Mavi-Banner

Gönderen Konu: Soru - Yorgunluk ve baş ağrısı  (Okunma sayısı 189 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ertn

• Yeni Üye
  • *
Soru - Yorgunluk ve baş ağrısı
« : Nisan 16, 2018, 09:24:12 ÖÖ »

Arkadaşlar merhaba,

Bir sorum olcaktı, henüz ilaç tedavisine başlamadım; fakat merak ettiğim olay, ilaç tedavisine başlayınca bu yorgunluk ve baş ağrısı geçiyor mu, doktorum sanki bu konuda evet hepsi gidecek demişti ama size de sormak istedim, halsizlik çok fazla arttı da son zamanlarda,

Teşekkürler..

Pappie

• Üye
  • *
Ynt: Soru - Yorgunluk ve baş ağrısı
« Yanıtla #1 : Nisan 16, 2018, 09:54:29 ÖÖ »
Halsizligin artmasi henuz tedavi olmadigin icin o zehirli virusunde kaninda gezmesi demektir cogalarak..oyuzden bir an once ilac tedavisine baslamalisin  arkadasim..burda bir iki ayda bile rna negatif olan arkadaslari goruyoruz sende gec kalma ki vucuduna zarar vermesine izin verme!

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Nisan 16, 2018, 12:54:09 ÖS »
Hiv kaynaklı ise bu şikayetlerin, tedavi ile geçecektir. Ancak halsizlik ve baş ağrısının başka sebepleri de olabilir tabi kansızlık, vitamin eksikliği, migren, tansiyon, depresyon vs.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

[email protected]

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Nisan 16, 2018, 01:18:57 ÖS »
3 senedir ilaç tedavisi alıyorum. Virüs saptamaz düzeyde olmasına rağmen ara ara yorgunluk ve baş ağrısı bende de oluyor. Hiv ile bağlantısı olduğunu düşünmüyorum. Yorgunluk, stres, uykusuzluk, tansiyon vb.olabilir.
Bu aradw ilaç tedavisine bir an önce başlamanı tavsiye ederim. Sağlıklı günler dilerim

Gokkusagi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Nisan 16, 2018, 01:35:32 ÖS »
Bu söylediğin şikayetler çok genel olduğu İçin cevap vermesi zor. Ama şöyle söyleyeyim; bakılmadık, araştırılmadık birşey bırakmıyorlar tedaviye başladığında. Normalde olduğumdan daha fazla korunduğumu söyleyebilirim. Hem bu şikayetlerin biter hem de sen güzel bir tedavi süreci geçirirsin umarım. CD4 sayın ve hiv RNA sonuçların çıktığında daha net konuşabiliriz...
Gri gökler, sadece geçmekte olan bulutlardır.

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Nisan 16, 2018, 03:38:11 ÖS »
tedaviye  neden  hala  baslamadin peki ?

Taurus

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Nisan 16, 2018, 06:41:06 ÖS »
bu problem bende de var gibi. Geçen hafta 2-3 gün boyunca başım döndü. Ama geçti. Mevsim değişikliği de etkiliyor olabilir. Çoğu kişide aynı problem var. Benim yalnız gözlerimde de bir sıkıntı var gözden olabilir. Şu sıralar gözlerim inanılmaz ağrıyor. Göz dinlendirmek için etkili bir çözüm önerisi olan varsa yazarsa sevinirim. Göz doktoruna gitmem şu sıralar mümkün değil. Herkes gözlerini çizelim diyor. Çizdirmek istemiyorum. 17 yıldır gözlük veya lens kullanıyorum ve gidebildiği kadar bu şekilde gitsin istiyorum.