Mavi-Banner

Gönderen Konu: çokkk acillll  (Okunma sayısı 931 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kbrslm

• Katılımcı Üye
  • *
çokkk acillll
« : Nisan 11, 2018, 08:40:32 ÖS »
arkadaşlar 3 gündür baş dönmesinden işe gidemiyorum rapor aldım eczaneden sağa dönüyorum başım dönüyo sola aynı geçiyor gibi sonra gene bianda bi geliyo kusuyorum yatağa düşüyorum baş dönmesi hayatmı mahfetti 3 gündür yaşayan var mı yada bilgisi olan varsa aydınlatsın lütfen sağolun

Gokkusagi

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: çokkk acillll
« Yanıtla #1 : Nisan 11, 2018, 10:12:24 ÖS »
Merhba. Anladığım kadarıyla sende ilaç kullanıyorsun. Ben genvoya kullanıyorum ve özellikle genvoya kullanmaya başladığımdan beri alkol eşiğim çok düştü. Alkol aldıysan ve ertesi güne kalacak kadar içtiysen, baş dönmesi ve kusmaya bu neden olmuş olabilir. Ben de dün ayrı şeyi yaşadım. Önceki gününde alkol almıştım. İlac alkolün vücutta yıkımını sağlayan sistemlerden birini yavaşlatıyor olsa gerek. Gün boyu kustum, işe bile gidemedim.
Eğer yediğin birşey dokunduysa gıda zehirlenmesi yaşıyor olabilirsin. Ayrıca bu tarz durumlar İçin evde bir adet metpamid bulundurmayı unutma.
Bu arada bolca sıvı tüketmeyi unutma. Çoğu gıda zehirlenmesi 72 saat içinde geçer. Yarın halen geçmemişse acilen bir doktora başvur.
Gri gökler, sadece geçmekte olan bulutlardır.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Nisan 11, 2018, 11:43:57 ÖS »
Tansiyon problemin olabilir mi? Yeni tanı değilsin. Olsan yan etki olabilir derdim ama... Yorgun da olabilirsin. Bi nörolojiye görünmende fayda var. Boş bi zamanında hem enfeksiyon doktoruna hem bir nöroloğa danış derim. Bende de olurdu o. Ateşli grip olacağım zamanlarda eskiden.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • nefes alıyorsak umut var demektir.
« Yanıtla #3 : Nisan 11, 2018, 11:51:37 ÖS »
Üç gündür bu şekildeysen hastaneye neden gitmiyorsun :( @kbrslm

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Nisan 12, 2018, 02:26:19 ÖÖ »
arkadaşım , baş dönmesi ve kusma gibi belirtiler çok farlı hastalıkların işareti olabilir,

konuyu ciddiye almalı ve hemen  doktora başvurmalısın.

evde kendi kendine geçmesini bekleyenezsin...

Tombik07

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Nisan 12, 2018, 02:37:59 ÖÖ »
Vertigo olabilir... banada olmus 1 yada 2 hafta icinde duzelmisti yattigin yerde bile kafasi donuyo insanin...

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Nisan 12, 2018, 07:07:21 ÖÖ »
Selamlar. @kbrslm      öncelikle çok geçmiş olsun.
Bir şeyi merak ettim onunla başlayayım eczaneden ne raporu aldınız.?
Bu belirtiler bir çok şeyden kaynaklanabilir ilk akla gelen kulak içi kristallerinizin oynaması ki bu halk arasında vertigo olarak adıyla bilinir önce bir KBB doktoruna görünün orası sizi ya tedavi eder yada nörolojiye yönlendirebilir. Ama mutlaka doktora gidinki eski yaşam konforunuza ulaşıp rahat edin. Tekrar çok geçmiş olsun
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.

Kullanıcı teşekkür etti: kbrslm

Marco3434

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Nisan 12, 2018, 08:57:05 ÖÖ »
orta kulak kristallerinde oynama olmuş olabilir, bence kbb doktoruna görün

Kullanıcı teşekkür etti: Angelowic

heavy-stuff

• Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Nisan 12, 2018, 11:54:43 ÖÖ »
genvoya kullaniyorum, 2 haftadir suren ve gidip gelen bas donmelerim icin dahiliye, noroloji, enfeksiyon ve kbb sirayla gorundum. en sonda ic kulak mri cekildi, sag tarafta yuzde42 denge kaybi olmus. bas donmemin sebebi denge sorunum.
simdi betaserc ilac kullaniyorum. gun icinde ara ara ataklarim geliyor ama en buyuk sebebi stress, ne zaman kizarsam yarim saat sonra dunyam gene donmeye basliyor.
ceken bilir allah kimseye tattuirmasin bunu

ayrica kulaklariniz tikali kaliyor
biraz can sikici bir durum

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Nisan 12, 2018, 12:08:45 ÖS »
Kuzenimde olmuştu @Marco3434 dediğin şekilde. KBB de tedavi oldu ve iyileşti.

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Nisan 12, 2018, 04:30:04 ÖS »
@heavy-stuff sizede çok geçmiş olsun betaserc olamazsa olmazıdır ama eğer devam ederse ve denge kaybınız  kristal kaynaklı ise onu yerine oturtmak icin epley manevrası denen bi tedavi var. Doktor seni 15 er saniyelik araliklarla sekilden şekile sokuyor sonrasında evdede aynılarını devam ediyorsun  tabi icin dışına çıkıyor ama en azından 5 yada 10 seansta benimki düzelmişti  her gün çekmekten bin kat ıyidir. Acil şifalar dilerim.
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.

kbrslm

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Nisan 12, 2018, 05:19:34 ÖS »
arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim özele gittim kbb ye anlattı doktor ilaç verdi beklicem bakalım.
bu arada siteye giremedim erken yazacaktım ama yasaklandınız yazısı çıktı şimdi erişebildim

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Nisan 12, 2018, 06:16:29 ÖS »
@kbrslm geçmiş olsun arkadaşım.
Bu arada yasaklandınız hatası içinse tarayıcı değiştirmenizi tavsiye ederim.

kbrslm

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Nisan 12, 2018, 06:31:50 ÖS »
@Penthos pardon sağlık ocağından almıştım yanlış yazmışım
@Angelowic  değiştirdim reset attım düzeldi teşekkür ederimmmm..

Kullanıcı teşekkür etti: Angelowic

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Nisan 13, 2018, 04:57:12 ÖÖ »
arkadaşlar 3 gündür baş dönmesinden işe gidemiyorum rapor aldım eczaneden sağa dönüyorum başım dönüyo sola aynı geçiyor gibi sonra gene bianda bi geliyo kusuyorum yatağa düşüyorum baş dönmesi hayatmı mahfetti 3 gündür yaşayan var mı yada bilgisi olan varsa aydınlatsın lütfen sağolun
Aldığın ilaca bağlı olduğunu sanmam çünkü biranda olan birşey.vertigo gibi nörolojik birşey olabilir.bir nöroloji uzmanına git bence..