Mavi-Banner

Gönderen Konu: site ile ilgili 3 öneri ? görüş ve yorumlarınıza açık...  (Okunma sayısı 489 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
arkadaşlar yaklaşık 4-5 aydır sitedeyim..bu süre içerisinde kendimce sitede gördüğüm 3 sıkıntı var..tamamen şahsi fikirlerim bunlar..katılır yada katılmazsınız saygı duyarım...ama bunları paylaşmakta fayda görüyorum...

1- SİTEYE ERİŞİMDE YAŞANAN SIKINTI...

arkadaşlar bi gün aids in çaresi bulunur buna yürekten inanıyorum ama bu siteye erişim sıkıntısının çaresi bulanmaz :)

şimdi sitenin eski müdavimleri bu uyarı ve siteye girememe durumuna alışkınlardır elbet..ama yeni arkadaşlar sabah siteye giriyorlar...bakıyolar engellendiniz diye bi uyarı...haydaaaa...adamda bilmiyo tabi sitedeki sıkıntıyı...ya ben naptım falan diye düşünüyor belki yeni üyelik alıyor falan filan...

ya arkadaşlar, bunun bi çaresi yokmudur...internette forum siteleri üzerine bilgisi olan bi arkadaş allah rızası için şu sorunu çözmeye yardımcı olamazmı acaba...yada bunu çözmenin bi yolu yordamı yokmudur...sitemiz hiv virüsü ile ilgili bi site ama sitenin içindeki virüs yeminle hiv virüsünden daha beter..

şimdi diyeceksinizki eyyy bedevi iyi hoş diyosun ama para yokki...bu işlere ayıracak para nerde...

iyide arkadaşlar bununda çaresi bulunur...siteye google adsense reklamı yada değişik reklam veren kaynaklardan reklam alınabilir...şimdi sitenin ziyaretçi ve hit rakamlarını bilmiyorum ama reklam alınabilir diye düşünüyorum..

yada hayırsever arkadaşlar pamuk eller cebe yapsa 3-5 toplasak maddi durumu misait olan arkadaşlardan bu sorunu çözsek olmazmı ?

2-SİTENİN ADINI HİVVEAİDS.NET DEĞİL MAVERA.COM YAPSAK MI :) YENİ MODERATÖR ALIMI YAPMAK ÇOKMU ZOR ?

başlıktan herşey anlaşılıyor değilmi ?  ben siteye yeni girdiğimde mavera ve matland ikilisi vardı..biri müsait olmasa bile diğeri mesajları onaylıyordu...bi şekilde site dinamikti.

ama bilmediğimiz sebeplerden matland üstad aramızdan ayrıldı... yapacakta bişey yok..kendi kararı ...elden ne gelir...

..şimdi bazen saatlerce yazılanların onaylanmadığı zamanlar oluyor...dolayısı ile site statik, durağan bi hale giriyor..

şu durumda bütün yük mavera üstada kaldı...şimdi acısada öldürmez dost var diyeceksiniz sanırım.. acısada öldürmez üstadın hakkını yemeyelim..sağolsun oda elinden geleni yapıyor ama onunda iş ortamından kaynaklı erişim sorunu var..her zaman siteye giremiyor haklı olarak...önce iş tabiki...ev kirasını iş yerinden aldığı maaaş ödüyor site ödemiyor :)

allah korusun ama mavera üstadın başına bi hal gelse bu siteyi kapat git olacak...adam özveri ile uğraşıyor..her soruya cevap vermeye çalışıyor..misal adam sitede yok anca işi olduğu zaman geliyor soru sormaya üstad bu kişilere bile sabırla cevap veriyor..fobikleri falan hiç söylemiyorum..sonuçta maveranında işi gücü var...bi özel hayatı var..

diyeceğimki mavera üstadın hakkını ödeyemeyiz..ama acaba siteye yeni moderatör alarak maveranın yükünü biraz hafifletemezmiyiz ? sonuçta alınacak moderatöre verilecek yetkiler admin panelinden ayarlanabilir..yapacağı şey yazılan mesajları onaylamak olmak üzere düzenlenebilir...bu çokmu zor..

bilgi ve donanım olarak mavera ayarında birini değil bu sitede belki türkiyede zor buluruz ..ama sınırlı yetkilerde ,internet üzerinde olmaya işyeri ortamı müsait olan ve bu işe gönüllü arkadaşlar bulunamazmı sizce ?

benim aklıma misal kadın kontejanından transberil nickli arkadaşımız geliyor...daha önceki sitede bu işi yapan arutha üstad geliyor,, yada sitede uzun zamandır yazan turuncu dost geliyor..eminim aklıma gelmeyen ama bu işi yapabilecek gönüllü arkadaşlar vardır..

3-FOBİK MESAJLARINI SİTEDE YAYINLAMASAK DAHA İYİ OLMAZMI ?

şimdi ben burada pozitif- negatif ayırımı yapmıyorum...sitede yazan negatif arkadaşlarda var...gayet yerinde mantıklı açılımlar getiriyorlar her konuda...siteye katkıda bulunuyorlar...onlara teşekkür ediyorum bizimle oldukları için..

benim sözüm işte gözüm seğirdi,sabah aksırdım, 15 sene evvel oral sex yapmıştım gibi dam üstünde saksağan vur beline kazmayı misali yazan fobiklere..yok ben eğer hivsem ölürüm mahfolurum yazıyor adam utanmadan bide...bizlere burada yaşatacağı travmayı hiç düşünmeden...

tamam siteye sorulan mantıklı soruları yayınlayalım...ama posta gazetesinde haydar dümen e sorulan saçma sapan ,abuk sabuk ,boşbeleş soruları burada yayınlamasak acaba dahamı hayırlı olur...tamam nükteyi, şakayı, komikliği, fıkrayı bende çok severim ama eşşeğin orasına su kaçırtan soruların yeri bu sitemi olmalı sizce..

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: site ile ilgili 3 öneri ? görüş ve yorumlarınıza açık...
« Yanıtla #1 : Ocak 23, 2018, 06:00:18 ÖS »
Haklı olduğun konular var. Yeni moderatör seçilse iyi olur. Ancak bunu sadece admin yapabiliyor sanıyorum.

İnan onaylamadığım konuların haddi hesabı yok. Ama ısrarla defalarca yazıyorlar, başka başlıklarda neden benim sorum onaylanmadı diyorlar çok ısrarcılar. Ben de çok abartılı olmayan soruları onaylayıp ilgili cevabı verip (genelde test başlığına link atıp) kitliyorum.

Gereksiz soruları ısrarla defalarca soranları da siteden engelliyorum. İlk sererde bir hafta ikinci seferde süresiz.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: Shopska

NMTD

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ocak 23, 2018, 06:45:11 ÖS »
Dediğin gibi MAVERA olmasa bu formun amacı çok fazla olmaz net....

Mavera çok yardımsever hayranıyım bana çok muazzam geliyor %90 bilgi sahibi adam HIV le alakalı.

Mavera tek başına ne kadar yürütebilir form işini ?

Admin kimse ilgilensin formla Maveranın üstünde tüm yük ! Acısada öldürmez gibi bazı moderatörler de yardımcı olmaya çalışıyor ama onlarda bi yere kadar MAVERA hep var...

Umarım herşey gönlünüzce olur görüşürüz.

mert_poyraz

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ocak 23, 2018, 06:54:04 ÖS »
Benim çalışma ortamım çok müsait sürekli bilgisayar başındayım tek başıma çalışıyorum ve saatlerce zamanım var ayrıca hastaneye git gellerden azcıkda olsa tecrübe oluştu malum 10 kez eliza pozitif westernblot negatif alan biri ne kadar tecrübelisi ise okadar tecrübeliyim yorgunluk olacağını sanmıyorum seviyorum bu siteyi çok kez girip bakabiliyorum uygun olursa ben gönüllü olurum dostlar

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ocak 23, 2018, 06:57:41 ÖS »
3. Fobik kişiler evet can sıkıcı ama direkt engellemek iyi değil bence çünkü hepimiz pozitif adayız ama onlar biraz daha fazla risk altında zaten modlar uygun olanları seçiyor ya fobik dediğimiz o şahıslarda pozitif ise gerçekten?direkt yasaklamak bence olmaz zaten modlar bakıyor.ama kişi gerçekten tanı alırsa o tehlikeli dönemde herşeyi yapabilir terkedilmişlik yanlızlık duygusu vs..

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Ocak 23, 2018, 07:33:56 ÖS »
@bedevi  haklisin yeni mod larin olmasi yük dagilimi acisindan iyi Olur..

Hatta, Ben yeni moderator adayi olmaya talibim 🙂

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Ocak 23, 2018, 07:50:00 ÖS »
Adminler ile bir tanışıklığimız yok.
Mavera.com yada mavera.net
Bencede şık bir teklif.Çunkü yonetimi elinde tutanlar siteye ugramıyor bile .benim gördüğüm bu.bu durumda ne diye onlar tarafından yönetilelim ?
Ilgilenen @Mavera onun seçtiği bu nick ile pek ala forum kurulabilir.

Belki isim mavera degilde hiv ile alakalı başka bir isim olur.netice iribari ile aids hastasi yok.aids itici bir kelime atabiliriz mesela o kelimeyi.
İsim hallolur
Ama admin mavera olmalı.
Finans sorunumuzunda olacağını sanmiyorum
« Son Düzenleme: Ocak 23, 2018, 07:53:09 ÖS Gönderen: Fatih »

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #7 : Ocak 23, 2018, 08:55:43 ÖS »
mod  olabilemek için  yeterli bilgi  birikim  ve tecrübeye  de sahip olmak  gerekli arkadaşlar   sadece siteye  yazılanı  onaylamak değil, bilgi birikimle  gerekn  cevabı  verebilmekte  önemli 
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Ocak 24, 2018, 08:33:30 ÖÖ »
3. Fobik kişiler evet can sıkıcı ama direkt engellemek iyi değil bence çünkü hepimiz pozitif adayız ama onlar biraz daha fazla risk altında zaten modlar uygun olanları seçiyor ya fobik dediğimiz o şahıslarda pozitif ise gerçekten?direkt yasaklamak bence olmaz zaten modlar bakıyor.ama kişi gerçekten tanı alırsa o tehlikeli dönemde herşeyi yapabilir terkedilmişlik yanlızlık duygusu vs..

mehmet0909 kardeşim yazımdada belirttiğim gibi pozitif negatif ayrımı yapmıyorum...
zaten sitemizde negatif olan makul mantıklı yazılar yazan arkadaşlarımızda halihazırda var,onlarda en az bizler kadar forumun bi parçası..

benim derdim boşbeleş fobik sorularına...hani adam haydar dümene yazmış sevgilimin elini tuttum geçen otobüste,, acaba sevgilim hamile kalmışmıdır tarzı absürd sorularla..komik desen komik değil, trajikomik desen oda değil..

hatta geçen bi konu açmıştım...bu absürd soru soranların bi kısmı  troll olabilirmi diye ? yani bana kalırsa bu paylaşımlar sitede gereksiz...ama mantıklı, tutarlı ve ciddi sorulara elbetteki sözüm yok..

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Ocak 24, 2018, 08:43:25 ÖÖ »
Bencede şık bir teklif.Çunkü yonetimi elinde tutanlar siteye ugramıyor bile .benim gördüğüm bu.bu durumda ne diye onlar tarafından yönetilelim ?

Belki isim mavera degilde hiv ile alakalı başka bir isim olur.netice iribari ile aids hastasi yok.aids itici bir kelime atabiliriz mesela o kelimeyi.
İsim hallolur
Ama admin mavera olmalı.

fatihim değişik bi yaklaşım getirmişsin...kafama yatmadı desem yalan olur...hani var olanı onarmaktansa ,yeniden yapmak her zaman daha mantıklı ve optimist olur..
  diğer modlarla ilgili yorumuna katılmamak elde değil...ben dolaylı olarak söyledim ama senin dediğin gibi ayda yılda bi siteye uğramakla moderatörlük nasıl yapılır açıkçası bende anlamadım..

bi gün kısmet olurda yeni bi oluşuma gidilirde yeni bi site kurulursa bencede şu aids kelimesini yazmaya hiç gerek yok.. içinde hiv ve pozitif kelimelerin geçmesi daha mantıklı olur sanki.
   tabi böyle bi yola girilirse bu işin öncülüğünü mavera yapmalı ,bizde dediğin gibi maddi manevi yanında oluruz..

şimdi ismini vermeyeyim geçmişte bi motosiklet sitesi forumu vardı...halada var..adamlar forum işini öyle bi ilerlettilerki zamanla dernek kurup dernek çatısı altına girdiler..bizde neden olmasın..

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Ocak 24, 2018, 08:52:21 ÖÖ »
mod  olabilemek için  yeterli bilgi  birikim  ve tecrübeye  de sahip olmak  gerekli arkadaşlar   sadece siteye  yazılanı  onaylamak değil, bilgi birikimle  gerekn  cevabı  verebilmekte  önemli

üstad elbetteki mod olmak için bi takım vasıflar gerek..yani siteye dün üye olmuş birini mod yapmak olacak iş değil tabiki..
  sitede belirli mesaj sayısına sahip, hiv konusunda belli bilgi birikimi olan (mavera kadar olmasada) ,sitede eski ,gün içinde 
internete erişiminde problem olmayan ve en önemlisi gönüllü arkadaş bulunabilir diye düşünüyorum..

birde ilk mesajımdada belirttim ilk etapta sınırlı yetkili bi modlukta olabilir...yani modunda yetkileri kademe kademe değişiyor benim bildiğim...yeni mod olacak arkadaş basit suya sabuna dokunmayan mesajları onaylayabilir ama uzmanlık gerektiren bi konuyu mavera yada a.ö. üstada bırakabilir..

ya oda olmadı bakıldıki bu işi kıvıramıyor olmadı modluk yetkisi alınır başka bi arkadaşa tevdi edilir..atla deve değilki..

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #11 : Ocak 24, 2018, 10:05:02 ÖÖ »
Bedevi'ye katılıyorum.
Troll mevzusunda da ayni onun gibi şüphelerim var. Bence bedevi de artık çok bilgilendi. O da benim mod adayım.
Mavera'ya çok yük bindi. AÖ kardeşim isi gereği her yere kosamiyor.
Sitenin admini ile iletişim kurulamıyor mu?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Ocak 24, 2018, 10:08:33 ÖÖ »
@Shopska bakar mısın mod seçimi istiyor site ahali  :) benim oyum @Arutha ya, ama fobikler bu duruma üzülebilir.

(mail de attım admine)
« Son Düzenleme: Ocak 24, 2018, 10:11:20 ÖÖ Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: Arutha

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Ocak 24, 2018, 10:13:14 ÖÖ »

İsim hallolur
Ama admin mavera olmalı.

Düşünce için teşekkür ediyorum ama böyle bir şey istemiyorum. Mavera.com diye site açılsa sanırım hiç girmem.  :-[ Utangaç ve sosyal/genel anksiyete sahibi bir insanım, her ne kadar psikiyatrik tedavim işe yarasa da, kendi nikime site adları falan beni gerer ve rahatsız eder. Buna saygı duymanızı rica ediyorum.

Kullanıcı teşekkür etti: Fatih

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Ocak 24, 2018, 10:23:04 ÖÖ »
Bedevi'ye katılıyorum.
Troll mevzusunda da ayni onun gibi şüphelerim var. Bence bedevi de artık çok bilgilendi. O da benim mod adayım.
Mavera'ya çok yük bindi. AÖ kardeşim isi gereği her yere kosamiyor.
Sitenin admini ile iletişim kurulamıyor mu?
arutha üstad, ben hem deneyim bakımından eksiğim hemde internet erişimimde sıkıntı var...akşamları ve hafta sonu giremiyorum malum eşim bilmiyo vaziyeti :)

hemde daha önceki sitede modluk tecrüben olduğu için bu iş sana uygun düşer derim..takip ettiğim kadarı ile lafı dolandırmadan dank diye adamın yüzüne söylüyorsun..ister alınsın  , ister darılsın...bu tarz bi moderasyon siteye eminim renk katacaktır..mavera üstada katılıyorum bu konuda...

Kullanıcı teşekkür etti: Fatih, Arutha