Mavi-Banner

Gönderen Konu: işyeri ve kan testi  (Okunma sayısı 1839 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nocturnal

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keep Calm & Stay Positive
Ynt: işyeri ve kan testi
« Yanıtla #30 : Nisan 11, 2018, 07:10:44 ÖS »
@acısada_öldürmez yarın medical check oluyorum. 5 senede bir olandan. 5 tüp kan alınıyormuş, ben olan arkadaşlara sordum ne alınıyor neye bakıyorlar diye ama hiç biri net bir cevap vermedi. herşeye bakıyorlar işte dediler. Ben de spesifik olarak soramadım. Hastane ile konuştuğumda da şeker, kan sayımı ve enfeksiyon dedi ama yine spesifik olarak hiv de bakılıyor mu diye soramadım. Dehşet içindeyim korkuyorum, senin bir bilgin var mı?
5 tüp kan alınıyorsa her türlü testi yapacaklardır aralarında hiv testinin de olma ihtimali yüksek bence sen yine de iyice soruştur öğren. Bu teste girmek zorunda mısın peki? O gün izin alıp gitme istersen

İsim için gerekli test, sertifika yenilenecek. Ama hiv testing çok kişisel değil mi, olmak istemesem ne olur. Süreç nedir çok çaresiz hissediyorum.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #31 : Nisan 11, 2018, 07:30:03 ÖS »
Rica ediyorum konu hakkında bilgisi olmayanlar konuşmasın 3 yada 2 tüp kan alınıyor sedimrntasyon hemoğram. Vs bakılıyor korkma bulaşıcı hastalık paneline bakmıyorlar
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Kullanıcı teşekkür etti: Nocturnal, Angelowic

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • nefes alıyorsak umut var demektir.
« Yanıtla #32 : Nisan 11, 2018, 08:09:30 ÖS »
ozellikle sordum ama kadin biz hemogram ve enfeksiyon bakiyoruz dedi açılımı yapmadi.tekstil  konfeksiyon sektörü. medula sistemini henuz kapattirmadim

Enfeksiyon mu ? :/

Died

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #33 : Nisan 11, 2018, 10:05:49 ÖS »
Rica ediyorum konu hakkında bilgisi olmayanlar konuşmasın 3 yada 2 tüp kan alınıyor sedimrntasyon hemoğram. Vs bakılıyor korkma bulaşıcı hastalık paneline bakmıyorlar
Siz nasıl bu kadar kesin konusabiliyorsun peki? Çocuğu yanlış yönlendirmeyelim sonra zor durumda kalabilir iyice bir soruşturması gerek ne testler yapıldığını burası Türkiye hiçbir şeyden emin olamazsın burda. İşini şansa bırakma dostum benim tavsiyem bu yönde sana.
« Son Düzenleme: Nisan 12, 2018, 12:20:08 ÖÖ Gönderen: hk »

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #34 : Nisan 12, 2018, 02:39:21 ÖS »
Konuya herkes burnunu sokmasa zaten herşey net ve açık sorunun Dİkkat ediniz muhatapı Direkt benim o bu şu değil,bana neden sormuş olabilir. Aynı mesleği yaptığımız için olabilir mi?Cevap vereyim Evet konu dolsun torba dolsun diye konulara atlayan arkadaşlara ricam az bilin öz konuşun. Laf olsun torba dolsun diye değil Okkkkkkk
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Kullanıcı teşekkür etti: Pappie

Nocturnal

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #35 : Nisan 12, 2018, 05:20:33 ÖS »
@acısada_öldürmez çok teşekkür ederim. dediğin gibi enfeksiyon penceresi araştırılmadı ancak Lenfosit ve Lökosit değerlerim sınırın üstünde çıkınca iç hastalıkları sorguladı enfeksiyon mu var diye. Hayatımın en zor anlarıydı diyebilirim. Yakın zamanda Allahtan antibiyotik kullanmak zorunda kalmışım. Doktora yakın zamanda ß virüsü yüzünden yerde kaldığımı ve ağır antibiyotik tedavisi gördüğümü, o yüzden değerlerde sapma olmuş olabileceğini söyledim. Doktor baktı bi yüzüme hmm evet olabilir o düzelir bol su iç enginar ye dedi. Zaten protein oranım da fazla çıkmış, eti azalt, sebze ağırlıklı ye demişti. Allahım nasıl bir stresti anlatamam.

Bi diğer stresi de medula sistemimden son kullandığım ilaçları araştırmak istediklerinde yaşadım. Asistan kız ısrarla bana medulanızda sorun var sizi göremiyorum dedi durdu. Bir ekiple beraber gitmiştik, iş arkadaşlarımdan biri, O ingiliz onun kaydı yoktur dedi. Sanki Allah söyletti onu orda, nasıl bi nefes oldu bana anlatamam. Evet ingiliz vatandaşlığım da var ama Türk vatandaşıyım sonuçta. Hiç acile bile gitmediniz mi dedi asistan bana, ben de özel sigortam var hiç sgk kullanmadım dedim. Asistan da böyle bir şüpheli hmm dedi ama ikna oldu O da... Şimdi 5 sene daha rahatım sanırım.

Arkadaşlar, özellikle medula kapattıran arkadaşlar... Özel sigorta falan yaptırın bir şekilde ve şirket muayenelerinde onu öne sürün. 6 senedir Türkiye deyim bana asistan kız 6 senede acile bile mi gitmedin dedi!!! Yoo gitmedim dedim....

Sanırım bugün Allah beni korudu ve güç verdi. İki sefer kurtardı beni bir şekilde. Allah hepimizin yarı yardımcısı olsun.

@acısada_öldürmez tekrar tekrar teşekkür ederim, senin yazın bana destek oldu, yoksa bugün istifa verebilirdim.Tüm mod arkadaşlar, çok yardımcı oluyorsunuz, hepiniz gerçekten burda ulvi bir görev üstlenmiş durumdasınız. Burasının nasıl insana destek olduğunu ifade edemem. Hepinize emeğiniz için minnet duyuyor, teşekkür ediyorum. Sizin de yolunuza, işinize taş zeval gelmesin.

Kullanıcı teşekkür etti: Pappie

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #36 : Nisan 12, 2018, 07:49:07 ÖS »
Hadi geçmiş olsun bitti gitti. Bu stress zaten bizim korkulu rüyamız hep bir acabalar kemirip duruyor.

Sana tavsiyem biliyorsun bu muayenelerin tarihleri 1 ay önceden belli oluyor.Tarihi gördüğün an hemen doktoruna giderek Hemoğram baktırıp hangi degerler düzensiz ise onların düzeltimi yoluna gitmek

Bir ay vegan gibi yaşamak içki sigaradan uzak durup düzenli uyumak bile çok etki ediyor.

İletini @hk söyledi bana da yoksa yoğunluktan girmeye çok vaktim olmuyor, tekrar geçmiş olsun

Ayrıca medula kapatttırmak çok mantıklı ve isabetli olmuş

Kullanıcı teşekkür etti: Nocturnal, Pappie

Died

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #37 : Nisan 12, 2018, 08:29:14 ÖS »
Geçmiş olsun senin adına sevindim gerçekten

Kullanıcı teşekkür etti: Nocturnal

moxmad

• Üye
  • *
« Yanıtla #38 : Nisan 12, 2018, 10:47:03 ÖS »
Arkadaşlar bu gün işyerinde sağlık taraması yapıldı, gıda sektöründeyim ani yapıldığından kaçamadım da.

Boğaz kültürü, burun kültürü ve gaita kültürü alındı ve solunum testi, akciğer filmi çekildi.

2 tüpte kan aldılar, TAM KAN SAYIMI ve HBs Ag yazıyordu galiba test barkotlarında, hiv pozitif olduğum anlaşılır mı, baya bir tırstım doğrusu, bu gün iş bitmek bilmedi, lütfen acil yardımcı olur musunuz ? Yeni bir iş aramaya mı başlıyacağım daha bir ay bile olmadı tedavi olmaya  başlayalı, lütfen yardımcı olun :(

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #39 : Nisan 13, 2018, 04:37:47 ÖÖ »
Mesleğe göre bakmıyor olabilirler doğrudur ama bende baktılar özel sektör torna işçisi olduğum halde...

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #40 : Nisan 13, 2018, 07:04:04 ÖÖ »
@moxmad
bahsettiğin hemogram ve hbs ag  testleri  yapıldı ise merak etme hiv pozitif oldugun anlaşılmaz. hepatit ve enfeksiyon varmı ona bakılmış. Eğer direk hiv testi yapılmıyor ise sorun yok.  insallah bir sıkıntı olmayacaktır.
« Son Düzenleme: Nisan 13, 2018, 10:37:44 ÖÖ Gönderen: hk »

Kullanıcı teşekkür etti: Pappie, moxmad, Moxmad1

moxmad

• Üye
  • *
« Yanıtla #41 : Nisan 14, 2018, 12:01:28 ÖÖ »
@moxmad
bahsettiğin hemogram ve hbs ag  testleri  yapıldı ise merak etme hiv pozitif oldugun anlaşılmaz. hepatit ve enfeksiyon varmı ona bakılmış. Eğer direk hiv testi yapılmıyor ise sorun yok.  insallah bir sıkıntı olmayacaktır.

İnşaallah hk ya, mesajını okuduktan sonra rahatladım, çok teşekkür ederim.

Carsonfrankie

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #42 : Nisan 14, 2018, 08:15:36 ÖÖ »
@acısada_öldürmez @Nocturnal benim evarkadaşimda sizin meslekten.özel bir hastanede girecek teste.onda antihiv de var.hastaneden test icerigini öğrenmis.dün bir avukatla görüştü.hastaneyi direkt test sonuclarini göndermemeleri konusunda uyar, demis avukat. Giderken yaninda viral yük saptanamadı sonuçlarini götür. Doktorla paylaş demiş.doktorunda işine gelir.zaten pozitif olman hiçbir sektörde çalışmana engel değil demiş.

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #43 : Nisan 15, 2018, 01:49:06 ÖÖ »
@acısada_öldürmez @Nocturnal benim evarkadaşimda sizin meslekten.özel bir hastanede girecek teste.onda antihiv de var.hastaneden test icerigini öğrenmis.dün bir avukatla görüştü.hastaneyi direkt test sonuclarini göndermemeleri konusunda uyar, demis avukat. Giderken yaninda viral yük saptanamadı sonuçlarini götür. Doktorla paylaş demiş.doktorunda işine gelir.zaten pozitif olman hiçbir sektörde çalışmana engel değil demiş.
inşallah bir sorun çıkmaz.

Nocturnal

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #44 : Nisan 17, 2018, 09:39:35 ÖS »

@Carsonfrankie Hangi şehirdesiniz, bizim testler hep medical park da oldu. ben de çok korktum ama bizde hiv bakılmadı. Hiv değildir bence o, inşallah değildir. Son durumu paylaş lütfen, dualarım sizle.