ve sigaraya harcadığım parayı tasarruf ettim. Azaltma aniden bırak.

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu, Liseli

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Ekim 05, 2016, 12:52:30 ÖÖ »
@Matland  tavsiyelerini dikkate alcam..Teşekkür ederim.

My life

• Katılımcı Üye
  • *
Aşı
« Yanıtla #11 : Şubat 23, 2017, 01:30:01 ÖS »
Dr um bana her hangi bir aşı olmamı söylemedi verem testi istedi sadece iyi dedi sonuçlar direnç testi yaptırdım 2-3 aya sonuç belli olurmuş sigarayıda eskisinden fazla içiyorum çünkü sevgilimle aram kötü ve ilacı 23.00 da akşam alıyorum ilaçtan sonra 3-4 tane sigara içiyorum pskiyatri ye gittim ilaç verdi ama büyük etkileşimi var verdiği ilacın benim kullandığım ilaçla kendi dr um kullanma dedi kendi kendime atlatmayı düşünüyorum aslında hastalık beni yormuyor sevgilimle olan problemlerim den dolayı ruhum daralıyor ve sigarayı daha fazla içmeme yol açıyor çok mutlu muyum hayır annem çok hasta onun için ayakta durmaya çalışıyorum. ALLAH herkese acil şifa versin dermansız dert vermesin.

Kullanıcı teşekkür etti: Liseli

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Şubat 23, 2017, 07:35:05 ÖS »
@My life grip aşını her sene olmalısın. Ben bu kış çok büyük etkisini gördüm. Diğer aşılarını da mutlaka sor doktoruna.. verem,hepatit... Durumumuz çok farklı değil... Tanı aldığım dönemde ben de sevgilimden ayrılmıştım... Sigaraya daha fazla vurdum... Çok üzüldüm.. Çok ağladım.. Benim de annem hasta.. Böbrek donörü olacakken tanı aldım.. Bu da üstesinden gelinmesi kolay olmayacak bir şey... Diyalizden sonra annem çok kötü olabiliyor bazen.. Öyle gördükçe çok üzülüyorum... Ama herşeyde bir hayır var demekten başka da bir şey yapamıyorum. Aynı zamanda kalp amelitaylı.. Nakil ameliyatının riskli olacağını doktor söylemişti. Belki de ameliyatta annemi kaybedeektim. Bilemiyorum ki.. Ama şimdi iyiyim. Sevgilim için o kadaar üzülmemin boşuna olduğunu şimdilerde daha rahat anlıyorum. Bir süre sonra böyle bir durumda kendin ve ailen çok çok daha önemli oluyor.. İnşallah sen de daha iyi olursun. Aynen Allah hepimize sabır,sağlık,huzur versin...
« Son Düzenleme: Şubat 23, 2017, 07:37:20 ÖS Gönderen: turuncu »

My life

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Şubat 23, 2017, 07:58:26 ÖS »
Çok üzüldüm şuan insanları daha iyi anlıyorum umarım hayatın yoluna girer. Bana dr um hiç aşıdan bahsetmedi. Verem testi yaptırdı iyi dedi sadece sonucuma. Her sene grip aşısı yaptırayım ama ilacımla bir etkileşimi söz konusu olur mu? Stribild kullanıyorum ben. Sevgilimin sıkıntısı benimle alakalı değil ailesi evlen diye baskı yapıyor ama o karşı çıkıyor banada diyor nereye kadar karşı çıkacağım elbet bir gün bitecek bu beni yaralıyor zaten farklı şehirlerde olmamız benim için büyük bir yara 2 ayda bir görüyoruz birbirimizi. Yani demem o ki tanı almadan önce aynı evde yaşamayı planlarken şimdi sözünü bile etmiyoruz o ne kadarda ailesini ve evliliği bahane etsede benim pozitif olduğumdan dolayı kafasında soru işaretleri var. Oda işsiz kaldı psikolojisi normal değil bakalım ne olacak.

Ambasa

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Şubat 23, 2017, 08:15:49 ÖS »
Turuncu ağlattın be kardeşim Rabbim anneni safi ismiyle sifalandirir inşallah allah yardımcın olsun kardesim