Mavi-Banner

Gönderen Konu: Niye fobik olmayan konular açılmıyor  (Okunma sayısı 313 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Volkan

• Yeni Üye
  • *
Niye fobik olmayan konular açılmıyor
« : Şubat 21, 2018, 08:08:38 ÖÖ »

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
Ynt: Niye fobik olmayan konular açılmıyor
« Yanıtla #1 : Şubat 21, 2018, 02:20:50 ÖS »
http://tmc-online.org/images/37_kongre/tulin_demir.pdf Açıklayın 3 ay sondu hani ?

Ben açıcam konu hem OKB li pozlar hemde negatifler için. Attığın pdf de 3 ay son değildir diye ne okudub acaba . Ben göremedim, 3-6 ay olan süre cdc raporları ile 3 ayda revize edilmiştir diyo. 2014 yılında öyleydi. Cdc şuan 4.kuşak testler için 6.hafta sondur diyo. Aklınızda olsun yani fobikler ;) biz me desek boş, siz bilime inanmadıktan sonra
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Kullanıcı teşekkür etti: Pappie

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Şubat 21, 2018, 02:54:41 ÖS »
İnsanları yanlış bilgilerle yönlendirmeye ve bize emir vermeye devam edersen ivedilikle yasaklanacaksın.
Ne tesadüftür, bu soruyu iki gündür 3 farklı nick sordu.
Tesadüftür canım ama ben tesadüflere pek inanmam.
« Son Düzenleme: Şubat 21, 2018, 03:05:22 ÖS Gönderen: Arutha »

Duygu06

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Şubat 21, 2018, 03:33:50 ÖS »
Ya arkadaşlar vallaha sizi fobiklik öldürecek bu insanlar saçma sorularınızla ilgilenmek zorunda değilki herkesin işi gücü var nette bissürü yalan yanlış haber var ama aynı zamanda kronik olarak kabul edilen hastalık olacağı varsa olur yeterki önlemini al allah ıstemesse bi adım öteye atamayız evet bende bi zamanlar fobiktim korkudan hastanenin önünden geçmezdim hastalık kapcam diye yersizmis bosuna eziyet etmisim kendime burdaki insanların hayata pozitif baktığını gördükten sonra umursamadım ki 3 ay sondur 6 aya sarkan hastalar kemoterapi tedavisi falan alan hastalar

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Şubat 21, 2018, 04:38:02 ÖS »

Kaynak çok güzel ben istesem arasam bulamam.

Koskoca 3 ay olarak revize edilmiştir diyor. Revize etmek:gözden geçirerek yeniden karar vermek. Yani artık 3 ay son deniyor.

%99 dan fazlası 3 ay sonunda pozitifleşmiştir diyor artık. %1 den az kısım binde birlik kısım ise profilaksi tedavisi alanlar, doğuştan antikor yanıtı bozuk olanlar, hepatit c enfeksiyonu geçirenler vs. diyor.

Biz de farklı bir şey demiyoruz ki.

Binde birlik kısmım ben çok özelim diyorsanız istediğiniz sürece test olmaya ve psikolojinizi bozmaya devam edebilirsiniz, karışan yok. Veya psikiyatri polikliniğine giderek tedavi alabilirsiniz. Herkes özgürdür.
« Son Düzenleme: Şubat 21, 2018, 04:39:54 ÖS Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: Pappie

Volkan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Şubat 21, 2018, 05:33:35 ÖS »
Üslüp için özür dilerim. Ben fobik değilim farklı Nicklerle gelmiyorum sadece 3 ay son güvenip hayatımı ona göre devam ettirdim belirtileri başka seyden oluyordur dedim geçtim bu ifadeden benim anladığım cmv hcv aktif yani o sıra geçiyorurken 6 aya kadar bakın mı diyor burda? anti hiv testi yalancı negatif mi verdi diye korkuyorum  cmv her türlü sıvıdan bulaşan bir hastalık o sıra igm igg aktifse hiv antikorunu etkileyecek kadar güçlü bir hastalık mı?

Volkan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Şubat 21, 2018, 05:46:58 ÖS »
Unuttum yazmayı
3. Ay son hatta 42.gün güvenilir tavsiyesine göre konuyu kapattık daha sonra aktif cmv geçirirken antihiv testi olmuşum 3. Ay bitince antihiv kemuliminesans negatif aldım şimdi bu cmv igg ve igm pozitif diye hiv antikor oluşturmadı mı bende ?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Şubat 21, 2018, 05:50:59 ÖS »
Cmv geçirmeyen insan yok zaten. Hemen herkesde olan bir virüs. Tam o anda cmv geçirirsen hiv testi 6 aya uzayacak diye bir kural yok. Bu kadar ciddi bir etkisi olsaydı hiv testi olan herkese cmv testi de zorunlu olurdu, cmv igm pozitif ise o an cmv geçiriyordur o zaman hiv testi gecikir!!! diye. Böyle bir kural ve uygulama yok. Uzayabilir belki diyor rehber. İçin rahat etmiyorsa tekrar test olabilirsin.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Volkan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Şubat 21, 2018, 06:15:05 ÖS »
Cevap için teşekkürler mavera

Şüpheli iliskinin 2. Ayında cmv igg ve igm pozitif gelmişti 4. Aya yakın anti hivle beraber baktırdım hiv negatif cmv yine pozitif çıkmıştı doktorum avitide testi yapmıştı yüksek çıkmıştı yani en az 3 4 ay önce geçirmişim işte bu cmv yine pozitif çıktıya acaba hiv antikorunu cmv sanıp hiv antikoru  pozitif olmadı mı konuyu kapatmıştım şimdi test olmaya cesaretim hic yok

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Şubat 21, 2018, 06:17:26 ÖS »
Dediğim gibi böyle kesin bir kural yok. Bence korkuların yersiz. Psikiyatrik destek ve tedavi almayı düşünebilirsin.
Söylenecek başka bir şey olmadığı için konuyu kilitliyorum.