Mavi-Banner

Gönderen Konu: Şükretmeyi Bilmeliyiz!...  (Okunma sayısı 126 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

can_can

• Katılımcı Üye
  • *
Şükretmeyi Bilmeliyiz!...
« : Ekim 30, 2017, 01:14:13 ÖÖ »
Değerli arkadaşlar,

Bugün çok acı bir olayla karşılaştım. Sizlerle paylaşma amacım, bize verilen şu hayatın kıymetini bilelim.

Akşam saatlerinde, bir arkadaşım rahatsızlandı. Grip olmuş ve yatak döşek yatıyordu. Ben ve birkaç arkadaş, bu arkadaşımızı acile götürdük. Acil baya bir kalabalıktı. Ortalıkta salgın var aman dikkat. Neyse, doktor kontrol etti ve şimdilik bir iğne yapalım ve antibotik vs yazacağım dedi. Arkadaş tam iğnesini olurken bizde beklemede idik.

Birden acilde ne kadar hemşire, doktor, hasta bakıcı vs. kim varsa acilin girişine doğru koşuşturma başladı. Bu hengamede herkes koşuşturuyor. Bizde ortama uyup koşuşturuyoruz. Ama ne oluyor ne bitiyor hiç birşey anlamadık. Sonra bu koşuşturma tersine döndü ve herkes geri içeri gelmeye başladı. Biz köşelere çekildik. Sadece koşuşturmayı izliyoruz.

Ağlamalar, feryatlar, bir kalabalık ki çıkamıyoruz bile. Derken bu kalabalığın içinde benim sayabildiğim 5-6 tane sedyede hasta geçti. Bulunduğumuz şehrin bir köyünde yangın çıkmış ve bir evde bulunan komple aile üyeleri yangından çok zor kurtarılmış. Ama benim ve arkadaşlarımın şahit olduğu olay daha acı. Ben o görüntüyü  sadece 2-3 saniye görebildim. Hala hafızamdan gitmiyor. Yüzü simsiyah bir şekilde yanmış :( üzerine ise beyaz bir örtü örtmüşler. Tahminim vücudunun  pek çok yeri de aynı şekilde yanıktı. Ve en kötüsü feryadı, çığlığı (kurtarın beni! demesiydi)  :'( :'( :'(...

Bir şekilde kendimizi dışarı attık. Bütün vücudum boşaldı. Kanım çekildi. Elerim titriyor ve hep beraber ağlıyoruz ki bunları yazarken de hala ağlıyorum  :'( :'( Derken eve kendimizi zor attık.

O kızcağıza ve diğer hastalara ne yapılıyor hala bilmiyorum. Rabbim inşallah tez zamanda şifa verir. Ve şu an kendimden çok onlara dua ediyorum...

Sevgili arkadaşlar, bunu yazıp yazmama konusunda kararsızdım. Ama, emin olun hayatın ne getirdiğini bilmiyoruz, bilemiyoruz... Yaşadığımız her güne, nefes aldığımız her ana binlerce kez şükür edelim... Kurban olduğum Allah, hepimize ölümün en hayırlısını versin :( Amin...
Ey hayat, seni bu kadar kıymetli tutuşum, ölüm sayesindedir.

Kullanıcı teşekkür etti: dnzylmz24