Mavi-Banner

Gönderen Konu: Sevgilim  (Okunma sayısı 1065 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tween

• Katılımcı Üye
  • *
  • korkma ! test ol
Ynt: Sevgilim
« Yanıtla #15 : Nisan 16, 2018, 03:43:14 ÖS »
bu ne ya, iki oldu benzer durumlarla ilgili başlık açılıyor !! ilkine verdiğim cevapta etik olarak değerlendirmedim ama buna dayanamadım. tedavi al yada alma , ne güzel kondomla başlıyorsun ilişkiye neden ve hangi düşüncene yenilerek çıkarıyorsun kondomu ve içe boşalıyorsun, sonrada gelip burda pişmanlık duyuyorsun ve günah çıkarmaya çalışıyorsun !!

Bulaş ihtimali neredeyse sıfır, ama bunu neden yapıyorsun ? O an ne düşünüyorsun , kendine önce bunu sor
hiv'in belirtisi olmaz, delirtisi olur ! olunacak tek bir test kesin çözümdür.

Kullanıcı teşekkür etti: Angelowic

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #16 : Nisan 16, 2018, 05:39:33 ÖS »
Bir kaç doktorla konuştum onlarda tedavi altındayken bir sıkıntı olmaz hatta biz bazı hastalarımıza eşinin adet olacağı zaman aralıkları var onlara normal yoldan bebek yapın diye de söylüyoruz dedi.

Tabi ben yinede kondom kullanmaya devam edecrğim merak etmeyin

acık konuşayım senin durumun zerre umurumda degil.
Umarım kızcagız negatiftir. İnsanların kanına girme

Kullanıcı teşekkür etti: Carsonfrankie, Angelowic

bilebilelades

• Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Nisan 16, 2018, 06:32:44 ÖS »
Merak etmeyin nedir ya bizene biz neden merak edelim. Bizim korkumuzdan mı korunup korunmayacaksın. Sen kendi kendine ver bu sözü.

Kullanıcı teşekkür etti: Arutha, Angelowic

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • nefes alıyorsak umut var demektir.
« Yanıtla #18 : Nisan 16, 2018, 06:55:37 ÖS »
Ah ahhhh @Arutha katılıyorum.

Malesef ki Hiv bireylerin normal insanlara göre daha dikkatli olması gerektiğinin bilincini anlayamıyoruz, idrak edemiyoruz...

Kullanıcı teşekkür etti: Arutha

gameoff

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Nisan 17, 2018, 12:38:38 ÖÖ »
İçine boşalma olmadı ki çok kısa sürelerle oldu kondom çıkartıp yaptığımız.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Nisan 17, 2018, 10:58:10 ÖÖ »
İçine boşalma olmadı ki çok kısa sürelerle oldu kondom çıkartıp yaptığımız.

Detay vermene gerek yok @gameoff bundan sonra daha dikkatli ol yeter. Ve dua et bulaş olmamıştır diye. Sana değil ona yazık...

yanlızadam

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Nisan 17, 2018, 01:06:34 ÖS »
@gameoff arkadaşım, sana biraz sert cevaplar verildi ama Arkadaşlar haklı. Burada evli olup eşine bile durumunu anlatamayan kişiler var. Sen maalesef çok rahat davranmışsın. 5 ay önce hiv + olduğunu öğrendin ve korunmasız ilişkiye girdin.  Sende ki cesarete hayret ettim. Kusura bakma ama cahil cesareti diyeceğim. Yıllardır tedavi gördüğümüz ve rna mız negatif olmasına rağmen korunmadan ilişkiye cesaret edemiyoruz.
Şimdi yapacağın şey bence şu; hepatit olabilir bende deyip, kız arkadaşını al ve doktora götür, hemen test yaptır. Artık hiv çıkarsa, ikinizde de olduğundan dolayı işin biraz kolaylaşır. Beraber tedaviye devam eder ve kendinize ona göre bir yol çizersiniz.

LaLaLand

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Nisan 17, 2018, 11:11:13 ÖS »
Hassas davranmayı abartıyoruz bence. Burada yapılan bariz bir istismar var. Ne demek pozitif olduğunu bildiği halde kondomsuz ilişkiye girmek? Bunun alttan alınacak, anlayışlı olunacak tarafı yok. Sır saklarsın ama partnerini güvenceye alıp saklarsın. Benim de gecebirlik partnerim oluyor. Bir daha hayatım boyunca görmeyeceğim belki de ama kondomsuz asla yapmıyorum. Gerekirse kavga arıza çıkartıyorum.

Adam kendi sevgilisinin sağlığını düşünmemiş? Biz niye adamın psikolojisini düşünelim...

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Nisan 18, 2018, 08:59:35 ÖÖ »
@LaLaLand haklısın dostum...

Kullanıcı teşekkür etti: LaLaLand

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #24 : Nisan 18, 2018, 06:51:15 ÖS »
Hassas davranmayı abartıyoruz bence. Burada yapılan bariz bir istismar var. Ne demek pozitif olduğunu bildiği halde kondomsuz ilişkiye girmek? Bunun alttan alınacak, anlayışlı olunacak tarafı yok. Sır saklarsın ama partnerini güvenceye alıp saklarsın. Benim de gecebirlik partnerim oluyor. Bir daha hayatım boyunca görmeyeceğim belki de ama kondomsuz asla yapmıyorum. Gerekirse kavga arıza çıkartıyorum.

Adam kendi sevgilisinin sağlığını düşünmemiş? Biz niye adamın psikolojisini düşünelim...
Bir de arkadaşın libidosu zirve.
Tanı aldıktan 5 ay sonra durulmuyor ve masumların kanına giriyor.
Biraz sabret be adam.

LaLaLand

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Nisan 18, 2018, 10:26:39 ÖS »

Biraz sabret be adam.

O ap ayrı bir olay. Şahsen benim libidom yerlerdeydi ilk 6 ay. Bırak seks, masturbasyon bile hak getire.

Böyle şeyler bizi de etkliyor. Doktorla konuşuyorum. Hiv + hastayı neredeyse karantinaya alıp tedavi etmekten bahsediyor. (gerçi alanı enfeksiyon değil) Mümkünatı olsa hiç bakmayacak. Korkuyor kasten bulaştırabilir diyor. Benzer görüşlere sahip paranoyak doktorlar böyle hikayeleri duysa sonraki hiv+ hastasına nasıl iyi davranabilir? Ona ön yargıyla yaklaşacak, kalbini kıracak, tedaviden soğutacak belki de.

Yapıcı, destekleyici, moral düzeltici eleştiri başkadır, karşındakinin kendini acilen düzeltmesi için yapılan katı eleştiri bambaşkadır.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Nisan 19, 2018, 03:43:48 ÖS »

Biraz sabret be adam.

O ap ayrı bir olay. Şahsen benim libidom yerlerdeydi ilk 6 ay. Bırak seks, masturbasyon bile hak getire.

Böyle şeyler bizi de etkliyor. Doktorla konuşuyorum. Hiv + hastayı neredeyse karantinaya alıp tedavi etmekten bahsediyor. (gerçi alanı enfeksiyon değil) Mümkünatı olsa hiç bakmayacak. Korkuyor kasten bulaştırabilir diyor. Benzer görüşlere sahip paranoyak doktorlar böyle hikayeleri duysa sonraki hiv+ hastasına nasıl iyi davranabilir? Ona ön yargıyla yaklaşacak, kalbini kıracak, tedaviden soğutacak belki de.

Yapıcı, destekleyici, moral düzeltici eleştiri başkadır, karşındakinin kendini acilen düzeltmesi için yapılan katı eleştiri bambaşkadır.

@LaLaLand ben geçenlerde birine yorum yapmıştım. Konu yine aynı. Alkol almış ve gece ne yaptığını hatırlamıyormuş şahıs. Biri ile beraber olmuş korunmadan. Sarhoştum diyor. Sen olsan ne dersin? Kendine güvenemiyorsan içme diye yorum yaptım bana başka arkadaşlar neden öyle tepki veriyorsun dediler.

Ben yaptığının hata olduğunu, kendini acilen düzeltmesi gerektiğini, bunun basit bir şey olmadığını dile getirdim.

Evet katı yorumlar yapılmalı hak edene.

Korunun arkadaşlar. Takın yada taktırın şu kondomu! !!

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #27 : Nisan 19, 2018, 07:05:28 ÖS »

Biraz sabret be adam.

@LaLaLand ben geçenlerde birine yorum yapmıştım. Konu yine aynı. Alkol almış ve gece ne yaptığını hatırlamıyormuş şahıs. Biri ile beraber olmuş korunmadan. Sarhoştum diyor. Sen olsan ne dersin? Kendine güvenemiyorsan içme diye yorum yaptım bana başka arkadaşlar neden öyle tepki veriyorsun dediler.

Ben yaptığının hata olduğunu, kendini acilen düzeltmesi gerektiğini, bunun basit bir şey olmadığını dile getirdim.

Evet katı yorumlar yapılmalı hak edene.

Korunun arkadaşlar. Takın yada taktırın şu kondomu! !!
sen iyi birisin Angel.
Ama forumdaki herkes oyle degil.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #28 : Nisan 19, 2018, 08:15:52 ÖS »
@Arutha teşekkür ederim. Çok daha iyi insanlar var. Sizler gibi..

Dünyayı iyilik kurtaracak. İyi insanlar..

LaLaLand

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #29 : Nisan 20, 2018, 02:22:49 ÖÖ »
@Angelowic okudum o yazıları dün tesadüfen, sitede geziyordum. Evet, bayağı haşlamışsın.  ;D