Mavi-Banner

Gönderen Konu: OKB bu nasıl bir şey  (Okunma sayısı 383 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xxxx

• Yeni Üye
  • *
OKB bu nasıl bir şey
« : Mart 18, 2018, 05:53:32 ÖS »
Arkadaşlar Obsessiflik nasıl bir şeydir :( Resmen görmüş oldum kendimde sanki 90.günde test olsam da yine bu konu kapanmayacak her iznimde koştur koştur test olup sonucu alınca sonuca güvenmiyorum. 50. gün oldu psikoloğa da gittiim anlattım obsesif olduğumu da kabul ettim.. biraz zaman geçsin ilaç alman lazım belki de dedi.. Bu arada burdaki arkadaşların hepsine de gerçekten saygı duyuyorum. Gercekten hepiniz birer savaşçısınız hastalığa karşı değil insanların önyargısına karşı da bu savaşınızı sürdürüyorsunuz. Umarıö gün gelecek bu virüsün yüzde yüz tedavisi bulunacak hepiniz bu savaşı bir daha açılmamak üzere kazanacaksınız. Frengi ya da sifiliz bildiğiniz üzere zamanında bir sürü insanı öldürdü şimdilerde kimse korkmuyor bile nerdeyse..

Bizlere sabır gösterdiğiniz kendi sorunlarınızla birlikte yardımcı olduğunuz için çok teşekkür etmeyi borç biliyorum.

Buraya yazmak bana nedense iyi geliyor benim düşüncem saçma sapan goygoy yapabileceğiniz/ yapabileceğimiz bir bölümde açmanız hepinizin hepimizin buna ihtiyacı var. Yaşadıklarımı kimseye anlatamıyorum ancak işte buraya yazabiliyorum..

Sanki böyle bir aile gibi hissediyorum burayı ilginç bir bağlılık oldu her gün girip okuyprum ne yazıyorsunuz kimlere yardım ediyorsunuz geyik yapıyor musunuz ?

Kullanıcı teşekkür etti: Pappie

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: OKB bu nasıl bir şey
« Yanıtla #1 : Mart 18, 2018, 05:59:53 ÖS »
Sanırım 90. günü tamamlamadın daha. Bence o yüzden bu kadar takıntı yapıyorsun. O belirsizlik canını sıkıyo olabilir. 90. günden sonra eminim gidecektir korkuların takıntıların. Ama 90. günün kesin  sonuç verdiğinin bilincinde olmalısın...

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Mart 18, 2018, 06:06:52 ÖS »
Düzgün bir dille yazıldığı için negatif arkadasımızın iletisini olumlu buldum. 90. Gün testi net kesin sonuctur üzerine birşey yapma piskologunu dinle ve ilaç alman gerekiyorsa al.

Bize gelince evet hastalık bazı şeylerin özellikle sağlığın kıymetini anlamamıza vesile oldu. Ama çok ta bişey değişmedi hayatımızda o ilk dönemi atlattıktan sonra. Daha kötü durumlar göstermesin Yaradan hiçkimseye. Zaman zaman goygoy yapıyoruz zaman zaman tecrübelerimizi diğer arkadaslara aktarıyoruz. Pazar bugün izin günümüz ama görevimizin başındayız. Mesela birkaç saat önce yol ortasında durup telefonla ilaç etkileşimine bakıp bi arkadasımıza yardımcı olmaya calıstım yürürken zor oluyor 😀 bazen fobikler kızdırıyor bizi, dün bir ileti sildim. Adam arkadasının lavabosuna dokunmuş elini uçuklu agzna götürmüş diye üç buçuk vaziyetlerinde yana yana yazmiş buraya. Onaylasan burayı okuyan negatif ler lavabolara küsecek😀 ben biraz mavera gibi sakin herkese sabırla cevap vermeye çalışan bir mod um ama bunlar beni bile sövdürüyor zaman zaman. Hayat her şeye ragmen devam ediyor gelecek kime ne getirir bunu negatif de pozitif de olsak bilmiyoruz ve bugunümüze şükrediyoruz.

xxxx

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mart 18, 2018, 06:35:01 ÖS »
Benim iletilerim de silindi ama sizleri de anlıyorum. Ben sizin yerinizde olsam daha çok sinirlenirim. 90. gunu doldurmadım 4 kere test oldum  :) Aslında 42. gün testimi yaptırdığımda kafamda bitti iki gün hiç düşünmedim çünkü CDC bile bence 45. günden spnra teste gerek yok diyor. Sonra geçmeyen baş ağrısı dilde yarıklarıma dişetimde beyaz ve fırçayla vs geçmeyen iltihapı gördüm ve 1 haftadır geçmiyor bugün anti bakteriyel gargara aldım umarım geçer. İstatistik olarak çok düşük bir ihtimal olduğunun da farkındayım ve ben hayatımı istatistikler olasılıklar üstüne kuran bir insanım. Babam da çok yeni kanser tanısı aldı moralim ona da bozuk ama ona konsantre bile olamıyorım önce kendim güçlü olmalıyım ki ona destek olayım. Hepinize teşekkür ederim.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #4 : Mart 18, 2018, 06:59:28 ÖS »
Bizzat eski sevgilimden biliyorum 90da kapatamıyosun. Obsesif biri bunu yapamaz. 6 . ay dicen o da kesmicek 1 yıl dicen . İşin uzmanından tedavi almazsan emin ol bu hiv konusunu kolay kapatamıcan
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Kullanıcı teşekkür etti: xxxx

Died

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mart 18, 2018, 07:49:56 ÖS »
@xxxx Geçmiş olsun obsesif-kompulsif bozukluk psikolojik manada gerçekten hive yakalananların yaşadıklarını yaşattırır insana, ağır bir travma. Doktor terapilerini aksatmaz ve tedavine uyarsan düzelecektir

xxxx

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mart 18, 2018, 08:56:19 ÖS »
Tesekkur ederim herkese tekrardan dediginiz gibi bir cok belirti yasadim ama belirtiler zaten kisin hepimizin yasadigi seyler baktigimiz zaman.. Kucuk bir sehirde yasiyorum bu nedenl ancak 2 haftada bir gidebiliyorum burada gitmek istemiyorum. En son gittigim labdaki doktor biraz benle alay etti cunku bir diger labinda 3 kere test oldum simdi o labdaki cihaza guvenmiyorsun buraya geldin bir de bunu deneyim dedim. Burada da olursun gider baska yerde denersin dedi gercekten boyle oldu :) Aslinda dusundugumde baya komik. Bu arada Transberil senin durumunu okumustum aslinda merak ediyordum uzuldum eski sevgilim dedigin icin umarim yakinda yeni sevgilim dedigin birileri olur :) belki de vardir bilmiyorum

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #7 : Mart 18, 2018, 11:38:12 ÖS »
@xxxx Eski adı üstünde :) yenisi var artık. Ben kısa zamanda çok yol katettim ama o en son bıraktığımda 6.ay test olmayı bekliyodu en son. Aynı şeyleri yaşamak istemiyosan önlemini al ve obsesif üzerine tedavini ol. 6. haftada negatif alman kesindir ama ülkemiz cdc değil who rehberini baz alıyo. 90 gün der sana her doktor. Ama emin ol kural gereği diyo çoğu, sonucun değişir sanma
Su gibi berrak yeni bi hayat.

xxxx

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mart 22, 2018, 09:32:41 ÖS »
Artik eminim :( kesin eminim kasik lenf bezim de sisti cok kotuyum yani eminim

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Mart 23, 2018, 11:51:01 ÖÖ »
Artik eminim :( kesin eminim kasik lenf bezim de sisti cok kotuyum yani eminim
konu nispeten mantıklı diye onay verildi ama sen suyunu çıkardın.
Konu kilit. Benzer sorularla bir daha da konu açma.

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu