Mavi-Banner

Gönderen Konu: detoksifikasyon nedir, detoksifikasyon ne demek  (Okunma sayısı 294 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
detoksifikasyon nedir, detoksifikasyon ne demek
« : Şubat 12, 2018, 06:11:05 ÖS »
arkadaşlar kafama takılan bi konu detoksifikasyon ?

malumunuz günümüzde kilo almak pozitif negaitf bi çok insan için büyük sıkıntı...bizimde aramızda eminim kilo alımı
konusundan muzdarip arkadaşlar vardır...

asıl mesele şu : içtiğimiz ilaçların kilo aldırıcı etkisi varmı..bu konuda sitede daha önce tartışıldı...ama benim bildiğim kesin bi sonuca varılamadı...direkt olarak ilaçlarda kalori olmadığı için kilo alımı yapacağını ben düşünmüyorum..ama acaba içtiğimiz ilaçların endirekt olarak kilo alımına etkisi olabilirmi ...?

bu konuda araştırma yaparken detoksifikasyon diye bi şey buldum...içtiğimiz ilaçların böyle bi etkisi olacağını öğrendim..

https://huseyinnazlikul.online/detoksifikasyon-nedir/

ağırsağlam furkan kardeşimizin videosunu  izlediğimdede bu konuda baya bi bilgi edindim... video aşağıda..
videonun 4.20 saniyesinden itibaren detoksifikasyon un kilo aldırıcı etkisi olduğundan bahsediyor..

https://www.youtube.com/watch?v=GzKWcXn3dnU&t=189s

çok kısa bi özet yaparsak vucudumuza aldığımız toksik maddelerin yani ilaçların kilo aldırıcı etkisi olabileceğini söylüyor furkan kardeşimiz videoda...

bizlerde hepimizin bildiği gibi ömür boyu ilaç kullanmak zorunda olan kişileriz...ve ne yazıkki bu ilaçları keseyim artık kullanmayayım demek gibi bi şansımız yok (en azından şimdilik) ..

ama bu demek değilki yapacak hiç bişey yok...videoda detoksifikasyon yaşanması durumuna karşı yapılabilecek bi takım önlemler anlatılıyor...izlemenizi tavsiye ederim...

« Son Düzenleme: Şubat 12, 2018, 06:17:10 ÖS Gönderen: bedevi »

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: detoksifikasyon nedir, detoksifikasyon ne demek
« Yanıtla #1 : Şubat 12, 2018, 07:18:06 ÖS »
İlaçlarin belki direk kilo aldırma etkisi olmayabilir o konuda bende cok en degilim ama tanı alıp ilk şoku atlattıktan sonra kendimize daha iyi bakar olduk. Düzenli beslenmeye, sigaradan içkiden mümkün olduğunca uzak durmaya özen gösterdik. Dinlenmek için kendimize daha fazla zaman ayırdık. Bu da bize yarıyor :)

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Şubat 12, 2018, 08:47:37 ÖS »
Bence aldırıyor.ilac kullanana kadar 70 kiloydum.ilaca başladıktan sonra 3 ay da 10 kilo aldım.
@iss nin dediği gibi yememize dha dikkat ettiğimiz için olsa gerek kilo alımı buna bağlı da olabilir.önceden akşam yemeğinden sonra alıyordum.akşam cok yiyen biri değildim.gündüz aldığım ilaçlar olduğu için akşam alıyordum mecbur.Buda bende kilo yaptı.şuan akşam alılmıyorum ilacı.bakalım değişme olacak mı.
Spor yapmak gerek aslında ama birden bire hayatımda hem ilaçlar hem yemekler hem daha düzenli hayat ayak uydurmakta zorlanıyorum açıkcası.böyle sorun yaşayan arakadaslr varsa zamana yaya**k önlem almalı.
Mesela ilacı akşam alıyorsanız ve kilo aldıysanız kahvaltı ile alın.yada öğle yemeği.yeni tedaviye başlayanlar birden bire bütün hayatlarını degistiremeyebilir.ben degiştirmeye çalıştım birden bire .buda bende aşırı stres yaptı.
Şimdi zamana yaydım.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Şubat 13, 2018, 08:41:14 ÖÖ »
ben fatihe katılıyorum...direkt etkisi olmasa bile (kalori olmadığı için) dolaylı olarak kilo alımına etki ettiğini düşünüyorum ilaçların...zaten genvoyanın kitapçığında kandaki yağ miktarını arttırdığını yazıyor...genvoya kullananlar açıp bakabilir...

önceden daha kalorili beslenmeme ,yediklerime fazla dikkat etmememe rağmen kolay kilo verebiliyordum...şimdi yediğim kalorileri tek tek sayıyorum, bi saat kardiyo yapıyorsam iki saate çıkardım...ıı  ıhhhh...kilo veremiyorum...

ki önceden tatlı matlı daha çok tüketiyordum...haftada 2-3 kere içki içerken şimdi 15 günde bi içiyorum ona rağmen veremiyorum...yani bu bana çok normal gelmedi...

ilacı sabah almakla akşam almak arasında bi fark olacağını düşünmüyorum fatih bu arada...çok ayrıntı sabah akşam meselesi..

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #4 : Şubat 13, 2018, 06:18:42 ÖS »
Bence alakası yok direkt olarak kiloya, yağ miktarı ile alakası olan eski ilaçlarda görülen durumdu. Orantısız yağ dağılımı, hatta bilgisiz zamanlarımda bende sormuştum burda, konu açmıştım :) Sevgili @Mavera artık yok öyle bişey demişti. İyi ki de yokmuş, yoksa ilaç kullanmazdım öyle şekilsiz vücudum olcak diye :)

Ben gayet fitim valla, spor yapın yediğinize dikkat edin kilo sorunu olmaz ki normalde herkes öyle yaşamalı :)
Su gibi berrak yeni bi hayat.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Şubat 14, 2018, 08:34:55 ÖÖ »
Bence alakası yok direkt olarak kiloya, yağ miktarı ile alakası olan eski ilaçlarda görülen durumdu. Orantısız yağ dağılımı, hatta bilgisiz zamanlarımda bende sormuştum burda, konu açmıştım :) Sevgili @Mavera artık yok öyle bişey demişti. İyi ki de yokmuş, yoksa ilaç kullanmazdım öyle şekilsiz vücudum olcak diye :)

Ben gayet fitim valla, spor yapın yediğinize dikkat edin kilo sorunu olmaz ki normalde herkes öyle yaşamalı :)

orantısız yağ dağılımı ile kilo alımına etkisi farklı şeyler beril...

senin dediğin orantısız yağ dağılımını eski ilaçlar yapıyordu..orda zaten hemfikiriz ..ama benim dediğim kullandığımız ilaçlar sanki vucudu kilo almaya daha meyilli hale getiriyor..kilo vermek eskiye göre daha zor oluyor..

ben haftada 5 gün spora gidiyorum misal,yediğime içtiğimede çok dikkat eden biriyim...yediklerimin kalorisini sayarım desem yeridir..ona rağmen eskisi gibi kolay kilo veremiyorum...ilk mesajdada yazdığım gibi acaba bunda detoksifikasyon etkisi olabilirmi ?

ha diyeceksinki bunu çözdük diyelim...ilaçlardan kaynaklı misal...yapacak bişey varmı ? yok...ilaçları almama gibi bi durumumuz yok şimdilik...ama en azından sorunun kaynağını öğrenmiş oluruz..