Mavi-Banner

Gönderen Konu: GEÇMEYEN BOĞAZ AĞRISI OLAN ARKADAŞLARA DUYURULUR...  (Okunma sayısı 1627 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: GEÇMEYEN BOĞAZ AĞRISI OLAN ARKADAŞLARA DUYURULUR...
« Yanıtla #15 : Ekim 26, 2017, 08:11:00 ÖÖ »
aslında bu sabah şu iki ilaca başlama taraftarıydım ..ama doktorunla görüş diyen arkadaşlarımada hak verdim...zaten 15 güne kadar ilaç yazdırmaya cerrahpaşaya gideceğim...en iyisi doktorada bi danışayım...şurda 3 aydır çekiyorum bi 15 gün daha bekleyebilirim..

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Ekim 26, 2017, 05:02:55 ÖS »
@genvoya kardeş bende de hpv siğili var en de aldara kullanıyorum. doktor ve eczacı sana nasıl kullanman gerektiğini söylediler ve kremi ne kadar kullandıktan sonra siğiller kayboldu?

dostum ınan hatırlamıyorum ama tum paketı bıtırmıstım , sadece siğile suruyorsun onu bılıyorum ve elınde eldıven olsun , surdukten belırlı bır zaman sonrada su ve sabunla yıkıyordun sanırım, bende 2003 te olmustu ve 1 kutuyu bıtırmıstım hatta halen yatakodamda cekmede bır kosede bos paketı duruyor, o kadar işe yaradı ki yıne ıhtıyac olurda adını hatırlamam dıye sakladım, çok şükür 1 daha gerek olmadı
Eczacından yada doktorundan bılgı al nasıl kullanman gerektiği konusunda,kesınlıkle zamanında ve denıldığı gıbı uygula
geçmiş olsun kesınlıkle kuvvetlı bır krem derıne temas ettırmemeye calıs.

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Ekim 26, 2017, 05:05:56 ÖS »
aslında bu sabah şu iki ilaca başlama taraftarıydım ..ama doktorunla görüş diyen arkadaşlarımada hak verdim...zaten 15 güne kadar ilaç yazdırmaya cerrahpaşaya gideceğim...en iyisi doktorada bi danışayım...şurda 3 aydır çekiyorum bi 15 gün daha bekleyebilirim..

bedevi kardes bence telden ulasabılıyorsan doktoruna sor , bence onay verecektır neden bı 15 gun daha çekeceksın o azabı.2 ay çektım bende inanılmaz zor bır durum.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #18 : Ekim 26, 2017, 05:45:25 ÖS »

bedevi kardes bence telden ulasabılıyorsan doktoruna sor , bence onay verecektır neden bı 15 gun daha çekeceksın o azabı.2 ay çektım bende inanılmaz zor bır durum.

genvoya hocam aklımdan geçenleri okudun sanki...bende ulaşmaya çalıştım dr.uma...yurtdışında imiş...whatsapdan yazdım.. bakalım ne dicek...olmadı kasımın 6 sında reçete yazdırıcam orda sorarım..
 aklıma sadece mikostatini kullanmak geliyor olmadı..zolax hapı şimdilik almasamda mikostatini kullansam bi fayda verirmi acaba hiç yoktan ?

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Ekim 26, 2017, 06:26:03 ÖS »

genvoya hocam aklımdan geçenleri okudun sanki...bende ulaşmaya çalıştım dr.uma...yurtdışında imiş...whatsapdan yazdım.. bakalım ne dicek...olmadı kasımın 6 sında reçete yazdırıcam orda sorarım..
 aklıma sadece mikostatini kullanmak geliyor olmadı..zolax hapı şimdilik almasamda mikostatini kullansam bi fayda verirmi acaba hiç yoktan ?

Mikostatin, normal ınsanda rahatlama sağlıyor belkıde iyileştiriyor bile,
Ama Candid mantarı oyle sinsi birşey ki gargara ile falan gecmıyor , şu an hiv tedavısı alıyormusun?
bak şimdi beni iyi dinle

Doktorum bana bu hapı genvoya ıle beraber yazdı,hepsını aynı gun aldım eczaneden,

Genvoyaya 5 gun sonra basladım 5 tane stok olsun dıye doktorumda onayladı olur dedı,

2 kutu yazdı zolax ı 1 kutuyu bıtır eğer devam ederse 2. kutuya devam et dedı, 1 kutuyu kullanırken genvoyaya daha baslamamıstım , 1 haftada geçti ama ben 2. kutuyu içmeye devam ettım gunduz 2 de genvoyayı yutuyordum gece yatarken yemek yedıkten sonra zolaxı atıyordum,hiçbir yan etkısını gormedım çok sukur,dun en son kapsulu yuttum kesınlıkle guzel 1 haftadır yediğim yemeği içtiğim suyu bılıyorum şükürler olsun.

Abi birdaha tekrarlıyorum bu ılacı bana yazan docent hanım genvoyamı yazan hanım , eğer ters tepecek olsa veya genvoya ıle etkılesımı olsa neden 2 kutu yazsınkı? ve bır ayrıntı daha, boğazıma telefonun ısığı ıle baktı ve dur ben sana bır ılac yazacagım deyıp bunu yazdı, adamı durduk yere Doçent yapmazlar, var demekki bir bildiği, veya daha evvelde karsısına benım gıbı bır ınsan çıktı, sadece benım doktorumun 500 hiv pozitif hastası varmıs takıp ettiği.
Nette ilacın kullanma klavuzunu okuyun zaten ordada yazıyor immün yetmezliği hastalar için diye.

Kullanıcı teşekkür etti: bedevi

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #20 : Ekim 27, 2017, 08:28:29 ÖÖ »
yazdıklarını dikkatle okudum genvoya....dünkü mesajımdada yazmıştım..dün hocaya ulaştım...sende mantar yok rahat ol dedi....ama ağzımda ve boğazımda bi sıkıntı olduğuda muhakkak..boğazımda ufakta olsa bi şişlik, ağzımda sanki bi tabaka var...beyazımsı yapışık bi tabaka....dr.. ilk muayenede onlar zamanla geçer dedi...acaba benmi abartıyorum bilmiyorum..
45 gün oldu ilaç tedavisine başlayalı ama değişen bişey olmadı..

kasım ilk haftası ilaç yazdırırken arrtık hocaya bi kez daha soracağım...olmadı mantar kültür testi falan yapalım hocam diyeceğim...bakalım ne dicek ?

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Ekim 27, 2017, 08:32:37 ÖS »
yazdıklarını dikkatle okudum genvoya....dünkü mesajımdada yazmıştım..dün hocaya ulaştım...sende mantar yok rahat ol dedi....ama ağzımda ve boğazımda bi sıkıntı olduğuda muhakkak..boğazımda ufakta olsa bi şişlik, ağzımda sanki bi tabaka var...beyazımsı yapışık bi tabaka....dr.. ilk muayenede onlar zamanla geçer dedi...acaba benmi abartıyorum bilmiyorum..

kasım ilk haftası ilaç yazdırırken arrtık hocaya bi kez daha soracağım...olmadı mantar kültür testi falan yapalım hocam diyeceğim...bakalım ne dicek ?

abi doktorunun ünvanı nedir?

asistanmı bakıyor sana , uzmanmı,yard.docent mi? docent mi? prof mu?

bak bunlar gerçekten farkediyor emın ol

yapışık tabaka bende halen devam edıyor ama az kaldı, çok şukur boğazımda ağrı yok ve keyıfle yıyorum yemeklerı .

kullan dıyeceğim ama burdakı arkadaslar kızacak , bence çekme kardes o ezıyetı 1 kutu al ve kullan ben ilk kutuyu gunde 1 defa kullan demesıne ragmen sabah aksam atıyordum, yınede sen bılırsın ama çekme o eziyetı derım ben, hem ayrıca aldıgın zaman kullanma klavuzunu oku orda basbas bağırıyor immün yetmezliği olan hastalarda etkılıdır diye.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Ekim 28, 2017, 12:06:09 ÖÖ »
Arkadaşlar herşey gibi fazla doz ilaç da zarar. Hatta ciddi zarar yani. O ilaçlar laf olsun diye sadece 1 haftalık yazılmıyor. Kutuların içine zevklerinden 7 günlük ilaç koymuyolardır heralde değil mi?
@bedevi dostum 1 kasıma bişey kalmadı. O zamana kadar al bir kloroben gargara ağzını sürekli temiz tut. Gidince de mantar kültürü testi iste doktordan. Ordinaryus da olsa doktorun tanıyı koyacak olan test sonucun. Sağlam iş yap sen.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #23 : Ekim 28, 2017, 08:28:45 ÖÖ »

abi doktorunun ünvanı nedir?

asistanmı bakıyor sana , uzmanmı,yard.docent mi? docent mi? prof mu?

bak bunlar gerçekten farkediyor emın ol

yapışık tabaka bende halen devam edıyor ama az kaldı, çok şukur boğazımda ağrı yok ve keyıfle yıyorum yemeklerı .

kullan dıyeceğim ama burdakı arkadaslar kızacak , bence çekme kardes o ezıyetı 1 kutu al ve kullan ben ilk kutuyu gunde 1 defa kullan demesıne ragmen sabah aksam atıyordum, yınede sen bılırsın ama çekme o eziyetı derım ben, hem ayrıca aldıgın zaman kullanma klavuzunu oku orda basbas bağırıyor immün yetmezliği olan hastalarda etkılıdır diye.

doktorum prof. genvoya kardeşim....c.paşada... ama dedim ya bende emin değilim candidamı değilmi ? ağzımdaki tabaka hala duruyor.. belli bölgelerde beyaz bi lekeler oluşturuyor...hatta geçen gün diş ağrısı diye dişçime gittim... adam baktı bişey yok dedi..eve gelince baktığımda aynada ağrıyan dişin altındaki damakta beyaz leke olduğunu gördüm.. 

artık bi hafta 10 gün daha bekleyeceğim...bakalım mantar kültür testi işine ne diyecek hoca...şimdi candida falan yoksa boşuna ilaçta almak istemiyorum... bilgi için sağolasın...

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #24 : Ekim 28, 2017, 08:31:24 ÖÖ »
Arkadaşlar herşey gibi fazla doz ilaç da zarar. Hatta ciddi zarar yani. O ilaçlar laf olsun diye sadece 1 haftalık yazılmıyor. Kutuların içine zevklerinden 7 günlük ilaç koymuyolardır heralde değil mi?
@bedevi dostum 1 kasıma bişey kalmadı. O zamana kadar al bir kloroben gargara ağzını sürekli temiz tut. Gidince de mantar kültürü testi iste doktordan. Ordinaryus da olsa doktorun tanıyı koyacak olan test sonucun. Sağlam iş yap sen.

bende aynı senin gibi düşünüyorum turuncu kardeşim...kloroben gargarayı daha öncelerdede kullanmıştım .. faydası olabilir..belkide hiv ilaçları yavaştan iyileştirecek bu yaraları ve boğazdaki ağrıyı...bilemiyorum....ben birazda tezcanlıyım...istiyorumki hemen iyileşsin...

bilebilelades

• Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Nisan 13, 2018, 09:20:31 ÖS »
Tonsillit bağzı durumlarda 15 gün iğne yemeyi gerektirebilen şiddette seyredebilir. Şiddetli eklem ağrıları, ateş, üşüme, titreme ve boğazda bir şey yiyip içerken parçalanıyormuş gibi korkulu bir hisse sebep olabilir. Bu bademciği olan hiv negatif bireylerde de aynı şiddette seyredebilir. Bu yüzden tüm çoçuklara yaşı geçmeden bademcik alınması öneriliyor. Üstelik eskisi gibi kanama olması ve bu kanamanın durdurulamama riski de yok ameliyat esnasında. Türkiye'de 1 çocuk vakası var ameliyatta ölen. Bu yüzden hala bir tabudur bu ülkemizde ölüm riski var onun der halkımız tıpkı avrupa da insanların hiv pozitif olduğunu saklamaması ve ülkemizde hala damgalanma ve dışlanma olması gibi. Daha çok yolumuz var ya malesef ülke olarak çünkü araştırmıyoruz okumuyoruz 3 satırdan fazla olan yazılardan sıkılıyoruz... Hiv pozitif insanlar cd4 leri normal sınırlardayken hiv negatif insanlarla aynı bağışıklığa sahiptir. Grip olup 3 5 ay atlatamayanların bağışıklığında başka bir problem vardır. Yani biz pozitiflerin düzenli ilaç kullanımıyla baskılanmış, tespit edilemeyen düzeyde ki hiv rna ile yani özetle normal cd4 lerimizle, hiç hiv taşımayan bir insandan bağışıklık olarak pek farkımız YOK. Ben çok sıkıldım bu grip korkusundan ya CD4 normal sıkıntı yok diyoruz kimse inanmıyor. Bu kış benim annem babam kardeşim 3 5 kere grip oldu ben 1 kere bile olmadım ya..Daha ne diim. Korkudan başka bişi diil şu grip. Ayrıca normal cd4 sınırlarında "bız pozitifleri en çok vuran sey candida denen mantarmıs" cümlesinide kabul etmiyorum ben. İlacını iç cd4 üne iyi bak....
« Son Düzenleme: Nisan 13, 2018, 09:31:48 ÖS Gönderen: bilebilelades »

Kullanıcı teşekkür etti: Pappie

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Nisan 14, 2018, 05:28:06 ÖÖ »
Tonsillit bağzı durumlarda 15 gün iğne yemeyi gerektirebilen şiddette seyredebilir. Şiddetli eklem ağrıları, ateş, üşüme, titreme ve boğazda bir şey yiyip içerken parçalanıyormuş gibi korkulu bir hisse sebep olabilir. Bu bademciği olan hiv negatif bireylerde de aynı şiddette seyredebilir. Bu yüzden tüm çoçuklara yaşı geçmeden bademcik alınması öneriliyor. Üstelik eskisi gibi kanama olması ve bu kanamanın durdurulamama riski de yok ameliyat esnasında. Türkiye'de 1 çocuk vakası var ameliyatta ölen. Bu yüzden hala bir tabudur bu ülkemizde ölüm riski var onun der halkımız tıpkı avrupa da insanların hiv pozitif olduğunu saklamaması ve ülkemizde hala damgalanma ve dışlanma olması gibi. Daha çok yolumuz var ya malesef ülke olarak çünkü araştırmıyoruz okumuyoruz 3 satırdan fazla olan yazılardan sıkılıyoruz... Hiv pozitif insanlar cd4 leri normal sınırlardayken hiv negatif insanlarla aynı bağışıklığa sahiptir. Grip olup 3 5 ay atlatamayanların bağışıklığında başka bir problem vardır. Yani biz pozitiflerin düzenli ilaç kullanımıyla baskılanmış, tespit edilemeyen düzeyde ki hiv rna ile yani özetle normal cd4 lerimizle, hiç hiv taşımayan bir insandan bağışıklık olarak pek farkımız YOK. Ben çok sıkıldım bu grip korkusundan ya CD4 normal sıkıntı yok diyoruz kimse inanmıyor. Bu kış benim annem babam kardeşim 3 5 kere grip oldu ben 1 kere bile olmadım ya..Daha ne diim. Korkudan başka bişi diil şu grip. Ayrıca normal cd4 sınırlarında "bız pozitifleri en çok vuran sey candida denen mantarmıs" cümlesinide kabul etmiyorum ben. İlacını iç cd4 üne iyi bak....

Valla sen kabul etsen de etmesen de 1400 - % 42 cd4 ile ayıla bayıla Candida geçirdim ben. Hala etkileri sürüyor. Dilimdeki yarıklar hala ağrısız da olsa var. Dilim hala normal rengine dönmedi, sürekli beyaz.. Son testlerde demir ve B12 eksikliği çıktı biraz. Sebebi o da olabilir dil sorunumun. Demek istediğim herkeste herşey aynı seyretmiyor. O candidayı çeken bilir. :) 
« Son Düzenleme: Nisan 14, 2018, 05:32:04 ÖÖ Gönderen: turuncu »

bilebilelades

• Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Nisan 14, 2018, 10:53:50 ÖÖ »
Kendin söylüyorsun 1400 ile oldu diye. Bu zaten hiv pozitifsin diye olmadığını Hivsiz olsanda olabileceğini gösteriyor tıpkı tüm hivsizlerinde olabileceği gibi...Hiv cd4 den başka bir şeye zarar vermiyor. Cd4 normalken başımıza gelen hiç bir şeyi hive bağlayamayız. Pozitif bireylerin kolu kaşınsa hivden bilmeleri tamamen pskolojik bir olay. Sadece şu olabilir; ilk tanı aldığında cd4 200 altıdır mesela çok fazla viral yük vardır. Hafıza hücreleri patojendir ve makrofajlar onları yemiştir. Bu hafıza hücreleri 60 yıl falan yaşayan immün sisteme hangi zararlı şeylerle yani virüs/bakteri/toksinler/kanserhücreleri vs ile nasıl başedeceğini öğreten rehber görevi gören hücrelerdir. Bu hücrelerde ve bu hücrelerin yardımcılarında özetle sistemde bozulma olduysa bunu toparlamak zaman alır sil baştan öğrenir immün sistem umuttuğu bağzı hastalıklarla mücadeleyi. Fakat öğrenir düzelir en nihayetinde çünkü kanda ki virüs baskılanmıştır. İmmün sisteme zarar veren yeterli hiv virüsü yoktur kanda. Lise biyolojisi...Bu sistem çok karmaşık, işin içinden öyle kolay çıkılmaz. Fakat istisnalar kaideyi bozmaz. Cd4 leri normal olan insanları normal kabul ediyor tıp. Hiv pozitiflerin sürekli hasta olucam korkusundan çıkması için tüm bu çabam yanlış anlaşılmak istemem.

Daha geçen gün hastane personeli (temizlikci) başka bir hastayla fısır fısır konuşurken duydum. Adamın çocuğu hasta, hastane personeli adam "abi bu hastalık iflah olmaz bir kere yakalandı ya bitti bi grip bile olsa 2 3 ay atlatamaz" dio. Uçar tekmeyle dalasım geldi o an o cahil beyinsiz gereksiz mahlukata ama sonra güvenlik güvenlik diye bağırırlar diye yuttum...
« Son Düzenleme: Nisan 14, 2018, 12:15:53 ÖS Gönderen: bilebilelades »

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #28 : Nisan 14, 2018, 04:04:54 ÖS »
Anlaşmazlık şurada oldu galiba.. Tedaviye başlamayan hiv pozitiflerde candida, deri döküntüsü, halsizlik.. Çok ilerlemişse kas,eklem ağrıları,baş ağrıları,göğüs ağrıları gibi rahatsızlıklar ortaya çıkabiliyor. Cd 4 ü benim gibi 1000 üstü de olsa. 1000 üstü cd4 ,89000 rna ile candida atlattım.
Ama evet tedavi alıp da cd4 ü normal seyreden( 500 +) pozitiflerde tedaviye başlamadan önce yaşadıkları sıkıntılar geçiyor/ azalıyor. Sen de buraya dikkat çekmek istemiştin sanırım. Onu ben de söylüyorum. Hastalık hastası olmayın diye.. Konuyla bağlantılı bedevi arkadaşın zaten ilk tanı aldığı zamanlarda yaşadığı bir sorundu ağız problemi. O da tedavisine başladı rahatsızlıkları düzeldi.
« Son Düzenleme: Nisan 14, 2018, 04:06:26 ÖS Gönderen: turuncu »

bilebilelades

• Üye
  • *
« Yanıtla #29 : Nisan 16, 2018, 05:50:56 ÖÖ »
Tedaviye başlamayan pozitifler kendisi düşünsün onu ki coğu 200 üstü cd4 de tanı alıyor yine risk yok çok 200 alti tani alanlarda zaten bactrimle falan profilaksi ile kolayca korunuyor. Bu hastalikta en büyük risk 200 alti cd4 de kanser ve agir enfeksiyon riskleri. Benim kızdığım "Pozitifler aman dikkat" diye herkesi hedef gösteren yersiz uyarılardı. Yani anlaştığımızı düşünüyorum. Cd4 lerimiz normal iken hiv negatif halimiz neyse o bağişikliga sahibiz. Negatifken neye yatkınsak genetik olarak veya yaşam stilimiz yüzünden hangi hastaliklar için risk taşıyorsak aynı şey normal sinirlarda ki cd4 lü pozitif halimizde de geçerli. Tıpkı senin 1000 üstü cd4 ile hastalanman gibi. Hiv pozitif olmasanda candida ile enfekte olacaktın. Hiv virüsü yüzünden diyemeyiz hastaliklarimiza bu durumda. Hiv pozitifler aman candida ya dikkat yerine tüm insanlar aman candida ya dikkat denilmeli.
« Son Düzenleme: Nisan 16, 2018, 06:12:25 ÖÖ Gönderen: bilebilelades »