Mavi-Banner

Gönderen Konu: Belirtilerim  (Okunma sayısı 369 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Lupita

• Yeni Üye
  • *
Belirtilerim
« : Nisan 06, 2018, 08:52:15 ÖS »
Oncelikle herkese merhaba, 2 haftadir forumu duzenli olarak takip ediyorum ve okumadigim baslik kalmadi diyebilirim. 22 yasinda bir kadinim ve 2 hafta once korunmadan iliskiye girdim. Iliskiye girdigim kisiyi cok yakindan tanimadigim icin arkadaslarimin ya aids kaptiysan demesinin uzerine internetten belirtileri arastirmaya basladim. Belirtilere baktigimin gecesinin sabahina bogazim sis ve iltihap kapmis bir sekilde uyandim. Daha sonra tekrar internete baktigimda aids fobisi diye bir seyin oldugunu ogrendim. Onemsememeye basladim bogazim bir sure sonra gecti, daha sonra tekrar birlikte olduk ve yine korunmadik bunlari okurken akilsiz bir insan oldugumu dusunebilirsiniz ama olaylar oyle gelisti ve cok pismanim tekrar oyle olmasindan dolayi. 2. Iliskiden sonra ayak bileklerimde kizarikliklar ortaya cikti ve cok kasindi. Ayakkabinin yapmis olabilecegini dusundum ve onemsemedim tekrar. Suanda da sol kasigim cok agriyor ve bazen kollarima da agrilar giriyor. Gercekten 2 haftadir kafayi yemek uzereyim. Test yaptirmaktan cok korkuyorum pozitif cikma ihtimali beni mahvediyor biliyorum pozitif arkadaslar var burda dunyanin sonu degil tabi ki ama omrum boyunca ilac kullanacak olmanin huzursuzlugu beni bitirdi gercekten. Ben eglenmeyi seven bir insanim alkol tuketirim sigara tuketirim bunlardan yaptigim bir hata yuzunden mahrum olacak olmakta beni cok uzuyor. Sizlerin degerli yorumlarini bekliyorum. Test yaptiricaksam da 17sini bekleyecegim 28 gun gecmis oluyor cunku. Cok korkuyorum ve cok uzgunum bunlari yazarken bile basim agriyor napacagim ben

Kullanıcı teşekkür etti: calx

Lupita

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Belirtilerim
« Yanıtla #1 : Nisan 06, 2018, 10:06:08 ÖS »
bir de test yaptırsam bunun herhangi bir şekilde ortaya çıkma olasılığı var mıdır? Benim bütün sağlık sigortalarımla babam ilgilenir özel bir hastanede yapılan test sonrasında tedaviye başlarsam sigorta üzerinden mi yürüyor? O sigortada benim bu tedaviye aldığım çıkar mı? Asla söyleyemem böyle bir şeyi ve en büyük korkum da ailem yüzünden

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Nisan 06, 2018, 10:06:57 ÖS »
Korunmasız ilişkinden sonra arkadasın uyarmasına ragmen tekrar korunmasız bir ilişki. Ayak kızarıklığı ve bogaz iltihabina bakarak hiv var yol diyemez kimse. Korunmasız her ilişki risktir. İlişkiden sonra 45.günde yapılan test nettir. Sigaraya veda etmekten daha önemli sonuçları var hivin maalesef. Sorunu onayladım bir bayan olarak bilinçlenmen acısından. Hpv, hiv, hepatit, freni vs bir cok bulasıcı hastalık var cinsel yolla gecen.

Lupita

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Nisan 06, 2018, 10:11:21 ÖS »
Haklısın tabi sigara örneği hayatıma eskisi gibi devam edemeyceğim içindi, 2. kez korunmasız ilişkiye girmemin çok büyük bir hata olduğunu biliyorum zaten neden böyle bişey yaptığımı ben de bilmiyorum inan. Çok korkuyorum delireceğim

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Nisan 06, 2018, 10:20:42 ÖS »
Alkolü ve sigarayı sevmenin sonucu korunmasız ilişki yaşamış olabileceğini düşüünüyorum. Çok sevdiğimiz, bırakmak istemediğimiz alışkanlıklarımız başımıza bela olabiliyor. Ben sarhoşken yaşadığım tek gecelik bir ilişkiden pozitif oldum. Cinsel yolla sadece hiv bulaşmıyor.. O bahsettiğin belirtiler de bir anda ortaya çıkmaz. Bir anda olup geçenler genelde üst solunum yoluyla ilgili rahatsızlıklar olur ( yüksek ateş, öksürük, boğaz,göğüs ağrısı)  Kol,kas ağrısı  uzun süre sonra meydana çıkar. 1-2 yıl gibi. Her halukarda emin olmak için belirtilen sürelerde test olmalısın. 45 elisa için yeterli. çok fazla belirti okuyup kendi kendini hasta etme bence. Hivin belirtisi olmaz testi olur. Korkman için bir sebep yok. Zaten şu anda yeterince korkuyosun  belirsiz bir şekilde adını koy bari.. Ya korkuların geçip korunmaya önem vereceksin ya poztif olup erkenden tedavine başlayacaksın. Burada kimse sana içini rahatlatmak için yazamaz. Yazsa da seni tatmin etmez. Test olman senin için en mantıklı olanı.

Kullanıcı teşekkür etti: Lupita

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Nisan 06, 2018, 11:03:03 ÖS »
bir de test yaptırsam bunun herhangi bir şekilde ortaya çıkma olasılığı var mıdır? Benim bütün sağlık sigortalarımla babam ilgilenir özel bir hastanede yapılan test sonrasında tedaviye başlarsam sigorta üzerinden mi yürüyor? O sigortada benim bu tedaviye aldığım çıkar mı? Asla söyleyemem böyle bir şeyi ve en büyük korkum da ailem yüzünden

Baban sigorta şirketinin yada hastanenin sahibi değilse haberi olmaz ama birdaha ki sene özel saglık sigortan fahiş fiyata yükselecektir öyle bir durumda. İsmini vermeden gidip test olabileceğin özel  labaratuarlar da mevcut büyük şehirlerde. Yani test olacak cok yer var. Pozitif oldugun netleştirse tedavinin gizliliğini o zaman konusuruz. Yeterli cevap verildi bilgilendirme yapıldı. 45. Günde istedigin yerde test olabilirsin.

Lupita

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Nisan 07, 2018, 04:12:23 ÖÖ »
Cok tesekkur ederim ilgi ve alakaniz icin 45. gunu bekleyip test olacagim sanirim bunu baska turlu atlatamam surekli bi belirti yasiyorum. Belim agriyo mesela suan cok ona yoruyorum gercekten sinirlerim bozuldu test sonuclarini da burdan paylasirim eger pozitif cikarsa nasil gizli tedavi alacagim konusunda sizlerden cok yardim almam gerekicek...

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Nisan 07, 2018, 05:48:59 ÖS »
Ben birşey çıkacağını sanmam ama test ile bu belli olacak 28 den sonraki combo test yüzde 95 sonucu söyler 90da da hepatit hiv sfiliz hpv testi ile konuyu kapatırsın geçmiş olsun..

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • nefes alıyorsak umut var demektir.
« Yanıtla #8 : Nisan 07, 2018, 06:23:26 ÖS »
@Lupita inşallah hiv değilsindir.

Lupita

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Nisan 07, 2018, 06:45:18 ÖS »
Tesekkur ederim arkadaslar umarim bu illetin tam bir tedavisi cikar sizde kurtulursunuz..