Mavi-Banner

Gönderen Konu: Yeni Moderatorlukler Tanimlanmistir  (Okunma sayısı 545 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Yeni Moderatorlukler Tanimlanmistir
« Yanıtla #15 : Ocak 26, 2018, 10:11:06 ÖS »
iss buldum ben.üstte ana sayfa butonunun hizasında moderasyon butonu var.oradan onaylıyorsun.
Diyelim konunun icindesin kisi o anda ileti yolldı pembe reknte sayfanın icinde de görüyorsun.

Ben77

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Ocak 26, 2018, 10:22:10 ÖS »
Özellikle @Mavera ve @Acisadaöldurmez 'in yüklerinin hafiflemesi,  bu sayede siteye ve biz üyelere daha faydalı bir şekilde devam etmeleri açısından sevindirici bir gelişme.

Yeni arkadaşlara başarılar dilerim. Umarım sizlerin desteğiyle site daha iyi olur. Eminim ki bu destek ile iletişim, dayanışma, haberler,paylaşımlar daha verimli olur. Hepbirlikte daha umutlu ve motivasyon dolu günlere yürürken,  toplumdaki eğitimsizlik  ve önyargiyi birlikte kırarız inşallah.

Şimdiden herkesin emeklerine sağlık.

Kullanıcı teşekkür etti: acısada_öldürmez, iss, bedevi, hk

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #17 : Ocak 27, 2018, 06:51:00 ÖÖ »
Hayırlı olsun arkadaşlar.

Kullanıcı teşekkür etti: iss, bedevi, Fatih, hk

hikaye1111

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Ocak 27, 2018, 09:43:46 ÖÖ »
hayırlı olsun    herkesi işlerinde daha başarılar diliyorum  ..
merhaba

Kullanıcı teşekkür etti: iss, Fatih, hk

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #19 : Ocak 27, 2018, 09:54:16 ÖÖ »
   moderatör arkadaşlar hayırlı olsun hepinize...sağolsun site yönetimi teveccüh göstermiş...benide araya sıkıştırmış :)

şimdi biliyosunuz osmanlıda ahilik geleneği vardı esnaf loncalarında...yani direk olarak misal bi berber dükkanı açıp ustalık yapamıyordunuz..paranız yada dükkanınız olsa bile kademe kademe ilerlemek zorunda olunan bi nevi askerlikteki rütbe sırası gibi yol alacağınız belli kademeler vardı.......  bunlar sırası ile :   çırak, kalfa,usta ve üstad  .... (aynı kademe sistemi mason localarındada yer alır bu arada) konumuza dönelim...

şimdi yaklaşık 5 aydır üyesi bulunduğum siteye eğer en ufak bi katkım olduysa bundan ne mutlu bana...mavera ve acısada ölmez gibi üstadların yanında çırak olarak bile yer almak benim için onur olur...

bu arkadaşların yanında hiv ve aids konusunda bilgim çırak seviyesindedir..hani mevlana hazretlerine sormuşlar....  o kadar okursun ,o kadar yazarsın ne bilirsin diye....hazret , haddimi bilirim demiş...benimkide o hesap..

bu işin  bi boyutu...diğer boyutu ise eski yada yeni pozitif olmuş arkadaşlara ,yaşadığımız malum süreç ve kazandığımız deneyimler sayesinde katkımız ,faydamız olursa bu beni ve eminim diğer mod arkadaşları sevindirir...

bi çoğumuzun ,bu hastalığı ilk öğrendiğimizdeki psikolojisi ile şu anki psikolojosi çok farklı..tanıyı aldığımız ilk andaki şoku atmada bu siteye ve bu sitenin bütün sakinlerine önemli bi rol düşüyor kanaatindeyim..

öncelikle bu sitenin 1.ve en önemli misyonunun bana göre yeni tanı almış ,şok içindeki arkadaşları bilgilendirmek sakinleştirmek olduğunu düşünüyorum...tabiki daha sonrada pozitif arkadaşların bilgi ve fikir paylaşımı yaptıkları,yaşadıkları sorunları ve olayları paylaştıkları bi platform  olmalı sitemiz bence..

Kullanıcı teşekkür etti: acısada_öldürmez, iss, Fatih, hk

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #20 : Ocak 27, 2018, 11:03:35 ÖÖ »
@bedevi abi aslında sürece bakarsak bu kararda senin açtığın konu başlığınin ve önerinin etkisi büyük olmuştur.
O yüzden hem tebrik ederim hem de teşekkür.

Çırak konusunda çok haklısin.Paylaşımları onaylasak bile emin olmadığimız bir soru veya konuda bilenlere bırakırız.

Kullanıcı teşekkür etti: bedevi

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #21 : Ocak 27, 2018, 12:05:36 ÖS »
@bedevi abi aslında sürece bakarsak bu kararda senin açtığın konu başlığınin ve önerinin etkisi büyük olmuştur.
O yüzden hem tebrik ederim hem de teşekkür.

Çırak konusunda çok haklısin.Paylaşımları onaylasak bile emin olmadığimız bir soru veya konuda bilenlere bırakırız.

fatihim konuyu kimin gündeme getirdiğinden daha ziyade konunun bi çözüme ulaştırılması önemli idi..

ben 5 aydır burdayım...ilk geldiğim ay matland varken sitede onaylanma süreci daha çabuk gerçekleşiyordu...matland gittikten sonra yük malum 2 arkadaşın üzerine kaldı..(mavera ve a.ö.)   şimdi bu 2 mod.arkadaşın ne kadar özveri ile bu sitede üstlendikleri görevin üstesinden geldiklerini  hepimiz biliyoruz..ama onlarında ödemeleri gereken kira ve faturaları var..özel hayatları var...işi gücü bırakıp sabahtan akşama kadar bilgisayar başında oturup gelen mesajları onaylamak zaten olacak iş değil.. 

bu kadar özveri ile gelen mesajları onayla, makul mantıklı cevap yaz..gerektiğinde işini aksat, özel hayatından feragat et....bide üstüne fobiklerden dengesizlerden laf işit.  (dünkü acısada ölmez üstadın yaşadığı gibi) valla akıl işi değil...

hani sevdiğim bi laf var:     ÇIKIP DENİZİN ÜSTÜNDE YÜRÜSEN BİLE  ' ÇÜNKÜ YÜZME BİLMİYOR' DİYE ELEŞTİRENLER HER DAİM OLACAKTIR...

hani bi ücret ödersin siteye üye olmak için...(biliyosunuz bazı meslek gruplarına danışmak ücretlidir...avukat, mali müsavir ,yada dr gibi) ....bu ücreti ödedikten sonra aldığınız hizmetten tatmin olmazsınız...eleştirirsiniz size ücreti mukabil hizmet vereni anlarım...iyide arkadaş sen bu siteye giriş yapmak için bi ücret ödemedinki...sorduğun soruya cevap alamadıysan başka mecralarda soruna cevap ararsın...burası sana hizmet vermek zorunda olan bi kamu kurumu değilki...hani ölürmüsün öldürürmüsün....tamamen gönüllülük esasına dayanan bilgi paylaşım platformu burası...

lafı uzatmadan bağlayayım fatihim.... laf lafı açıyor .....

dediğin gibi bencede cevabına emin olmadığımız konuları mavera yada a.ö üstadlara bırakmak en mantıklı olacaktır.. bildiğimiz konularda paylaşım yaparsak eminim çok daha faydalı oluruz ..

misal benim aklımdan ne zamandır geçen bi kaç konu var..bunlar

--kimler motosiklet kullanıyor, paylaşalım,     --fitness ve bodybulding  ,--powerlifting  -- diet ve sağlıklı beslenme ,--ev ortamında spor  --sokak hayvanlarına neler yapabiliriz  ,  -- vizyondaki sinema filmleri ,  gibi ilk etapta aklıma gelenler... 

bu konularda söyleyecek şeylerim var, sitedeki arkadaşlara faydası olacak paylaşımlar yapabilirim diye düşünüyorum...

daha öncede yazmıştım eş durumum nedeni ile akşamları ve tatil günleri siteye giremiyorum...(ne yazıkki) ama onun dışındaki mesai saatlerinde bildiğim ve emin olduğum konularda paylaşım yapabilirim..

not:  fatihim bu arada bana bedevi dersen mutlu olurum..haberin olsun...

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #22 : Ocak 27, 2018, 12:31:05 ÖS »
Notunu aldım :))

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #23 : Ocak 27, 2018, 12:34:58 ÖS »
Spor için senden fikir almak isterim.
Ben son 3 ayda 10 kilo aldım .depresyon ilaçları, genvoya ve kemik erimesi icin kullandığım ilaçlar bende kilo yapti.gerci genvoya için akşam yemek yemezken simdi ilaç saatleri diger kullandığım ilaclar olduğu için akşama denk geliyor.

Spora yazıldim ama simdi isim gereği gera geliyor orası.başka bir yere gitmem gerekecek.o zaman kadar evde ne yapabilirim?

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #24 : Ocak 27, 2018, 12:52:21 ÖS »
Bende akşamları ve tatil günleri daha müsaitim onay konusunda. Dün akşam bende yazdım her onayladıgımız konunun cevabı bizde olmayabilir bu nedenle dikkatli olalım diye kimseyi yanlış bilgilendirme yapmayalım en saglıklı ve en sade bilgiye erişim olsun diye. Sokak hayvanları konusu benim ilgi alanım. Bununla ilgili yakın zamanda bir başlık açıp isteyenlere bir yönlendirme yapma işi bende olsun. Spor konusu ve diger konularla ilgili arkadaslar yorum yapar zaten. Dün akşamdan beri sitede bir hareketlilik oldu. Onay bekleme olmadığı için konu akışı hızlandı. Hatta akşam görmediyse mavera sabah şaşırmıştır onay bekleyen ileti göremeyince😁

Kullanıcı teşekkür etti: bedevi

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #25 : Ocak 27, 2018, 01:03:31 ÖS »
fatihim sporu hayatının bi parçası haline getirmen gerek..yani şöyle düşün yeme ve içme nası insan için olmazsa olmaz bi ihtiyaç ise sporuda hayatının bi parçası haline getirmen lazım...

yani sporu boş zamanlarda yapılan bi etkinlikten çok aynen yeme içme gibi zaruri olarak yapılacak bi aktivite olarak görmen gerek...biz buna spor alışkanlığı kazanmak diyoruz...

eğer spora gitmemek için bahane arıyorsan inan çok bahane bulursun..iş ortamı, aile ortamı ,hsatalık vakitsizlik vs.vs..

ama spor alışkanlığını bi kere kazanırsan emin ol gerisi gelecektir..şimdi siteye resim eklemeyi falan bilmiyorum..yüzüm kapalı olmak kaydı ile bi before- after fotosu koysam inanamazsın..

salona gitmen en iyisi.. ama gidemiyosan evdede aletsiz yapılacak bi çok şey var...haaa bide dumbel seti alırsan eve dahada çok aşama ilerleme sağlarsın..tabi beslenme düzenini oturtmak kaydı ile..

spor alışkanlığı demişken...2017 nisanında motor kazası yaptım..bilek lifim koptu...o halde sporu aksatmadım..tek elle çalıştım..bacak çalıştım gene gittim salona..3 ay sonra hiv tanısı aldım..2017 ağustos gibi ...tanıyı aldığımın ertesi günü gene spora gittim..düşünebiliyomusun..birisi duysa deli der...hiv tanısı al, ertesi gün spora git hiç bişey yokmuş gibi :)

sözün özü iyi bi beslenme programı ve antreman programı ile eminim aldığın 10 kiloyu çok kısa zamanda verirsin...
misal youtube bu konuda çok iyi bi kaynak...evde yapılacak bi sürü çalışma programı bulabilirsin...bi tanesi bu:

https://www.youtube.com/watch?v=-kFIwK71AFw

bi yerlerden başlamalısın...bu arada benim hedefim ZYZZ vucudu ...22 yaşında kokainden öldü bu arkadaş geçtiğimiz yıllarda...benim yaşımda malum zyzz in 2 katı...google da zyzz yaz resimlerini görürsün..çok sayıda fanı vardı halada var..vucudu ilaçlı zyzz in (yani dopingli)ama ulaşılamayacak bi vucut değil..iyi bi beslenme ve antreman ile ulaşılabilir diye düşünüyorum..

neyse...başlığı fazla dağıttık...konunun dışına saptık...bu konularda inşallah daha çok paylaşım yaparız ..hatta spor salonu sahibi  bi abide vardı forumda ..nicki yanlış hatırlamıyorsam creed  idi...onunda bize paylaşımlarda katkısı olur diye düşünüyorum..  bu konuya çok detaylı bi şekilde başka bi başlık altında devam etmemiz gerektiğini düşünüyorum..
creed abide umarım forumu takip etmeyi bırakmamıştır..

Kullanıcı teşekkür etti: Fatih

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #26 : Ocak 27, 2018, 01:19:10 ÖS »
Bende akşamları ve tatil günleri daha müsaitim onay konusunda. Dün akşam bende yazdım her onayladıgımız konunun cevabı bizde olmayabilir bu nedenle dikkatli olalım diye kimseyi yanlış bilgilendirme yapmayalım en saglıklı ve en sade bilgiye erişim olsun diye. Sokak hayvanları konusu benim ilgi alanım. Bununla ilgili yakın zamanda bir başlık açıp isteyenlere bir yönlendirme yapma işi bende olsun. Spor konusu ve diger konularla ilgili arkadaslar yorum yapar zaten. Dün akşamdan beri sitede bir hareketlilik oldu. Onay bekleme olmadığı için konu akışı hızlandı. Hatta akşam görmediyse mavera sabah şaşırmıştır onay bekleyen ileti göremeyince😁

evet iss kardeşim...aynı şeyi bende düşündüm... akşamları yukarıdada bahsettiğim malum sıkıntıdan dolayı ben online olamıyorum..ama göz ucuyla cep telefonundan gizli saklı gözucuyla  bi kaç baktığımda siteye sitedeki hareketliliği bende gözlemledim...hatta kendi kendime fatih ve iss dostlar göreve hızlı başladılar maşallah,nazar değmesin dedim :)

bu arada sokak hayvanları konusunu bi başlık altında ileriki zamanlarda toplayalım derim..bu konuda bende elimden geldiğince bişeyler yapıyorum..işin garip tarafı insanlardan kaçıp hayvanlara yöneliyorum...

misal tv.de hayvanlara yönelik bi şiddet gördüğümde içim dayanmıyor seyretmeye, fakat insana yönelik şiddet haberlerinde hiç bi şey hissetmiyorum..şimdi buda normal bi durum olmasa gerek..bu konuda arutha üstaddan fikir almayı düşünüyorum bu durum ,normal bi durummu diye..sokakta gördüğüm dilenci kızçocuk  beni etkilemiyor ama aç bi sokak hayvanı dengemi bozuyor,üzüyor...enteresan bi durum sanki..nemfoman olduğumu üstad sayesinde öğrendim  ama du bakam daha neler çıkıcak bende :)

Kullanıcı teşekkür etti: Fatih

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #27 : Ocak 27, 2018, 01:26:03 ÖS »
arkadaşlar konu altında moderatorluk sohbeti yapmayalım artık lütfen, Sitenin amacı dağıldı iyice.

Ablanızı kızdırmayın, fena haşlarım sizi bak  :P
Su gibi berrak yeni bi hayat.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #28 : Ocak 27, 2018, 01:39:56 ÖS »
arkadaşlar konu altında moderatorluk sohbeti yapmayalım artık lütfen, Sitenin amacı dağıldı iyice.

Ablanızı kızdırmayın, fena haşlarım sizi bak  :P

aynen berilcim... :) bu arada mavera üstad nereye kayboldu ? 

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #29 : Ocak 27, 2018, 02:01:57 ÖS »
bu arada hazır bu başlık açılmışken kafamdan geçen bi fikir var sitedeki forumdaş dostlardan fikir almak istiyorum..

şimdi biliyosunuz zaman bilgi çağı...insanlar bilgiye ulaşmak için en kestirme yol olan internete yöneliyorlar  günümüzde..
internet deseniz her konuda olduğu gibi hiv konusundada çöplük gibi...eski ve yanlış bilgilerle dolu..gerek bu site gerek pozitif yaşamın sitesi gibi siteler bu boşluğu doldurmaya çalışıyorlar bi şekilde...

son yıllarda yükselen bi trend var. internette....bu trend hepimizin bildiği youtube..insanlar bi konu hakkında araştırıp okumaktansa direkt youtube videosunu izlemeyi tercih ediyorlar artık...şimdi biz bu mecrayı değerlendiremezmiyiz sizce?

amacım internette fenomen olmak değil....yani bi enes batur yada ruhi çenet falan gibi youtuber olmak değil tabiki :)  zaten hitap ettiğimiz kitlede sınırlı ... 15.000 resmi hadi gayri resmi falan desek 50.000 kişiye hitap edebiliriz en fazla..

amacım hiv konusunda insanların önyargılarını kırmak..bilgilendirmek...bilinçlendirmek...amacımız doğrultusunda bu mecradan faydalanmak mümkünmü sizce ?

şimdi diyeceksinizki eyy bedevi iyi hoş diyosunda kim kendini ifşa etmek ister...nası olacak bu iş ?

onu bende biliyorum dostlar...ona kalırsa ben kendi karıma daha pozitif olduğumu söyleyemedim..millete nasıl diyeceğim.. :) 

ama onunda çaresi bi şekilde bulunamazmı..misal kendi gmail hesabızı elbetteki kullanacak değiliz...suratımızıda video çekerken bi şekilde saklayamazmıyız ? maske yada başka bi yöntemle...

açıkçası üzerinde kafa yormak gerekir...siz ne dersiniz bu konuda...?