Mavi-Banner

Gönderen Konu: MEDULA kapandıktan sonra ilaç alım süresinin hesaplanması?  (Okunma sayısı 91 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dejavu

• Katılımcı Üye
  • *
Bir süredir aklıma şu soru takılıyor...

MEDULA'yı kapattırdık ve artık en erken reçete yazdırma süresini göremiyoruz e-devlet üzerinden.

15 gün önce ilaç yazdırabilme hakkımız var.

Diyelim ki ben daha önce birkaç defa erken yazdırdım ama kaç gün önce yazdırdığımı hesaplayamıyorum çünkü en son muayene olmaya gittiğim tarih belki reçete yazılan tarih olmayabilir ve bunu hatırlamayabilirim. Üstüne bir de ilacı fazla ya da eksik alırsam tarihi hesaplamak benim için çok daha güç olacak.

Peki eczacımız bu süreyi görebiliyor mu? Yani şu tarihten itibaren ilaç yazdırabilirsin diye sistemde görebilmesi lazım değil mi?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: MEDULA kapandıktan sonra ilaç alım süresinin hesaplanması?
« Yanıtla #1 : Nisan 16, 2018, 07:16:10 ÖÖ »
Evet görüyor ve bana verdikleri fişte ilaç bitme tarihim bile yazıyordu.

Elinde kalan ilaç sayısına bakabilirsin tabi hiç ilaç aksatmadıysan elinde on beş ilaç kaldığı andan itibaren yazdırabiliyorsun.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

yanlızadam

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: MEDULA kapandıktan sonra ilaç alım süresinin hesaplanması?
« Yanıtla #2 : Nisan 16, 2018, 02:29:23 ÖS »
Arkadaşlar, ben özel banka sigortasına bağlıyım. SGK ile işim yok yani. Medula sistemi benim ile ilgili değil diye biliyorum. Yanlış mı acaba? İlaçlarımı sadece anlaşmalı eczanelerden alabiliyorum ve onlar mecburen görüyorlar. yaşadığım şehirden değil, başka bir şehirden alıyorum ilaçları. Yine de kapattırmam gerekir mi Medula yı?