Mavi-Banner

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
HIV + KÖŞE / Ynt: Acil yardim
« Son İleti Gönderen: Mavera Dün, 01:44:19 ÖS »
Rna en çok on günde çıkması lazım aslında ama benim en son bir ayı buldu. Yoğunluktan dolayı olabilir çol gecikiyor
2
HIV + KÖŞE / Ynt: Acil yardim
« Son İleti Gönderen: L3nnqn Dün, 01:41:59 ÖS »
Kendi doktorum zaten ancak nisan da görüşebiliriz bursada yaşamıyorum o döneme kadar da pek bişey kullanmayı zaten düşünmüyorum yaklaşık 20 saatlik bi uzaklık amaç sadece deşifre olmamak eczanem bile bursada geçen hafta perşembe kan verdim cd4 ler 500 den 864 lere cıkmış 4. Ay doluyor rna ilk kan verdiğim de çalışılmadi galiba bu sefer halan çıkmadi yazio ne zaman çıkar tahlil sonucu
3
Test Sonuçları ve Genel Sorular / Ynt: Malignite
« Son İleti Gönderen: Mavera Dün, 01:40:49 ÖS »
Saçma sapan soruların yüzünden bir haftalığına yasaklanmış bulunuyorsun. Devam etmen durumunda üyeliğin silinecek.

Çok özür diliyorum ama burası okb.com değil. Psikiyatri doktoruna gidip tedavi olmalısın.
4
Test Sonuçları ve Genel Sorular / Ynt: İlk Test Sonuçlarım!
« Son İleti Gönderen: Mavera Dün, 01:38:31 ÖS »
Direnç testi çok geç çıkabiliyor druna danışman iyi olur. 200 ise cd4 lerin, 2-3 ay daha beklemen gereksiz.
5
HIV + KÖŞE / Ynt: Acil yardim
« Son İleti Gönderen: Mavera Dün, 01:36:50 ÖS »
Genel sağlık durumunu, allerjilerini, karaciğer böbrek fonksiyonlarını vs doktorun takip ettiği için ona danışarak kullanman daha mantıklı olacaktır. Kndi başına doktorunun haberi olmadan ilaç başlamamalısın!
6
HIV + KÖŞE / Ynt: 2 3 gündür kafayı yemiş durumdayım
« Son İleti Gönderen: Mavera Dün, 01:35:58 ÖS »
Öğrenseler de bir şey olmaz. Hiv ve diğer hepatit testleri rutinde çok sık yapılan testler zaten. Her hiv testi olana 'eeey bu zina yapmıııığşşş!' Denmiyor parmakla gösterilmiyor. Rahat ol.
7
Test Sonuçları ve Genel Sorular / Malignite
« Son İleti Gönderen: Yardımarayanokbli Dün, 01:16:08 ÖS »
Arkadaşlar kimseyi kızdımak için gelmedim. Belki konuya cahilliğimden böyle anlaşılıyor. Sadece halk sağlığı kurumunda ki şu ibareyi anlamak istiyorum :Halk sağlığı kurumunda  "Ozellikle temas öncesi/sonrası profilaksi alanlarda, antijen ve antikorun henüz oluşmadığı pencere döneminde, farklı virüs ile enfeksiyon varlığında, örnekte inhibitör madde varlığında, malignite, yoğun ve uzun süreli immünsupresif tedavi, replasman transfüzyonu, kemik iliği transplantasyonu, B hücre disfonksiyonu ve romatoid faktör pozitifliğinde kompetitif ELISA ile yalancı negatiflik elde edilebilir. "
Denmiş. Malignite tümor demek deniyor. Vucudumuzda tümor olup olmadığını bilmiyorsak yalancı negatif ihtimali var mı ? Yoksa bundan kasıt tümor tedavisi mi ?
Gerçekten amacım kimseyi üzmek değil. Sizler daima dualarımdasınız. En kısa zamanda hiv+ nin tamamen tedavisinin bulunacağına da inancım tam. Özellikle 2030 yılını hedef alan çok sayıda aktivist var. Sadece burada doğruyu öğrenmek için değil her birey gibi bu süreci anlamak için burdayım.
Özellikle mavera yı kırdı ya da incittiysem çok özür diliyorum kendisinden ayrıca
8
HIV + KÖŞE / Ynt: 2 3 gündür kafayı yemiş durumdayım
« Son İleti Gönderen: mendoza Dün, 12:49:51 ÖS »
Teşekkürler son 1 sorum daha olacak. Bu testi yaptırdığımı acaba ilerde birisi öğrenebilir mi? Çalışan biriyim. Yani ilerde ailem ya da evlendiğimde eşim öğrenebilir mi test yaptırdığımı. Bu işleri bilmediğimden burda belki bilen vardır diye düşündüm. Teşekkürler
9
Test Sonuçları ve Genel Sorular / Ynt: AŞILARINIZI OLUYOR MUSUNUZ ?
« Son İleti Gönderen: hk Dün, 12:46:41 ÖS »
Arkadaslar, doktorlarimizin  yaptirdigi  testlerin  sonuclarina gore  degismek ile  birlikte genel olarak mutlaka dikkat etmemiz ve duruma gore  yaptirmamiz  gereken aşıları asagida  siralamaya  calistim ,   @Penthos asagidaki listeyi takip edebilirsin. 

Tum bu asilar doktorunuz veya  aile  doktorunuzunun recetesi ile  ucretsiz yaptirabilirsiniz.


1- Grip aşısı ( her yil )
2- Hepatit A aşısı  ( iki doz halinde 6 ay ara  ile )
3- hepatit B aşısı ( tek doz veya  duruma gore 3 doz  halinde)
4- zature aşısı_1 ( pnömokok) ( hemen yaptirilmali)
5- zature aşısı_2 ( ilk asidan 5 yil sonra )
6- tetanoz aşısı  ( ozellikle kesici alet riskli bir  iste calisanlar  hemen yaptirmali)
7- kizamik aşısı  ( eger  daha once olmadi isen )
8- Toxoplazma aşısı ( eger  evde  hayvan besliyorsan yaptirmalisin )

9- PDD testi aşısı ( tüberküloz / verem testi aşısı ) (test sonucu +5 uzeri ise  9 aylik koruyucu ilac tedavisi alman gerekir- 9 ay boyunca  gunde  1 tablet)
10
HIV ve BESLENME / Az çiğnemenin vücuda büyük ZARARI!
« Son İleti Gönderen: merka_etme_sabret Dün, 12:17:12 ÖS »
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 35 Yıl Alternatif Tıp Üzerine Araştırmalar ve Çalışmalar Yapan Özbekistanlı Tıp Doktoru Aidin Salih‘in İslam Tıbbının Esaslarını Günümüze Anlatan Eseri; Gerçek Tıp Yitik Şifanın İzinden bir kesit;

Az Çiğnemek

Sindirim, ağızda tükürük bezlerinin salgıladığı fermentler ile başlar. Organik asitler, aromatik maddeler ve tuzlar çiğneme sırasında fermentlerle karışır ve bir kısmı ağızdaki kılcal damarlara süzülür. Karbonhidratların ağızda başlayan sindirimi midede aynı enzimlerle devam eder.

Alınan besinin kimyasal yapısı hakkında toplanan veriler ağızdaki akupunktur noktaları vasıtasıyla beyne gönderilir. Beyin bu bilgiyi analiz eder ve sindirimi buna göre programlar. Besin ne kadar iyi çiğnenirse, beyin sindirim sistemini o kadar iyi hazırlar. Yeterince çiğnenen bir besinin tadı ve kokusu ağızda dağılır ve kaymağa benzer bir nesne (kimus) haine gelir. Bu ise 15-40 çiğneme hareketi ile sağlanabilir.

Ağızda çok miktarda akupunktur noktası bulunur (her bir dişin dibinde 2’şer tane). Çiğneme esnasında besinlerden ayrılan enerji bu akupunktur noktaları vasıtasıyla vücudun genel enerji dolaşımına karışır. Bu yüzden küçük yudumlarla içmek ve küçük lokmalar halinde yemek gerekir.

Süt, et suyu, meyve-sebze suyu veya su küçük yudumlarla alınır, ağızda ılıtılır, tükürükle iyice karıştıktan sonra yutulur. Gıdalar yeterince çiğnenmezse, sindirim ilk basamaktan itibaren bozulur.

Hızlı yiyen daha çok yemeye mecbur kalır, çünkü vücut sadece kimyasal bağlantıları çözme işlemi sonucunda oluşan enerjiyi kullanır, ağızdaki akupunktur noktaları vasıtasıyla besinden alınması gereken enerjiyi kullanamaz. İyi çiğnenmemiş yemek, kütleler halinde mideye gelir. Mide bu kütleleri hazmedemez, sadece çürütür. Taze ekmek, beyaz ekmek (özellikle kan grubu ‘’0’’ için) ve et parçaları (özellikle kan grubu ‘’A’’ için) en zararlısıdır.

Midede çürümeye başlayan kütleler ve parçalar bağırsaklara iner ve orada çürümeye devam eder. Bağırsaklardaki çürüme kandaki lökositleri (akyuvarlar) arttırır. Bağışıklık sistemi bu duruma karşı koruma programı geliştirmek zorunda kalır. Bu hata, her yemekle birlikte tekrarlandıkça, bağışıklık yetmezliğine kadar götürür.

Ancak taze meyve ve sebzelerin lifleri, çekirdekleri ve kabuklarında böyle bir tehlike sözkonusu değildir. Bunlar bağırsaklarda yaşayan yararlı mikropları arttırır. Bunun için meyve ve sebzeleri kabuklarıyla ve birkaç çekirdeğiyle birlikte yemek gerekir.

İYİ ÇİĞNEMENİN YARARLARI

- Yemeği iyi çiğneyen, az çiğneyene göre, daha az yer içer. Çünkü besinden aldığı enerjiyi eksiksiz kullanmış olur.
Karışık yenen yemeğin zararı azalır.
- Sindirim süreci kısalır.
- Mide, pankreas, karaciğer ve bağırsakların işi kolaylaşır.
- Çok daha az enzim (insülin dahil) harcanır.
- Mide, bağırsak, karaciğer, pankreas, bağışıklık sistemi, diyabet, tümör, kanser, alerji, diş, sinir ve ruh hastalıklarından emin olunur.
- Mevcut olan hastalıklar hafifler.
- Şişmanlığın önüne geçilir, v.s.

Büyük alimler uyuşturucu, sigara, alkol bağımlılığı gibi psikolojik, ruhsal ve sinirsel hastalıkların temelinde az çiğnemenin yattığı konusunda hemfikirdir. İyi çiğnenmeyen yemek karaciğer, dalak ve kalp için ağır bir yüktür.
Sayfa: [1] 2 3 ... 10