Mavi-Banner

Gönderen Konu: BANA BULAŞTIRAN KİŞİ !  (Okunma sayısı 1132 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: BANA BULAŞTIRAN KİŞİ !
« Yanıtla #15 : Nisan 12, 2018, 08:24:56 ÖÖ »
bana kalırsa bulaşın heteromu ,gaymi ağrılıklı olduğunu bilmek mümkün değil...kayıtlı olmayan bi sürü hasta var..onuda bırak kayıtlı olan gayleri tespit etmek mümkün değilki...adamın ne malum cinsel tercihi...bunun istatisliğini tutmak bana göre çok mümkün değil..

her zaman dediğim bi şey var..bu hastalığın en büyük 2 sıkınıtısı...önyargı ve ilaca ulaşamayan kesim...

şimdi tc vatandaşı olanların bi şekilde tedavi alıp bulaştırıcılığı ortadan kalkıyor..ama yabancı statüsündeki insanların tedavi alma imkanları yok ne yazıkki.. bu insanlarda bilerek yada bilmeyerek hastalığın yaygınlaşmasına sebep oluyor bence..

geçen gün haberlerde görmüştüm..silivride yabancı sex işçilerinin bi çoğunda hiv virüsüne rastlanmış...şimdi bunlarla yatan kişi ertesi gün karısına,ondan sonraki gün başka bi sex işçisine bulaştırıyor..ondan sonra hastalık çığ gibi yayılıyor..

demem oki: gay yada hetero bulaşı çok önemli değil..ama yabancı sex işçileri büyük sıkıntı...diyeceksinizki yakalanan sınırdışı ediliyor..iyide deport edilene kadar kimbilir kaç kişiye bulaştırıyor..

not:  bu arada bende özbek bi sex işçisinden enfekte oldum ..

Kullanıcı teşekkür etti: Penthos, Angelowic

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • nefes alıyorsak umut var demektir.
« Yanıtla #16 : Nisan 12, 2018, 11:23:32 ÖÖ »
@bedevi ve @Penthos sonuç olarak bu hastalığın yayılması kaçınılmaz. Ve hepimizin ortak isteği bu durumun önüne geçilmesi. Cinsiyet ırk millet ayrımı yapılmadan. Belki de heterosexuel daha fazla hastalığın yaygınlaşmasında yada gay. Hiç önemli değil. Çiğ gibi büyüyen bir bela. Sinsice ve belli etmeden. Bedevi dediği gibi belki de çoğu bebek hiv doğuyor babasından dolayı. Ne kadar acı...

Kullanıcı teşekkür etti: Penthos

yanlızadam

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Nisan 12, 2018, 02:26:30 ÖS »
Ne kadar kötü bir durum.
Escinsel toplum da daha fazla ve hızlı yayılıyor demişti doktorum. Doğru galiba.

Selam @Angelowic
Doktorunuz bu bilgiyi hangi araştırma yada bilgiye dayanarak verdi bilemem ama kesinlikle yanlış.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Bulaşıcı Hastalıklar Daire Başkanlığı 2015 yılı Haziran ayı verilerine göre, HIV’in olası bulaşma yolu oranlarına bakıldığında heteroseksüel ilişki % 24,5, homoseksüel ya da biseksüel cinsel ilişki % 16,7 iken, damar içi madde bağımlılığı % 1 oranında. Nedeni bilinmeyen bulaşmalar ise % 56,7 ile ilk sırada.

Nedeni bilinmeyen %56,7 nedir acaba?  Yarısından fazla. İlk tanı aldığımda, doktor soruyor ama benim kafa başka yerde. Bilmiyorum dedim. Çünkü, o andaki şok etkisi ve geçmişim film şeridi gibi geçiyor gözümün önünden.
Bence bu oranlar cinsel tercih sıralamasına göre değil, hangi yolla bulaştı diye bakmak lazım. Cinsel ilişki ilk sırada tabi ki, ama, diğer bulaşı yollarını unutmamak gerekir.

Kullanıcı teşekkür etti: Penthos

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #18 : Nisan 12, 2018, 02:46:54 ÖS »
Bu oranlar yalan ve oynama yapılıyor Ola ki eşcinsel ilişki dendi yüzde 70 eşcinsel ilişki dendi istatislik bu yönde çıktı

Homofobik hükümet katılım payı getirir direkt olayın bu yönünü bilen doktorlar diğer bölümü ne dahil ediyorlar hastaları
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Kullanıcı teşekkür etti: yanlızadam, Angelowic

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Nisan 12, 2018, 04:55:46 ÖS »
@Penthos  hangi amaçla onu dediğinin farkındayım. Açıklamanda da dediğin gibi sen demiyosun birileri diyo. Halk sağlığı demişsin ben de salla onu dedim zaten. Sağlık Bakanlığı verileri bile doğru değil. Sana karş olmak için yazmadım zaten. Genel anlamda kandırmayalım kendimizi dedim. Ya da birileri bizi kandırmasın demek istedim.  Potato -Pateto... Anal yolla bulaşın daha kolay olduğunu biliyoruz. Ülkemizde gay birey sayısı da azımsanacak gibi değil. Bir uygulamaya giriyorsun kendi çevrenden en az 50-60 kişi gösteriyor.. Ben kendim de gayim. Nefret söylemi,ötekileştirme ya da sana karşıt bir yorum değildi dediklerim zaten. Burada biz birbirimize destek çıkıyoruz. Sebepsiz yere birbirimize girmenin alemi yok :) Ben seni de anladım sonradan açıklama gereği yapmanı da dostum ;)  Bu hastalık din,dil,ırk,cinsiyet ayırmıyor.. Onun da bilincinde olarak eşcinsel bulaş oranının daha yüksek olduğunu kestimek zor değil.. Ama aslında bisexler daha büyük tehlike çünkü hem eşcinsel hem erkek hem kadın hatta çocuk bulaş oranını arttırıyorlar..
« Son Düzenleme: Nisan 12, 2018, 05:34:24 ÖS Gönderen: turuncu »

Kullanıcı teşekkür etti: Penthos, Angelowic

Died

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Nisan 12, 2018, 08:38:41 ÖS »
Hiv oranı aslında dünya geneline baktığımızda çok düşük günümüzde 35-40 milyon kişi olduğu söyleniyor koskoca 7 milyar insan arasında genele vurduğumuzda gerçekten de oldukça düşük bir oran. Geldi bizi buldu bu illet bahtsız bedevi misali. Tüm dünyada yayılımı durdu nerdeyse Türkiye'de 4 kat artmış. Keşke daha dikkatli olsaydık zamanında ama neye yarar ki artık başa geldi bir kere 😔

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Nisan 12, 2018, 11:16:19 ÖS »
Sonuç olarak bu hastalık yayılıyor @Penthos @Died @turuncu @acısada_öldürmez
Cinsiyet ayrımı yapmadan yayılıyor. Hemde inanılır gibi değil.

Prezervatif takmaya utanan, zevk vermiyor et ete değmeden olmaz diye düşünen, eczaneden prezervatif istemeye yüzü olmayan, korunmak isteyen tarafa "merak etme hastalık yok bende" diyerek cephe alan, hatta "neden prezervatif olacak? Yoksa sen hastalıklı mısın? diyen insanlar var.  Ne üzücü değil mi?

Arkadaşlar biz yine şanslı olup hastalığımızı biliyoruz. İnanın bilmeyen ve hâlâ cinsel ilişki yaşamaya devam eden insanlar var, hastalığı masum insanlara yayan,   hasta olduğunu bilmeyen bilincsiz masum insanlar var. Çünkü hepsi bize bişey olmaz, eli yüzü düzgün yattığım insanların nede olsa diye düşünüyor.  %1 bile ihtimal vermeden sürekli sex yapıyorlar.

Dediğim gibi, kendimizi bilmek inanın en iyisi. Bilmeden sürekli hastalık yayan ve sürekli hasta olan yeni insanların olduğunu bilmek. Çıldırıyorum...

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu, Penthos

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Nisan 14, 2018, 05:07:40 ÖS »
Ben gizliden feysine meysine mesaj atardim sahte hesapla seni ihbar ederim diye. Sersem bilinçsiz herif bunun gibi pislikler yüzünden bulaştı bizlere. Utanmasam 2 kat kondom takicam. Biz niye dikkat ediyoruz vebal var. Ben hakkimi helal etmiyorum bile bile bulastiranlara. Allah hepsini kahretsin.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Nisan 15, 2018, 09:19:23 ÖÖ »
Ben gizliden feysine meysine mesaj atardim sahte hesapla seni ihbar ederim diye. Sersem bilinçsiz herif bunun gibi pislikler yüzünden bulaştı bizlere. Utanmasam 2 kat kondom takicam. Biz niye dikkat ediyoruz vebal var. Ben hakkimi helal etmiyorum bile bile bulastiranlara. Allah hepsini kahretsin.

@Darkness :( :(