Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hiv Pozitif Ünlüler  (Okunma sayısı 442 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yastikyorgan

• Katılımcı Üye
  • *
Hiv Pozitif Ünlüler
« : Nisan 16, 2018, 09:48:33 ÖS »
Herkese Merhaba. Bugünün bence en dikkat çeken ve birçok internet haber sitesinde yayınlanan haberi. Bizim için iyi mi kötü mü bilemedim. Umarım tabuları yıkmaya devam eder tüm dünya🙏

Ünlü Avusturyalı travesti şarkıcı Conchito Wurst, HIV taşıyıcısı olduğunu açıkladı. Wurst, “Uzun yıllardır HIV pozitif virüsü taşıyorum” dedi.

TAŞIDIĞI virüsün bulaşıcı olmadığını belirten şarkıcı, kendisine şantaj yapılmak istenmesi nedeniyle kamuoyuna HIV taşıdığını açıkladı. 2014 yılında Avusturya’ya Eurovision Şarkı yarışmasında birincilik kazandıran Wurst, eski erkek sevgilisinin HIV taşıdığını basına sızdıracağını söyleyip şantaj yaptığı için açıklamak zorunda kaldığını dile getirdi. Wurst, “Kimsenin beni tehdit ederek hayatımı mahvetmesine izin vermem” diyerek şantaja boyun eğmediğinin mesajını verdi.

Wurst’un yakın çevresi, ailesi ve şimdiye kadarki sevgilileri teşhisten haberdar olmalarına rağmen sanatçının özel hayatına olan saygılarından dolayı durumu gizli tutuyorlardı. Wurst yaptığı açıklamada ayrıca “Açıklamak daha iyi oldu. Böylece benzer durumda olan kişilere de biraz cesaret vermiş oldum” dedi.

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Hiv Pozitif Ünlüler
« Yanıtla #1 : Nisan 16, 2018, 10:16:18 ÖS »
Sakalli ablama helal olsun simdi daha cok sevdim 8)

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • nefes alıyorsak umut var demektir.
« Yanıtla #2 : Nisan 16, 2018, 11:34:40 ÖS »
Gerçekten bravo. Eurovision da izlemiştik görmüştük. Zaten marjinal bir duruşu var sakalları sayesinde. Bu yaptığı açıklama da yine kendine yakışır bir davranış olmuş. Cesur bir insan. Ve özgür. Orada insanlar özgür çünkü. Bravo yeniden...

Air

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Nisan 17, 2018, 12:58:51 ÖÖ »
👏👏👏👏

bilebilelades

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Nisan 17, 2018, 01:28:21 ÖÖ »
Tabular yıkilmaya mahkumdur. Bu gün imkansiz gelen seyler yarin hep olur ve yarin olup düne bakildiginda insanlar ne kadar da cahilmis denilip gülüp gecilir. Sürü pskolojisi tüm insanlik icin gecerlidir. Bu gun o sanatci cesaret gösterir yarin bir digeri sonra da biz :)
« Son Düzenleme: Nisan 17, 2018, 04:33:28 ÖÖ Gönderen: bilebilelades »

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Nisan 17, 2018, 07:28:08 ÖÖ »
Bence de helal olsun. Çok hoş ve kendine has bir tarzı olan bir sanatçı abimiz/ablamız o.
Başka da vardır ünlüler bence. Nihayetinde hepimiz insanız.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Nisan 17, 2018, 08:53:21 ÖÖ »
şimdi türkiyede ünlü biri ben hiv pozitifim diye açıklasa nasıl bi linç kampanyası ile karşılaşır diye düşünüyorumda :)

özellikle aşırı sağ medya o ünlüyü nasıl yerden yere vurur düşünmek bile istemiyorum..layığını buldu, kimbilir ne haltlar karıştırdıda hiv oldu , arayan belasını bulurmuş gibi ne manşetler görürdük akit vs.gibi medya organlarında..

bu arkadaş bence yatsın kalksın türkiye gibi önyargının olduğu bi ülkede yaşamadığına dua etsin...

bizim memlekette millet eşine,ana ,babasına,kardeşine itiraf  edemiyorken durumunu ,tanınan bi sanatçının bunu bütün kamuoyuna açıklaması gerçekten büyük cesaret işi...

çok yakın zamanda levent kırca ve yaşar nuri öztürk gibi kanserden vefat eden insanların arkasından bile malum basın nerdeyse zil takıp oynayacaktı...sanki bütün kanser olanlar ateist yada deistmiş gibi...yada dini bütün insanlar 100 yıl yaşıyorda inançsız insanlar toptan kanser oluyormuş gibi...garip bi coğrafyada yaşıyoruz kısacası...

Kullanıcı teşekkür etti: mucizelereinan, mehmet0909

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Nisan 17, 2018, 09:23:26 ÖÖ »
istermisiniz bu travesti arkadaş sitemize üye olsun...acil yardım edin,tanı aldım?  falan diyerekten konu açsın..:) ;D

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Nisan 17, 2018, 09:58:18 ÖÖ »
Kim bilir daha kimlerde var bilmiyoruz. O tehdit eden şerefsiz amacina ulasamadi.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #9 : Nisan 17, 2018, 10:51:57 ÖÖ »
Kendisi drag queen, travesti değil bunu düzelteyim öncelikle.

Cesareti ve güçlü duruşu alkışlanıcak bişey, bravo doğrusu.. Esaslı bi insan
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • nefes alıyorsak umut var demektir.
« Yanıtla #10 : Nisan 17, 2018, 10:56:18 ÖÖ »
şimdi türkiyede ünlü biri ben hiv pozitifim diye açıklasa nasıl bi linç kampanyası ile karşılaşır diye düşünüyorumda :)

özellikle aşırı sağ medya o ünlüyü nasıl yerden yere vurur düşünmek bile istemiyorum..layığını buldu, kimbilir ne haltlar karıştırdıda hiv oldu , arayan belasını bulurmuş gibi ne manşetler görürdük akit vs.gibi medya organlarında..

bu arkadaş bence yatsın kalksın türkiye gibi önyargının olduğu bi ülkede yaşamadığına dua etsin...

bizim memlekette millet eşine,ana ,babasına,kardeşine itiraf  edemiyorken durumunu ,tanınan bi sanatçının bunu bütün kamuoyuna açıklaması gerçekten büyük cesaret işi...

çok yakın zamanda levent kırca ve yaşar nuri öztürk gibi kanserden vefat eden insanların arkasından bile malum basın nerdeyse zil takıp oynayacaktı...sanki bütün kanser olanlar ateist yada deistmiş gibi...yada dini bütün insanlar 100 yıl yaşıyorda inançsız insanlar toptan kanser oluyormuş gibi...garip bi coğrafyada yaşıyoruz kısacası...

@bedevi doğru söze ne hacet...

Kullanıcı teşekkür etti: bedevi