Mavi-Banner

Gönderen Konu: Askerlik işlemleri  (Okunma sayısı 479 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sarlo

• Üye
  • *
Askerlik işlemleri
« : Eylül 18, 2017, 12:31:14 ÖS »
Hic bişey bilmeyen insanlar nerelerde ne mevki sahibi olmuş ya. Askeriyede işim kolay oldu aynı günde önce  sonra aile hekimi tekrar askeriye gittm ve sevk kafıdıyla dontora geldm bugün. Enfeksiyon doktoru napıcam diyo. Kan alıcaksınız elisa testi icin. Sonra nolcak diyo. Ben sanki cok biliyoröuşıum gibi . Şimdi 4 tüp kan verdim perşmbe cılıcakmış. Sonrasında neler yapılması gerwkiyor olurda burası atlarsa diye bilmek istiyorum. Yardımcı olurmusunuz?

BUGGY

• Üye
  • *
Ynt: Askerlik işlemleri
« Yanıtla #1 : Ocak 24, 2018, 04:01:05 ÖS »
Arkadaslar bu askerlik islemleri askeriye ve hastane arasinda gecen zaman tahmini nekadar sürüyor. İsyerinden izin ayarlamam gerekiyor.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ocak 24, 2018, 08:02:28 ÖS »
Benim askeriye-sağlık ocağı - hastane birbirine çok yakın olduğu için Kurul sevkine kadar hepsini 1 günde hallettim.
Askeriye seni aile hekimine sevkediyor. Aile hekimin de enfeksiyon uzmanına sevki uygundur deyip seni en yakın hastaneye sevkediyor ya da sevk işini askeriyeye bırakıyor. Tekrar askeri şubeye gittiğinde seni bir hastaneye enfeksiyon bölümüne yolluyor eline kapalı bir zarf verip. Zarfı da hastane de ilgili kişilere açtırıp imzalar falan atıldıktan sonra barkod alıp enfeksiyon doktorunu görüyorsun. Doktor seni Sağlık kuruluna sevk ediyor. Buraya kadarı 1-2 gün içinde halledilir.
Sonra kurul sana heyet için gün veriyor. Bu saatte bu tarihte gel diye. Sonra da bikaç gün , en geç bir hafta içinde gel heyet raporunu al diyorlar. Bu kurul süreleri değişken. Git gel yapıyosun bi kaç kere. Hepsini bir hafta içinde halledemiyorsun yani merak ettiğin oysa.

Kullanıcı teşekkür etti: BUGGY

BUGGY

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ocak 26, 2018, 10:18:58 ÖÖ »
Peki yaninda hangi evraklri vs goturdun. Cok tesekkurler bu arada

LaLaLand

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Nisan 19, 2018, 09:35:51 ÖÖ »
Ben istanbulda tecil ettirdim. Hatta son işlemi yeni yaptım. İşin garibi benim western blood test sonucum da antalyada. Buradaki doktorumda bile yok. Kimse de kan man almadı.

Gittim şubeye dedim ben hiv+'im. Yönlendirdi aile hekime dedim böyle böyle. İç hastalıklarına ve enfeksiyona yönlendirdi. Gittim tekrar şubeye verdi sevkimi. Hastaneye gittim, salladım iç hastalıklarını ne alaka diye. Enfeksiyona dedim böyle böyle antalya'da başlamıştım ben western blood testimi size getiremem. Ama kadın inandı yani kasmadı hiç. Çok tatlı bir kadındı. Dedi, ben sana inanıyorum ama heyet inanmayabilir, en azından raporunu vs. eczaneden al çıktı ver. Neyse gittim heyete sonra. Onlar 5-6 bölüme yönlendirdi. Hepsi tek tek imza atıyor ama hepsi aynı katta zaten. Bir enfeksiyon alt katta. Göz, cerrah, kulak burun boğaz vs. derken tekrar gittim enfeksiyona. Dedim siz beni yönlendirmiştiniz askerlik işlemleri için, tekrar gönderdiler. Hatırladım dedi, hop hiv+'dir, 6aydır şu şu şu ilacı kullanıyor yazdı, sisteme girdi imzaladı gönderdi. Gittim iç hastalıklarına, ona da sözlü olarak dedim hiv+'im. Belge melge sormadı, direkt listeden kod numarasını buldu elverişsizdir yazdı.

Heyet bırak beni görmeyi, eczane raporlarımı bile istemedi, teklif de ettim yani. Neyse aldım sonucu aynı gün öğleden sonra. Başka gün de askerlik şubesine gittim şak diye bitirdiler işimi 10dakikada.

Tek damla kan almadılar. Tek bir kağıt istemediler. Sistemden mi gördüler bilmiyorum ama tek bir kanıt sunmadan çürüğe çıktım, nasıl iş bilmiyorum.

Ne kadar süreceği yoğunluğa bağlı. En uzun iş, tek tek 5-6 tane yere gözükmekte. Hepsinde deli gibi kuyruk var. ikinci güne sarkmıştı, yetişmemişti. İstesem 2 günde bitiyordu ama ben 3 aya yaydım tembellikten.  ;D

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • nefes alıyorsak umut var demektir.
« Yanıtla #5 : Nisan 19, 2018, 03:50:37 ÖS »
@Sarlo askerlik işlemleri ile ilgili açılmış ve çok fazla kişinin yorumu olan konumuz var.

Oradan da merak ettiğiniz şeyleri öğrenebilirsiniz arkadaşlar. Ayrıca @turuncu dostumuzun dediklerini de doğru. Aynı süreci ben yaşıyorum. Ama bir kaç gün içinde halledeceğiniz birşey değil haberiniz olsun. Çok uğraştırıyorlar.

Benim bugün kurul vardı. Bir tek imza için kabul etmediler. Kurul haftada bir kez oluyor. Haftaya perşembe 14.30 a kaldı benim işlemler.

Kullanıcı teşekkür etti: Pappie