Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hiv Rna Kantatif  (Okunma sayısı 152 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nuup

• Yeni Üye
  • *
Hiv Rna Kantatif
« : Nisan 14, 2018, 02:26:33 ÖÖ »
Selamlar arkadaslar,

gecen hafta ilaç yazdırmak için gittiğimde rutin kan testi yaptırdım.. az önce sonuclarımı kontrol etme sansım oldu lakin hiv rna negatif olmasına ragmen önceki testlerde suan asagıda kopyaladıgım sekilde acıkcası pek bir sey anlamadım cd4 sayım 897 ama hiv rna kantatif ve genom kafamı karıstırdı. raporda H yani yuksek olarak gosteriyor. ayrıca 3 yıldır stribild kullanıyorum. yardımcı olursanız cok sevinirim.. Hoşcakalın...

Test Adı                                                  Sonuç     Birim                              Referans Değerleri

HIV RNA, Kantitatif                                  H 48      IU/mL                               NEGATIF
HIV RNA, kantitatif (Genom sayısı)            H 22      Kopya/ mL                        NEGATIF
RNA HIV, Kantitatif                                  H 48       IU/mL                             NEGATIF

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Hiv Rna Kantatif
« Yanıtla #1 : Nisan 14, 2018, 09:37:04 ÖÖ »
50 altı negatif kabul ediliyor ve 50 altında oynamalar olabiliyor şekildeki gibi. Kafana takma. Hatta diyelim bir süre sonra rna 100 veya 200 geldi bu da bliptir, kafana takmaman lazım. Direnc gibi durumlarda saglam ve hep yukarı dogru bir yükseliş olur. 50 altı hepimizin oynuyor önemli olan negatifliğinin devam etmesi.

nuup

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Nisan 14, 2018, 12:33:41 ÖS »
cok tesekkur ederim kafama cok takıldı sabaha kadar uyuyamadım desem yeridir.. biraz arastırma yapmaya calıstım ama pek de birsey anlamadım. ilaç kullanmama ragmen neden böyle oldu düşündüm durrdum. peki bu oynamaların sıfırlandığı durumlar oluyor mu acaba?

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Nisan 14, 2018, 12:54:27 ÖS »
cok tesekkur ederim kafama cok takıldı sabaha kadar uyuyamadım desem yeridir.. biraz arastırma yapmaya calıstım ama pek de birsey anlamadım. ilaç kullanmama ragmen neden böyle oldu düşündüm durrdum. peki bu oynamaların sıfırlandığı durumlar oluyor mu acaba?

Oluyor bu biraz makineyle de alakalı bir durum. Mesela benim 9 çıkmıştı sonuc bir seferinde. Daha öncekinde negatif yazıyordu sadece. Bizim için önemli olan 50 altında kalması sürekli yükselişe geçmemesi. 9 yazar 49 yazar sadece negatif yazar önemi yok.
Sonucta bu virüsleri vücuttan tamamen atamıyoruz. İlaç organlardan kana atlayan zehirli balıkları(virüslerimizi) öldürüyor. Bu balıkların amacı karada değil su da yaşamak, o nedenle onlar suya atladıkca bizim balıkçı teknesi onları bulup öldürüyor. O an su da kac balık oldugu önemsiz., birazdan yakalanacak. Hiç güzel uykularını kaçırma dostum sıkıntılı bir durum değil.

nuup

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Nisan 14, 2018, 02:07:19 ÖS »
cok tesekkür ederim tekrardan rahatladım valla. pazartesi doktorla görüşmeye gidicegim.. mutlu günler keyifli haftasonları diliyorumm. sağlıcakla kalın hepiniz..

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Nisan 16, 2018, 07:40:52 ÖÖ »
Kopya sayısı önemli senin 22 kopya çıkmış
Eskiden zaten 50 kopya altı ölçülemiyordu negatif deniyordu şimdi işlemler daha hassas

Kural olarak 200 kopyaya kadar olan ve sonraki kontrollerde tekrar negatife dönen oynamalar önemsizdir blip denir. Çok sık görülür. Kafaya takma. Tedavini aksatmadıkça bir şey olmaz.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: mazhar