Mavi-Banner

Gönderen Konu: Lenf bezleri ve hiv ilişkisi  (Okunma sayısı 639 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Serdar88

• Yeni Üye
  • *
Lenf bezleri ve hiv ilişkisi
« : Şubat 26, 2018, 10:30:32 ÖS »
Arkadaşlar herkese merhaba , amerıkada yaşıyorum forumda yazılan bir çok soru ve cevabı okudum ama bir sonuca varamadım kısaca olayı özetliyim. Son 1 aylık dönemde 3 farklı kişiyle heteroseksüel ilişki yaşadım.  hepsinde kondom kullandım  ikinci ilişkide  farkında olmadan kondomun koptuğunu gördüm ama iş işten geçmişti ama partnerim sürekli test oldugunu bu  konularda çok hassas olduğunu söyleyince ona inandım yada inanmak istedim zaten herhangi bi semptomlada karşılaşmadım . Üçüncü ve son partnerimden enfekte olduğuma inanıyorum ama bu partnerimle öpüşmek ve oralseks. dışında vajinal ilişki yaşamadık oral seksde kondom kullandım  bu arada . bu arada fobik birisi değilim sadece tedirginim şuan çünkü frengi ve hpv ye yakalanmıştım dana önce tedavilerimi oldum bu seferki farklı gibi geldi . Belirtilerim ;şüpheli  temaslar biteli yaklaşık 9-15 gün oluyor. 4 gün önce lenf bezlerim ve kafamın saç olan bazı bölgelerinde şişlikler çıkmaya başladı şuanda lenf bezlerim tamamen sönmüş durumda ateşim yok ama stres kaynaklı geriliyorum ve çok kafaya takıyorum buda vücudumu kötü etkiliyor

Pazartesi yani  bugün doktora gittim kendisi yüksek ateş olmadığını lenf bezlerinin başka sebepten şişebiliceğini ve hiv belirtileri için 9 günün çok kısa olduğundam bahsetti bu internette okudugum makalrlerden tamamen farklı  çok ilginç  geldi bana ve testin emin olmak için en erken 3 ay içinde yapılması gerektiğini bildirdi  lenf bezlerinin şişliğini diğer enfeksiyonlara bağlıyor    hiv belirtilerinde   lenf bezlerinin şişliğinin gitmeyeceğini söyledi iki gündür araştırmadığım okumadıgım topic kalmadı şuan lenf bezlerim normal görünüyor ateşim yok gece terlemesi yaşamadığımı düşünüyorum ama emin olamıyorum  eger burada yazim yanlisi hatali bi cumle kullandiysam affola , ama bildiginiz veya yasadiginiz hadiseler varsa paylabilirseniz cok memnun olurum. Bu arada  Partnlerimin ikisi amerikali birisi meksikaliydi
« Son Düzenleme: Şubat 26, 2018, 10:34:40 ÖS Gönderen: Serdar88 »

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
Ynt: Lenf bezleri ve hiv ilişkisi
« Yanıtla #1 : Şubat 27, 2018, 12:51:41 ÖÖ »
Son ilişkinden itibaren gün sayıcaksın, kondomun patladığı ilişkin riskli davranış sınıfında. Sonrasında kondomla ilişkin oldusa onu sayman gerekmez.. Kondomun yırtıldığı ilişkinin üzerinden 21 gün geçtikten sonra Duo testi olabilirsin, 28 gün sonra Combo, 42.günden itibaren Elisa, 90. günde de son kez genel bi cybh testi olup konuyu kapatırsın... Lenf bezleri enfekte olduktan o kadar kısa zaman içinde şişmez, sebebi başkadır..
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Serdar88

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Şubat 27, 2018, 01:13:29 ÖÖ »
Cevabınız icin cok tesekkur ederim  beni cok endiselendiren lenf bezelerim olmustu sizde doktorun dedigini onaylar sekilde cevap vermissiniz . Ben doktora sordugumda en erken nasil emin olabilirim dedigimde 3 aydan once cevap veremeyiz dedi sanirim burda turkiyedekinden farkli sekilde uygulaniyor testler anlayamadim acikcasi pek.

Düşünenbıyık

• Üye
  • *
  • 🙏
« Yanıtla #3 : Şubat 27, 2018, 01:58:18 ÖÖ »
Cevabınız icin cok tesekkur ederim  beni cok endiselendiren lenf bezelerim olmustu sizde doktorun dedigini onaylar sekilde cevap vermissiniz . Ben doktora sordugumda en erken nasil emin olabilirim dedigimde 3 aydan once cevap veremeyiz dedi sanirim burda turkiyedekinden farkli sekilde uygulaniyor testler anlayamadim acikcasi pek.
Lenf bezi şişmesi hive özgü bir belirti değil lenfi şişen biri için doktorun aklına gelecek belkide en son seçenek hiv'dir. Lenf bezleri bissürü sebepten şişebilir basit bir enfeksiyon yüzünden şişerler genelde .

Serdar88

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Şubat 27, 2018, 07:45:38 ÖÖ »
Cevabınız için çok teşekkür ederim.  İnternette heryerde ateşden sonragörülen en büyük belirtinin lenf bezleri olduğu ve forumdada bi çok kişinin lenf bezi soruları olduğunu gördüm bu beni dahada tedirgin etti. Şuan lenf bezlerim inmiş durumda zaten şiş iken sadece kulak arkasındakiler şişmişti şuan normale döndüler şiştikten 1-2 gün sonra normale dönen lenfleri hiv ile ilişkilendiremeyiz herhalde?  Ateşim hiç çıkmadı kendimi kötüde hissetmiyorum bazı arkadaşlar hiç belirti olmadanda yakalandıklarından bahsetmiş bu 1 ay içinde 3 farklı kişiyle girmiş olduğum ilişki açıkcası çok tedirgin etti beni genel olarak lenf bezlerinin 1-2 günde iyileşmesi disinda bi saglik problemi fiziksel anlamda yasamadim ama psikolojik olarak cok buyuk yukun altindayim daha once cinsel hastalik yasamis birisi olarak artik olgunlastim ama hatalar ve zaman asla geri gelmiyor uzucu olanda bu

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Şubat 27, 2018, 05:12:32 ÖS »
Arkadaşlar herkese merhaba , amerıkada yaşıyorum forumda yazılan bir çok soru ve cevabı okudum ama bir sonuca varamadım kısaca olayı özetliyim. Son 1 aylık dönemde 3 farklı kişiyle heteroseksüel ilişki yaşadım.  hepsinde kondom kullandım  ikinci ilişkide  farkında olmadan kondomun koptuğunu gördüm ama iş işten geçmişti ama partnerim sürekli test oldugunu bu  konularda çok hassas olduğunu söyleyince ona inandım yada inanmak istedim zaten herhangi bi semptomlada karşılaşmadım . Üçüncü ve son partnerimden enfekte olduğuma inanıyorum ama bu partnerimle öpüşmek ve oralseks. dışında vajinal ilişki yaşamadık oral seksde kondom kullandım  bu arada . bu arada fobik birisi değilim sadece tedirginim şuan çünkü frengi ve hpv ye yakalanmıştım dana önce tedavilerimi oldum bu seferki farklı gibi geldi . Belirtilerim ;şüpheli  temaslar biteli yaklaşık 9-15 gün oluyor. 4 gün önce lenf bezlerim ve kafamın saç olan bazı bölgelerinde şişlikler çıkmaya başladı şuanda lenf bezlerim tamamen sönmüş durumda ateşim yok ama stres kaynaklı geriliyorum ve çok kafaya takıyorum buda vücudumu kötü etkiliyor

Pazartesi yani  bugün doktora gittim kendisi yüksek ateş olmadığını lenf bezlerinin başka sebepten şişebiliceğini ve hiv belirtileri için 9 günün çok kısa olduğundam bahsetti bu internette okudugum makalrlerden tamamen farklı  çok ilginç  geldi bana ve testin emin olmak için en erken 3 ay içinde yapılması gerektiğini bildirdi  lenf bezlerinin şişliğini diğer enfeksiyonlara bağlıyor    hiv belirtilerinde   lenf bezlerinin şişliğinin gitmeyeceğini söyledi iki gündür araştırmadığım okumadıgım topic kalmadı şuan lenf bezlerim normal görünüyor ateşim yok gece terlemesi yaşamadığımı düşünüyorum ama emin olamıyorum  eger burada yazim yanlisi hatali bi cumle kullandiysam affola , ama bildiginiz veya yasadiginiz hadiseler varsa paylabilirseniz cok memnun olurum. Bu arada  Partnlerimin ikisi amerikali birisi meksikaliydi
üçüncüsünde enfekte olduğunu nasıl anladın?defalarca oral sex in bir risk içermediği öpüşmenin bir risk içermediği yazıldı hep burada.türkiyede yaşasaydın cevap yazmayacaktım çünkü burada kara cahil manyak çok amerikada yaşayıp o kültürün içinde olman ama böyle bir soru sorman çok acayip haketten.amerikada yaşadığımıza emin miyiz kardeşim?

Kullanıcı teşekkür etti: Pappie

Serdar88

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Şubat 27, 2018, 05:46:16 ÖS »
Yogun kanamanin oldugu durumlarda opuserek bulasma imkani azda olsa var diye okudum heryerde cahillikten degil dis tedavisi olmustum karsi taraftada emiin olamadigim kanama durumu olduysa diye dusunuyorum cunku en guven vermeyen iliski oydu sonrasindada konustugumda verdigi tepkiler beni boyle dusunmeye itti

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Şubat 27, 2018, 06:38:07 ÖS »
Yeterli cevaplar verildi. Konu çok uzamış. Testini ol, sonuçlar belli olunca konuşuruz. Konu kilit.