Mavi-Banner

Gönderen Konu: Medula Kapattırma  (Okunma sayısı 3619 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Medula Kapattırma
« Yanıtla #30 : Kasım 29, 2017, 11:33:18 ÖÖ »
E kayıt çıkmayacak zaten amaç o! Eczacın acemi mi ilk defa mı denk geliyor medulla kapatmış pozitif hastaya?

Doktorunun yazdığı reçeteyi görebilmesi lazım, reçetede yanlışlık yoksa. Sadece daha önce aldığın ilaçları ve ilaç raporunu görememesi lazım.

Reçete görünmüyorsa reçetede yanlışlık var-doktoruna danışmalısın
Ya da sistemde raporu göremeyince vermiyordur, bu durumda da doktorundan ilaç raporunun fotokopisini isteyip götürebilirsin
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #31 : Kasım 29, 2017, 11:44:32 ÖÖ »
Şimdi şöyle benim tc mi girince hiçbir bilgimi göremiyor kişi kaydı bulunmamaktadır diyor ne yapacağımı şaşırdım. Evet eczacım ilk defa medulla kapatmaya denk geliyor onlarda tam olarak bilmiyorlar.. Şimdi sorun şu sgk yi aradım bana ilaç alabilirsin dedi bir sıkıntı yok dedi adamı aradım adam hiçbir bilgini göremiyorum dedi kişi kaydı yok diye geçiyormuş sistemde acil nr yapmam lazım:((
Toplumun yargısını kırsaydık herşey mükemmel olurdu...

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #32 : Kasım 29, 2017, 11:54:16 ÖÖ »
@Mavera sen eczacınla görüşebilir misin ya sistemde ne yapıyorlarmış nasıl bi yol izliyorlarmış bende onu eczacıma anlatayım lütfen :( yoksa tekrar açtıracam. Doktor reçete yazarsa onu kesin görebiliyorlar değil mi gördükleri zaman ilacı verirler heralde. Çünkü ben reçete yazdırmadım bu kemoterapi ilacını parayla alıyorum da adam bana hiv ilaçlarımı da parayla alacağımı söyledi. Demek 2 ay sonra kontrole gittiğimde doktor yeni bir reçete yazdığında onu görebilecek değil mi.
« Son Düzenleme: Kasım 29, 2017, 12:11:53 ÖS Gönderen: lordstark »

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #33 : Kasım 29, 2017, 01:31:31 ÖS »
ilacımı aldığım eczacı benım 16 yıllık arkadasım ve kendısı eczacı yanı orda calısan değil

ilacımı aldığım 17.10 tarıhınde aynı gun dılekçemı yazıp iadeli taahhütlü yolladım ve teslım aldıklarına daır yıne bana belge geldı

1 ay sonunda tekrar gıdıp 3 aylık ılacımı yazdırdıgımda ozellıkle sordum medulla kapanmıs acaba dıye

abı dedı bakıyorum bılgılere ulasılamıyor dedı oyle gorunuyormus

1 ay ıcerısınde kacıncı gun kapandı bılmıyorum ama kapandı

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #34 : Kasım 29, 2017, 03:14:51 ÖS »
@Mavera şimdi ilacı reçete ettirdim reçeteyi gördüler raporu istediler onu götürecem sgk yi arayacaklarmış kabul ederler mi diye büyük ihtimal kabul ederler.. çok şükür sayenizde bunuda atlatıyorum inşallah. valla ne kadar teşekkür etsem yerine gelmez iyi ki varsınız iyiki bu site var Allah gönlünüze göre versin :)
« Son Düzenleme: Kasım 29, 2017, 03:15:57 ÖS Gönderen: lordstark »

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #35 : Kasım 29, 2017, 04:35:30 ÖS »
Çoğumuz kapattık medullayı, böyle bir sorun yaşamadık, benim eczacım da baktı sistemde gözükmüyor rapor ve ilaç, 'ya keşke raporu açık tutsaydınız bari böyle de zor oluyor' falan dedi ama verdi ilacı yani. Senin eczacı acemiymiş biraz bu konuda. Ha, önlem amaçlı yanımızda ilaç raporu olsa iyi olur tabi. Halledebildiğine sevindim.

Kemoterapi ilacını neden parayla alıyorsun, devlet mi karşılamıyor? Medullayla mı ilgili?
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #36 : Kasım 29, 2017, 04:40:43 ÖS »
@Mavera türkiyede üretimi yok yurt dışından getiriyorum. Bu hafta ilaç üretime başlamış ama sınırlı stok yarısını ben alacam yarısını onlar verecekler. Burada medulla sistemiyle ilgili kimse birşey bilmiyor şehre yenilik getiriyorum resmen rönesans devrimi :)

berkcan09

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #37 : Kasım 29, 2017, 04:43:32 ÖS »
İyide arkadaşlar sistemde rapor ve kullanmış olduğun ilaçlar gözükmemesi için medula kapatıldı zaten. Bunun yanı sıra doktordan e-reçete değil normal reçete alın ve sekreterden çıkarken de raporun çıktısını alın götürün eczaneye bu kadar basit yani . Eczacının korkusu şu raporu göremediği için 90 gün sonra SGK dan ödeme alamayacağını düşünmüş olabilir. Ben geçen gün aradım eczacı mı Farklı birşey için T.C ni giriyorum raporunu göremiyorum dedi bende medulyı kapattığımı söyledim çok iyi yapmışsın dedi .
« Son Düzenleme: Kasım 29, 2017, 04:44:54 ÖS Gönderen: berkcan09 »

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #38 : Kasım 29, 2017, 05:25:47 ÖS »
@Mavera malesef benim işimi halledemediler ve tekrar medulayı açtıracağım yapacak birşey yok. Buradaki sgk yi aramışlar müdür böyle birşey olamaz demiş açtırması lazım demiş. Gaziantepte kapatan kimse yok mu? İlk defa böyle birşeyle karşılaşıyorlar

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #39 : Kasım 29, 2017, 05:49:06 ÖS »
Saçmalık. Biz nasıl halledebiliyoruz o zaman?

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #40 : Kasım 29, 2017, 05:51:54 ÖS »
@Mavera hepsini anlattım arkadaşlarım alabiliyor dedim raporunu gösteriyorlar alıyorlar dedim.. bunlar ilk defa karşılaştığı için ne yapacaklarını bilmiyorlar.. sizinde sistemde kişi kaydı bulunamadı diyor.  Bu arada açtırmak için tekrar nasıl bi dilekçe yazmalıyım
« Son Düzenleme: Kasım 29, 2017, 06:17:04 ÖS Gönderen: lordstark »

berkcan09

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #41 : Kasım 29, 2017, 07:37:28 ÖS »
Kişi kaydını göremezler zaten bu normal birşey . Çünkü medula sisteminde kullandığın ilaç ve raporlar gizli durumda reçeteni ve raporunu al götür eczaneye o şekilde işlem yapmıyorlarsa bence eczaneni değiştir gün gelir diş hastanesine yolun düşer hiv pozitif olduğunu görürler ve seni Farklı bahaneler üreterek muayene etmezler ve seninde buna canın sıkılır bence eczaneni değiştir sonuçta ilaçlar için sadece o eczaneye bağlı değilsin

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #42 : Kasım 29, 2017, 08:07:26 ÖS »
Başka eczaneyi aradım onlarda yapamadılar. Anlayacağın benim şehrime bu sistem 5 yıl sonra gelir. 😐

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #43 : Kasım 29, 2017, 08:36:10 ÖS »
@lordstark , bence  medulani tekrar actirma.

bir  arkadas  soylemisti , cok lazim ise eger isin cozulmuyorsa  SGK yi arayip gecici olarak  actirma durumu varmis , deneyebilirsin .

olmadi bencede eczaneni degistir. sana yardimci olmuyorsa ve nasil olacaginida  bulamiyorsa eger  degistir gitsin.

Fuat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #44 : Kasım 29, 2017, 09:38:02 ÖS »
Merhaba

Sağlık Yazılımları Daire Başkanlığı ile yaptığımız görüşmelerde, medullanın geçici bir süreliğine açılıp kapatılabileceği hakkına sahip olduğumuzu öğrendik. Bu forumda da detayları var, araştırabilir arkadaşlar.

Antepte daha evvelden böyle bir olay yaşanmadığı için bilememiş olabilirler, Antep SGK nın 10 yıl geçse bile öğrenemeyeceğini düşünüyorum. İlaç yazdırmadan 3 gün kadar önce Sağlık Yazılımları Daire Başkanlığı ile görüşüp açtırtıp, ilaçlarını aldıktan sonra tekrar aynı yöntemle kapattırabilirsin.

Sistemde 2 unsur var. 1. si: Sizi TC vatandaşı olarak görmeyip böyle bir vatandaş yoktur diyor ve hiçbir bilgiye ulaşılmıyor. 2. si sizin tc nizi girince isminiz çıkıyor ama ilaç ve raporlar görünmüyor. İkisinin arasındaki farkı Ankara'daki görevli  memur da ne yazık ki çözememiş.