Mavi-Banner

Gönderen Konu: Lateks icermeyen kondom  (Okunma sayısı 469 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Creed

• Katılımcı Üye
  • *
Lateks icermeyen kondom
« : Şubat 10, 2018, 10:19:49 ÖS »
Merhaba arkadaslar tekrardan herkes sevgiler saygilar ben tedavimi aksatmayan pozitif bireyim 10 ay önce taniyi aldim hiv rna 984 ile ztn hemen negatife düstum 7 aydirda evliyim bu lateks icermeyen prezervatifler skinti yaparmi herzaman korunmuyorum evli oldugumdan konuyla ilgili bi konu bulamadim kusuruma bakmayin yada yeterince derinlere girememisimdir bidaha konu actim yardimci olursaniz simdiden tsk ederim

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
Ynt: Lateks icermeyen kondom
« Yanıtla #1 : Şubat 11, 2018, 12:21:28 ÖÖ »
herzaman korunmuyorum derken orasını anlayamadım ben, 6 ay boyunca kalıcı olarak rna negatif seyredenler için, bulaştırıcılık yoktur diyo tıp dünyası. Ama eşin biliyomu statünü ? İnce formlu komdomlar sızıntı yapabiliyo, bu sebeble latex kondom kullanımı öneriliyo
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Creed

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Şubat 11, 2018, 12:51:21 ÖÖ »
Tek eşli oldugum icin esimle karar aldik her zaman korunmuyoruz tabikide herseyden haberi var 7 ay oldu evleneli 10 aydir hiv rna negatif 6 ay gectikten sonra zaten korunmamaya basladik süreklide degil tabi evlenirken hiv rnasina baktirmistik zaten bide 1 ay once baktirdik herhangi bi problem yok lateks sizdirmami yapiyor tsk ederim ilginize
« Son Düzenleme: Şubat 11, 2018, 12:53:43 ÖÖ Gönderen: Creed »

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #3 : Şubat 11, 2018, 02:05:59 ÖÖ »
Ne güzel, mutluluğunuz daim olsun dilerim ki. Sızdırma yapan latex değil, ince formlu kondomlar, hani şu hisset, ten hissi veren falan denilenler :) Marka vermek etik olurmu bilmiyorum ama üzerinde klasik yazan kondomları tercih edin :)

Ve sizden ricam, rna negatiflerin bukaştırıcılığı olmadığına dair inancımızı dahada güçlendirmek için, lütfen ara ara yazın eşinizin negatif kaldığına dair  :)

Not: Latex içermeyen kondom kullanımında, verici konumda ki erkek içerideken boşalmasın, doğum kontrol amaçlı korunanlar içinde geçerli bu :)

Creed

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Şubat 11, 2018, 11:28:15 ÖÖ »
Tsk ederim @TransBeril darisi basiniza evt anladim ztn ince formullu olanlarda sizdirma isi skinti olsun duzenli testimizi oldukca burdan paylasacagim sizinle tsk ederim saglicakla kalin
« Son Düzenleme: Şubat 11, 2018, 12:19:12 ÖS Gönderen: Creed »

Yeni hayat

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Şubat 11, 2018, 11:32:23 ÖS »
Merhaba nasılsınız arkadaşlarım keyifler yerindedir inşallah faal olarak yazmasamda takipteyim bu arada yeni moderatör arkadaşlarıma hayırlı olsun ☺️

Bende nişanlıyım eş adayım taşıyıcı olduğumu biliyor 2 senedir tedavi görüyorum ilk ayda negatife düştüm ve çok şükür öyle devam etmekteyim

Bizde korunmadan birleşme gerçekleştirmekteyiz. Doktorlar 6. Ayda da negatifi gördükten sonra bulaştırılığımızın olmadığını belirtmekteler. Tabii bazen aklımada gelmiyor değil acaba bulaş olabilir mi diye ama çom şükür bir sıkıntı olmadı

Kullanıcı teşekkür etti: Fatih, hk

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Şubat 11, 2018, 11:50:18 ÖS »
@Yeni hayat  Arkadasım evet Teorik olarak negatif isen sorun olmaz deniyor.   

Ama , bence tedbirli olmakta fayda var. Eğer çocuk yapmayacaksanız ( ki henüz nişanlısınız ) korunarak birlikte olmanız daha doğru olur.
« Son Düzenleme: Şubat 11, 2018, 11:51:26 ÖS Gönderen: hk »

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #7 : Şubat 12, 2018, 01:31:17 ÖÖ »
Çok güzel, canlı örneklerini forumumuz da görmek, özellikle yeni tanı arkadaşlara örnek olsun. Evlenemiceğinden veya çocuk yapamıcağından korkan çok çünkü

Lütfen ara ara girip yazın, serodifferent dediğimiz negatif-pozitif çiftler arası korunmasız ilişkilerde bulaş olmadığına dair, ülkemizden örnekleri görmek. Bizler içinde rahatlatıcı oluyor

Mutluluğunuz daim olsun dilerim ki @Yeni hayat

Not: Lütfen 6 ay rna negatifte olsanız, hiçbirzaman hiv statünüzü bilmeyen birile korunmasız ilşkiye girmeyin arkadaşlar, bulaş olmayabilir ama davranış olarak etik olmaz. Dürüstlük bi ilişkinin en önemli direklerindendir

Efe

• Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Şubat 12, 2018, 08:39:45 ÖÖ »
Benim de tanı alalı 11ay ilaca başlayalı 10a oldu ilk ay saptanamaz ikinci ay ise negatifi gördüm. Tanı aldıktan sonra evlendik. İlk 6 aydan sonra arada korunmasız ilişki yaşadık bakalım bu hafta yeniden test yaptırcaz daha önce yaptırdığımızda bir sorun çıkmamıştı. Sonuçlar hakkında bilgi veririm

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Şubat 12, 2018, 09:46:11 ÖÖ »
Benim de tanı alalı 11ay ilaca başlayalı 10a oldu ilk ay saptanamaz ikinci ay ise negatifi gördüm. Tanı aldıktan sonra evlendik. İlk 6 aydan sonra arada korunmasız ilişki yaşadık bakalım bu hafta yeniden test yaptırcaz daha önce yaptırdığımızda bir sorun çıkmamıştı. Sonuçlar hakkında bilgi veririm

şimdi benim kafam karıştı...creed arkadaş korunmasız olarak eşiyle beraber olduğunu sormuş sonrada lateks kondomların sıkıntı çıkarıp çıkartmayacağını sormuş...

benim anlamadağım madem korunmazda kalınıyorsa kondomun artık lateks olup olmamasının fazla önemi kalmamıştır bana göre...zaten korunmasızda kalınıyor ...