Mavi-Banner

Gönderen Konu: Yaşamak Direnmektir  (Okunma sayısı 299 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

enrico

• Yeni Üye
  • *
    • tek yol devrim
Yaşamak Direnmektir
« : Şubat 28, 2018, 02:22:11 ÖS »
yaşamak
bir mavi çiçek gibi,
bir nazlı bebek gibi
özgürlüğün tadında yaşamak

Merhaba uzun aradan sonra siz değerli dostları görmek ne güzel.sanırım yeni yönetici  arkadaşlar secilmiş,onlarada kolaylıklar esenlikler dilerim.umarım her şey sizler için iyi gidiyordur.mavera arkadaş sanada selam olsun umarım iyisindir.

arkadaşlar sizlerden bir yardımcı olmanızı rica edecem ,bir yakın arkadaşım dün tanı almış kendisi bekar olması belki şu durumda kötünün iyisi bende bu web sitesinden çok şey öğrendim,yalnız durum şu anda tedavi için ssk güvencesi yok ne iş yaptığını burda söylemem ne kadar doğru orasında bilemiyorum.az çok konuyu özetlemek gerekirse hayat kadınından kapma olasılığı yüksek gibi tanıyı bir amiyane tabirle yeraltı delinen laboratuvarda yapmış yarın özel bir hastaneye götürecem anadolu yakasında şimdi nasıl bir yol izlemeliyiz,yardımcı olursanız son olarak test yapıldığı evrakta hiv poziitif yazıyor ne bir rakam nede bir değer test yapan kişi adı bu test yapan kişiye bu sabah gittim polislik mevzuya döndü iş hakaret falandan diyolar uzman enfeksiyon doktoruna yönlendirdik,velhasıl durum bu değerli dostlar yardımlarınıza ihtiyaç var herkese saygılarımla....
Biz lanetli kişiler, ötekiler;biz türkü söyleyenler!Biz sürgünler, kefensizler;biz aylak günlerin upuzun şarkıları.Biz biat etmeyenler!

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Yaşamak Direnmektir
« Yanıtla #1 : Şubat 28, 2018, 02:51:42 ÖS »
Selam @enrico
Öncelikle arkadaşınıza yardım etme gayretiniz çok hoş. Arkadaşınızın kesin bi tanıya ihtiyacı var gibi görünüyor. Cunki testi yapan yerin dogrulamaya gondermesi gerekirdi sizde merdiven alti vb dediginize göre daha kapsamli bi yere ihtiyaciniz var. şişli sağlık işleri mud. Isimsiz ve ücretsiz test yaptırabilirsiniz.
Ama pozitif oldugunu düşünüyorsanız zaman kaybı yasamadan bi devlet yada üniversite has. Test yapılıp tedaviye başlaması daha mantıklı. Bu aşamayla  birliktede sosyal güvence işini halletmeye bakın çünkü bizim tedavideki ılaclarimiz oldukça pahalı. Bu konudada GSS (genel sağlık sigortası) icin muracat edin aylık 62 tl ödemesi yeterli.
« Son Düzenleme: Şubat 28, 2018, 02:56:44 ÖS Gönderen: Penthos »
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.

Kullanıcı teşekkür etti: Gokkusagi

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Şubat 28, 2018, 03:07:56 ÖS »
yaşamak
bir mavi çiçek gibi,
bir nazlı bebek gibi
özgürlüğün tadında yaşamak

Merhaba uzun aradan sonra siz değerli dostları görmek ne güzel.sanırım yeni yönetici  arkadaşlar secilmiş,onlarada kolaylıklar esenlikler dilerim.umarım her şey sizler için iyi gidiyordur.mavera arkadaş sanada selam olsun umarım iyisindir.

arkadaşlar sizlerden bir yardımcı olmanızı rica edecem ,bir yakın arkadaşım dün tanı almış kendisi bekar olması belki şu durumda kötünün iyisi bende bu web sitesinden çok şey öğrendim,yalnız durum şu anda tedavi için ssk güvencesi yok ne iş yaptığını burda söylemem ne kadar doğru orasında bilemiyorum.az çok konuyu özetlemek gerekirse hayat kadınından kapma olasılığı yüksek gibi tanıyı bir amiyane tabirle yeraltı delinen laboratuvarda yapmış yarın özel bir hastaneye götürecem anadolu yakasında şimdi nasıl bir yol izlemeliyiz,yardımcı olursanız son olarak test yapıldığı evrakta hiv poziitif yazıyor ne bir rakam nede bir değer test yapan kişi adı bu test yapan kişiye bu sabah gittim polislik mevzuya döndü iş hakaret falandan diyolar uzman enfeksiyon doktoruna yönlendirdik,velhasıl durum bu değerli dostlar yardımlarınıza ihtiyaç var herkese saygılarımla....

enrico dost nerde test yaptırdınız bilmiyorum ama dediğiniz tarz yerlerde yanlış ölçüm yapılması çok muhtemel...penthos isimli üyemizin yazdığı gibi özel bi lab. yada herhangi bi hastenede  yaptıracağınız hiv testi olayı çözümleyecektir...eğer gerçekten pozitif ise il sağlık müdürlüğüne doğrulamaya gidecek..wb denilen doğrulamanın gerçekleşmesi 15 gün kadar sürüyor....eğer ordanda pozitif gelirse arkadaşınız işin tedavi kısmına geçmesi gerekecek..

oda dünyanın sonu değil...herhangi bi eğitim ve araştırma hastanesinde tedavi olabilir...evine en yakın hastaneyi tercih etmesi mantıklı olacaktır...

Ruboy

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mart 01, 2018, 08:14:50 ÖS »
genel sağlık sigortası ilaçlarını karşılayacaktır. SGK merkezlerinden halledilebilir.

DesertRose

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mart 01, 2018, 10:51:54 ÖS »
Yer alti labaratuati ne demek? Bunca yer ustu labatatuar varken ? Ne işi var arkadaşinizin yeralti labaratuarinda...
Nerede yapilmis olursa olsun WB sonuclanmadan  hiv (+) denilemez ki.
Insanlar arasinda hic ayrim gozetmeden sunu diyebilirim ki herkes herturlu hastaliga aday.  Bunu kabullenmek zorundayiz.Bu yuzden kimsenin labaratuardakileri dovmeye kalkmaya hakki yok. Korunmak kisinin asli gorevi...
« Son Düzenleme: Mart 01, 2018, 11:01:48 ÖS Gönderen: DesertRose »