Mavi-Banner

Gönderen Konu: Tedaviyi bıraktım, rna neqativ  (Okunma sayısı 943 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Tedaviyi bıraktım, rna neqativ
« Yanıtla #15 : Ocak 30, 2018, 11:34:01 ÖS »
@acısada_öldürmez madem bu kadar kötü niye bu ilacı hâlâ satıyorlar ve doktorlar bunu hâlâ yazıyorlar 😐😐
Toplumun yargısını kırsaydık herşey mükemmel olurdu...

Kullanıcı teşekkür etti: yanlızadam

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #16 : Ocak 30, 2018, 11:40:06 ÖS »
Ülke ülkemiz kadar gelişmiş değil.Bundan olsa gerek

yanlızadam

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Ocak 31, 2018, 03:05:40 ÖÖ »
arkadaşımız  kardeş  ülke  Azerbaycan'da  yaşıyor. MAalesef  orada  bizdeki  gibi ilaç  çeşitliliği  yok  truvada+ stocrin  veriliyor tüm pozitiflere

ve  tahlillerde  6 ayda  bir  yapılıyor  arkadaşımız  başka  bir konuda  anlatmıştı  durumunu. Genvoya peşin  elden alımlarda  1300 liraya  alınabiliyor 3 aylık  toplam  maliyeti  elden  3900 Türk Lirası  yapmakta  ve  MANAT  olarak  2000 MANAT eder   İmkanın  varsa  bu  yöntemi  izleyebilirsin

2013 yılında tanı aldım ve truvada+stocrin kullanıyorum. İlk tanı aldığımda CD4 204 idi, şua anda 1040 olarak devam ediyor. Bende 6 ayda bir kontrol oluyorum ve hiv rna negatif. Doktorum ilaçların bende iyi sonuç verdiğini ve yeni çıkan ilaçlar olmasına rağmen değiştirmemem gerektiğini belirtiyor.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #18 : Ocak 31, 2018, 07:13:20 ÖÖ »
arkadaşımız  kardeş  ülke  Azerbaycan'da  yaşıyor. MAalesef  orada  bizdeki  gibi ilaç  çeşitliliği  yok  truvada+ stocrin  veriliyor tüm pozitiflere

ve  tahlillerde  6 ayda  bir  yapılıyor  arkadaşımız  başka  bir konuda  anlatmıştı  durumunu. Genvoya peşin  elden alımlarda  1300 liraya  alınabiliyor 3 aylık  toplam  maliyeti  elden  3900 Türk Lirası  yapmakta  ve  MANAT  olarak  2000 MANAT eder   İmkanın  varsa  bu  yöntemi  izleyebilirsin

2013 yılında tanı aldım ve truvada+stocrin kullanıyorum. İlk tanı aldığımda CD4 204 idi, şua anda 1040 olarak devam ediyor. Bende 6 ayda bir kontrol oluyorum ve hiv rna negatif. Doktorum ilaçların bende iyi sonuç verdiğini ve yeni çıkan ilaçlar olmasına rağmen değiştirmemem gerektiğini belirtiyor.

Bazı bünyeler stocrine alışamıyor işte. Sen sorunsuz kullanıyorsan bu çok güzel, değişmene gerek yok o zaman.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #19 : Ocak 31, 2018, 11:38:42 ÖÖ »

Bazı bünyeler stocrine alışamıyor işte. Sen sorunsuz kullanıyorsan bu çok güzel, değişmene gerek yok o zaman.
bir şey okumuştum stocrin hakkında.
Bazı bünyelerde hatalı promil değerlerine yol açıyormuş. Alkol almadan alkol almış gibi.
Söylenti mi, doğru mu abim?

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Ocak 31, 2018, 11:41:34 ÖÖ »
Doktorların kişiye etki ettiğini bildiği halde vermemesi lazım. Önce denenmeli yan etki görüldüğünde değiştirilmeli diye düşünüyorum... @Mavera bu arada rna testi verdim 1 ay önce negatifti şimdi 43 olmuş  ara değer de 40 ile on milyon arası. Önemli birşey yok demi.
Toplumun yargısını kırsaydık herşey mükemmel olurdu...

Fuat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Ocak 31, 2018, 11:59:15 ÖÖ »
Alkol olarak değil de, toksik madde-keyif verici madde gibi de düşünülebilir şeklinde ben de duydum.

İlaca bağlı yan etkileri biliyorum çünkü stocrini ve hatta Kaletrayı kullanan eski hastalardanım. Sadece şu önemli.. Bu ilaçlar ilk kullanıldığı senelerde insanlar hemen ilaca başlatılmıyordu, bu kadar tanı almak yaygın değildi. Şimdiki gençler daha sık test oluyor, anonim merkezler de açıldı. Haliyle geç tanı aldığı için insanlar veya ben gibi ileri aşamada ART aldıkları için (cd4 üm 350 ye düşünce başlattı doktorum) veya alternatifler az olduğu için; zararları daha büyük oluyordu. İlerlemiş aşamada hastanın direnci yüksek değildi, o yüzden sersemlikler ve sarhoşluklar biraz da bundan etkili olabilir. Şimdi tanıyı alıyor, cd4 950 iken stribildi çakınca 20 günde RNA negatife düşüyor..
« Son Düzenleme: Ocak 31, 2018, 05:10:33 ÖS Gönderen: Fuat »

merak_etme_sabret

• Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Ocak 31, 2018, 12:14:36 ÖS »
Arkadaşlar,

RNA testleri aynı zamanda ELİSA testi görevini yapar mı ?

Saptanamıyor düzeyi nedir ?

Bir mucize olup virüs tamamen yok olursa RNA testlerinde bunu anlıyorlar mı ?

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #23 : Ocak 31, 2018, 12:59:23 ÖS »
Arkadaşlar,

rna testlerini hiv testlerinde kullanmak çok mantıklı değil...çünkü pahalı bi test..en son yaptırdığımda yanlış hatırlamıyorsam 500 lira civarı idi...

rna testi negatif  çıksa bile pozitif birine yapılcak bütün eliza,duo,combo vs. testlerinde pozitif çıkar ömür boyu...

o dediğin mucize umarım bi gün gerçekleşir bu arada...

Kullanıcı teşekkür etti: merak_etme_sabret

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #24 : Ocak 31, 2018, 03:08:46 ÖS »

Arkadaşlar,

Eliza testi sadece  hiv tanisi amaci ile  yapilir, kanda hiv virusu na karsi olusmus antikor  varmi bakilir , ayrica 4. nesil olan eliza testlerinde  ise antikor a ilave  olarak hiv p24 proteinlerinin varligina da bakilir, nispeten daha ucuzu ve hizli sonuc veren testlerdir.

RNA testleri ise kan daki hiv virusu miktarini tespiti icin yapilir ve daha pahali ve zaman alan bir testlerdir.

Her RNA test kitlerinin  bir olcum araligi vardir, eger saptanamiyor dendi ise kaninda hiv virusu o an icin olculemeycek derecede az demektir.

Hiv virusleri kendini pasif hale getirip  saklayabilen virusler , dolayis ile kullandigimiz ilaclar  pasif haldeki saklanmis virusleri taniyamiyor  ve etki edemiyor, sadece  aktif  haldeki virusleri yok edebiliyor. 
ve belirli bir  sure  sonra pasif olan ve  saklanan virusler  tekrar  aktif hale  gelerek cogalmaya  baslayabiliyor ,
bu yuzden negatif  ve  belirlenemeyen sonucumuz olsa dahi, aniden aktiflesen viruslere karsi   surekli ilac kullanmaya devam etmemiz  gerekiyor.

saklanan hiv viruslerin yaklasik 50 yil kendilerini gizleyebilme ve tekrar aktif hale gelebilme  yetenekleri var.

insallah gelecekte yeni ilaclar  ve teknolojiler bu soruna da  care  bulacaklar  ve saklananlarda dahil olmak uzere  tum virusleri yok edeceklerdir.

Ayrica ,Virus  kanimizdan  tamemen yok olsa  bile  kanimizda viruse karsi olusan koruyucu antikorlar kalmaya devam edeceginden , tum eliza testlerinden pozitif sonuc alacagiz.

simdilik bize dusen ise  ilaclarimizi  dikkatlice  kullanip  kanimizdaki aktif  virusleri yok edip, sagligimiz bozmalarina musade etmeden  normal hayatimiza  devam etmek..
« Son Düzenleme: Ocak 31, 2018, 03:21:44 ÖS Gönderen: hk »

Kullanıcı teşekkür etti: merak_etme_sabret

Fuat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Ocak 31, 2018, 05:08:23 ÖS »
Hocalarla  eğitimlerden aldığım bilgilerde, artık WB değil, PCR testlerinin doğrulama olarak kullanılmasının konuşulduğunu ve buna doğru bir yönelimin başlayabileceğini söylemişlerdi.

merak_etme_sabret

• Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Ocak 31, 2018, 05:50:07 ÖS »

Arkadaşlar,

Eliza testi sadece  hiv tanisi amaci ile  yapilir, kanda hiv virusu na karsi olusmus antikor  varmi bakilir , ayrica 4. nesil olan eliza testlerinde  ise antikor a ilave  olarak hiv p24 proteinlerinin varligina da bakilir, nispeten daha ucuzu ve hizli sonuc veren testlerdir.

RNA testleri ise kan daki hiv virusu miktarini tespiti icin yapilir ve daha pahali ve zaman alan bir testlerdir.

Her RNA test kitlerinin  bir olcum araligi vardir, eger saptanamiyor dendi ise kaninda hiv virusu o an icin olculemeycek derecede az demektir.

Hiv virusleri kendini pasif hale getirip  saklayabilen virusler , dolayis ile kullandigimiz ilaclar  pasif haldeki saklanmis virusleri taniyamiyor  ve etki edemiyor, sadece  aktif  haldeki virusleri yok edebiliyor. 
ve belirli bir  sure  sonra pasif olan ve  saklanan virusler  tekrar  aktif hale  gelerek cogalmaya  baslayabiliyor ,
bu yuzden negatif  ve  belirlenemeyen sonucumuz olsa dahi, aniden aktiflesen viruslere karsi   surekli ilac kullanmaya devam etmemiz  gerekiyor.

saklanan hiv viruslerin yaklasik 50 yil kendilerini gizleyebilme ve tekrar aktif hale gelebilme  yetenekleri var.

insallah gelecekte yeni ilaclar  ve teknolojiler bu soruna da  care  bulacaklar  ve saklananlarda dahil olmak uzere  tum virusleri yok edeceklerdir.

Ayrica ,Virus  kanimizdan  tamemen yok olsa  bile  kanimizda viruse karsi olusan koruyucu antikorlar kalmaya devam edeceginden , tum eliza testlerinden pozitif sonuc alacagiz.

simdilik bize dusen ise  ilaclarimizi  dikkatlice  kullanip  kanimizdaki aktif  virusleri yok edip, sagligimiz bozmalarina musade etmeden  normal hayatimiza  devam etmek..

@hk süper açıklama teşekkürler..

Kullanıcı teşekkür etti: hk

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #27 : Şubat 01, 2018, 07:17:27 ÖÖ »
Doktorların kişiye etki ettiğini bildiği halde vermemesi lazım. Önce denenmeli yan etki görüldüğünde değiştirilmeli diye düşünüyorum... @Mavera bu arada rna testi verdim 1 ay önce negatifti şimdi 43 olmuş  ara değer de 40 ile on milyon arası. Önemli birşey yok demi.

İşte o arkadaşın ülkesinde en son yeni ilaçlar yok malesef. 43 rna çok büüyk ihtimalle bliptir, korkma.

bir şey okumuştum stocrin hakkında.
Bazı bünyelerde hatalı promil değerlerine yol açıyormuş. Alkol almadan alkol almış gibi.
Söylenti mi, doğru mu abim?

Alkol promil değil de, uyuşturucu için bakılan kan testlerinde yalancı pozitif verebiliyormuş. Öyle kafası olan bir ilaç.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

yanlızadam

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #28 : Şubat 02, 2018, 08:31:17 ÖÖ »

Etkin maddesi daha iyi olan yada yan etkisi daha az olup diğer organlarımıza zararı az olan ilaç kullanmak istedim. Fakat, tahlillerim doğrultusunda doktorum ilacımı değiştirmemem gerektiğini söyledi. Şimdi bende kararsız kaldım. Acaba soruları var kafamda. Stocrin i gece yatarken alıyorum. Çünki söylendiği gibi baş dönmesi ve sarhoşluk hali veriyor, bu ilk aldığım günden beri devam ediyor. Hatta, bir gün yanlışlıkla gündüz içtiğimde, kafamı masadan kaldıramadım. Tahlillerimde sadece trigliserid oranım yüksek çıkıyor. İlaç raporum bu ay sonunda bitecek, değişiklik istesem mi acaba?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #29 : Şubat 02, 2018, 10:09:04 ÖÖ »
Memnun değilsen isteyebilirsin. Stocrin'in bilinen ciddi organ hasarı etkisi yok, ama truvada bazı bünyelerde uzun vadede kemik/böbrek yan etkisi yapabiliyor, truvada olmayan ilaçlar triumeq ve genvoya, bunlara geçmek isteyebilirsin. Rna negatif devam ediyorsan geçiş yapılabilir.