Mavi-Banner

Gönderen Konu: Doktorun söyledikleriyle yaptirdığım testin çatışması  (Okunma sayısı 164 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Erkanka

• Yeni Üye
  • *
Egitim arastirma hastanesinde 57. Gun elisa testi olmuştum (anti hiv= 0.21negatif) cikmisti. Doktora kacinci nesil diye sordugumda kafani takma onlara bu sonuc %90 doğrudur 3. Ay saglik ocaginda testini tekrarlatabilirsin dedi. Bende hastanede kullanilan cihaz kacinci nesil diye hastaneye mail attim hastanemizde 4. Kusak elisa testi kullanilmaktadir dediler. Kafami şu karistirdi doktor neden %10 luk bir aralik biraktı ki 4. Nesil testler 45 ten sonra kesine yakin sonuc verirken doktorun boyle demesi kafami karistirdi.Bu konuda kime neye  inanmaliyim bana yardimci olursaniz cok sevinirim.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Doktorun söyledikleriyle yaptirdığım testin çatışması
« Yanıtla #1 : Nisan 14, 2018, 06:37:12 ÖS »
Egitim arastirma hastanesinde 57. Gun elisa testi olmuştum (anti hiv= 0.21negatif) cikmisti. Doktora kacinci nesil diye sordugumda kafani takma onlara bu sonuc %90 doğrudur 3. Ay saglik ocaginda testini tekrarlatabilirsin dedi. Bende hastanede kullanilan cihaz kacinci nesil diye hastaneye mail attim hastanemizde 4. Kusak elisa testi kullanilmaktadir dediler. Kafami şu karistirdi doktor neden %10 luk bir aralik biraktı ki 4. Nesil testler 45 ten sonra kesine yakin sonuc verirken doktorun boyle demesi kafami karistirdi.Bu konuda kime neye  inanmaliyim bana yardimci olursaniz cok sevinirim.

4.nesil testlerde 45 gün yeterlidir. Binde bir ihtimal sonradan dönme ihtimali varmı dünya üzerinde belki 1-2 vaka saptanmiştir  tam bilmiyorum. Bence doktorun fazla pipirikli. Konuyu kapat. Ama için rahat etmeyecekse 90.günde de test ol bişey kaybetmezsin.

Kullanıcı teşekkür etti: guffy