Mavi-Banner

Gönderen Konu: Stribild ve süt ürünleri  (Okunma sayısı 310 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

John Wick

• Ziyaretçi
Stribild ve süt ürünleri
« : Eylül 28, 2017, 01:50:10 ÖS »
Doktorum, ilacı almadan ve aldıktan 2 saat aralıkta süt yoğurt peynir vs tüketme dedi çünkü ilacın etkisi azalıyormuş, ama içeriğini sormadım neden etkileşim yapıyor araştıran var mı?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Stribild ve süt ürünleri
« Yanıtla #1 : Eylül 28, 2017, 03:34:27 ÖS »
Mide asidini azaltabileceği için teorik olarak öyle deniyor olabilir. Midesi ağrıyan insan süt içerse rahatlar çünkü süt boş midede asit salgısını nötralize eder.

Stribildin iyi emilmesi için mide asidine ihtiyacı var. Bu yüzden mesela gaviscon, talcid gibi yoğun mineral içeren ve mide asidini azaltan ilaçlar ve vitamin ilaçları ile de stribild ile arasına 6 saat konması öneriliyor.

Yani, döner iskenderin yanındaki az yoğurdu yiyorsan sorun yok ama boş mideye bir litre süt içip oh şiştim doydum sayılır diyip, veya sadece koca bir bakraç yoğurt yiyip stribild alırsan bu çok iyi olmayabilir bunu yapmamız tavsiye edilmez. Dengeli normal bir yemekle alınırsa sorun olacağını sanmıyorum. Ben kendi doktoruma sordum öyle bir şey yok dedi, özellikle rehberlerde ve internette stribild ile süt ürünleri tüketmeyin yazmıyor, tabi yukarda dediğim gibi miktar önemli olabilir. Çok fazla ve sadece süt-süt ürünü mide asidini gerçekten azaltabilir çünkü. Mide asidi azalırsa da stribild emilimi de azalır.
« Son Düzenleme: Eylül 28, 2017, 03:37:29 ÖS Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: kamikaze

John Wick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ekim 16, 2017, 10:59:33 ÖÖ »
Mide asidini azaltabileceği için teorik olarak öyle deniyor olabilir. Midesi ağrıyan insan süt içerse rahatlar çünkü süt boş midede asit salgısını nötralize eder.

Stribildin iyi emilmesi için mide asidine ihtiyacı var. Bu yüzden mesela gaviscon, talcid gibi yoğun mineral içeren ve mide asidini azaltan ilaçlar ve vitamin ilaçları ile de stribild ile arasına 6 saat konması öneriliyor.

Yani, döner iskenderin yanındaki az yoğurdu yiyorsan sorun yok ama boş mideye bir litre süt içip oh şiştim doydum sayılır diyip, veya sadece koca bir bakraç yoğurt yiyip stribild alırsan bu çok iyi olmayabilir bunu yapmamız tavsiye edilmez. Dengeli normal bir yemekle alınırsa sorun olacağını sanmıyorum. Ben kendi doktoruma sordum öyle bir şey yok dedi, özellikle rehberlerde ve internette stribild ile süt ürünleri tüketmeyin yazmıyor, tabi yukarda dediğim gibi miktar önemli olabilir. Çok fazla ve sadece süt-süt ürünü mide asidini gerçekten azaltabilir çünkü. Mide asidi azalırsa da stribild emilimi de azalır.

öncelikle herşey için teşekkür ederim foruma ilk geldiğimde bir hayli olumsuzdum küçük sorun yaşandı yardım edip geri döndüğünüz için tüm yönetime gerçekten çok teşekkür ederim :)

harici olarak bir sorum var ben 20:00 de yemek yiyorum, 21:00 da ilacımı içiyorum bazen ilaç ardından maden suyu içiyorum bir sorun olur mu acaba?

Kullanıcı teşekkür etti: sabirhiv

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Ekim 16, 2017, 02:06:01 ÖS »
Maden suyunda da yoğun mineral olduğu için daha sonra içsen bence daha iyi olur. Kesin etkileşim olur diye bir yerde okumadım ama böyle kalsiyum magnezyum çinko fosfor vs içeren ilaçlarla araya süre koymak her zaman öneriliyor sonuçta maden suyunda da benzer maddeler var.

İlacı yemekten hemen sonra alabilirsin 1 saat beklemene gerek yok.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

John Wick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ekim 16, 2017, 05:05:32 ÖS »
Maden suyunda da yoğun mineral olduğu için daha sonra içsen bence daha iyi olur. Kesin etkileşim olur diye bir yerde okumadım ama böyle kalsiyum magnezyum çinko fosfor vs içeren ilaçlarla araya süre koymak her zaman öneriliyor sonuçta maden suyunda da benzer maddeler var.

İlacı yemekten hemen sonra alabilirsin 1 saat beklemene gerek yok.

Teşekkür ederim, hiv belirtileri bölümüne konu açtım ama konuyu göremedim acaba olmadı mı birdaha mı açmam gerekiyor?

Ciftiz

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Kasım 07, 2017, 11:36:26 ÖS »
Bizde yeni tanı aldık ve strıbılde basladık aslında bıraz şaşkın durumdayız umarım daha fazla üzülmeyiz saygılar