Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hiv ve aids bulasma yollari hk.  (Okunma sayısı 214 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seabel

• Yeni Üye
  • *
Hiv ve aids bulasma yollari hk.
« : Şubat 08, 2018, 09:19:04 ÖS »
Merhaba arkadaslar oncelikle hepinizden ozur dileyerek baslamak istiyorum sorumunda antipatik olarak algilanmasini istemem lutfen beni yanlis anlamayin, henuz 20 yasinda bir kizim bu zamana kadar tam anlamiyla bir birlesme yasamadim uzun opusmelerin ve oral seks disinda. 25 ocakta ilk defa gorustugum bir beyefendiyle opusme oldu ardindan kafamda bu yolla hiv bulasir mi diye dusunmeye basladim lablari aradim doktorlarla gorustum makaleler okudum olmaz dense de benim suphem dis eti rahatsizligim ve siddetli bir opusmeydi dudagimiz bile kanamis olabilir bilmiyorum. O gunden beri hayatim zindana dondu beni uzen sudur ki evet hiv pozitif birisiyle olabilirim bir iliskimiz olsa evlilige giden onu bu yuzden terketmem sevdigim surece hayatimi onunla tamamlamak istedigim surece zaten baskasini isteyemem bu bir eksiklik degil sonuna kadar yaninda da olurum. Ancak bu kisi o gunden sonra beni hic aramayan aradigimda da acmayan gereksiz birisi evet bundan dolayi ekstra mutsuzum. Test olucam kaygilarim giderek artmaya basladi sevdigim insan olsaydi bir gram umursamaz herseyin ustesinden birlikte gelelim o hiv pozitifse bende olayim diyecek kadar gozu kara birisiyim. Bu sebeple sozlerimin yanlis anlasilmasini istemem beni burada ekstra uzen seyin boyle gereksiz bir insandan bunu alacagimi dusunmem cok uzun yazdim belki okumazsiniz ama beni cok iyi anlayabilirsiniz diye dusunuyorum tesekkur ederim.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
Ynt: Hiv ve aids bulasma yollari hk.
« Yanıtla #1 : Şubat 08, 2018, 09:30:02 ÖS »
Selam, öncelikle aids bulaşmaz hiv bulaşır :) aids hivin tedavi olunmadığı taktirde, vücudun bağışıklığının çöktüğü evredir. Hiv öpüşmekle bulaşmaz, bulaşması için ikinizinde ağzında gözle görülür kanama ya da yara olması lazım. Bu durumda öpüşücek haliniz olmadığınıza göre. 20 yaşın da genç birisin daha, bu yaşta bilinçlenmen çok güzel, kafanı kurcalama bu tarz luzumsuz korkularla,  fransız usulu öpüştüğü için hiv bulaş vakası görlmüş birşey değil
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Hiv ve aids bulasma yollari hk.
« Yanıtla #2 : Şubat 08, 2018, 09:37:44 ÖS »
Cevap verildi, konu kilitlendi.
Korunmasiz oral seks nedeniyle test ol.
« Son Düzenleme: Şubat 08, 2018, 09:39:00 ÖS Gönderen: Arutha »